Jagody w śnie

Sennik Jagody – co znaczy sen o jagodach?

Opublikowano: 6 listopada 2022
Brak komentarzy

Borówki, jagody goji, jagody bzu, dereń czy pokrzyk, czyli wilcze jagody- widujemy je na bazarkach, w supermarketach, na ogródkach działkowych czy podczas leśnych spacerów. Jedne pyszne, słodkie i pełne witamin, inne niebezpieczne i niezwykle trujące. Co więc zwiastuje pojawienie się ich w naszych snach? Czy pełna miąższu borówka oznacza szczęście i obfitość, a cierpka wilcza jagoda ostrzega przed niebezpieczeństwem lub problemami, a może jest całkowicie na odwrót? W końcu sny są nieprzewidywalne, i tak samo nieprzewidywalne może być ich znaczenie.

Zbieranie, szukanie, otrzymywanie jagód

Zanim rozpoznamy jakie jagody nam się śniły, zastanówmy się, w jakim kontekście wystąpiły one w owym śnie.

Pojedyncza jagoda - krzakSen o zbieraniu jagód oznacza nadchodzące zyski, czy to bezpośrednio nasze, jako np. premia, wygrana na loterii czy podwyżka w pracy, jak również rodziny i bliskich, im więcej jagód zbierzemy, tym więcej obfitości nam one przyniosą. Jednak jeśli szukamy jagód i nie możemy ich znaleźć, musimy liczyć się z tym, że osiągnięcie wspomnianego dobrobytu może być mozolne i trudne, a my będziemy musieli wykazać się cierpliwością na drodze do jego osiągnięcia.

Jeśli we śnie to nie my zbieramy jagody, ale otrzymujemy je od kogoś, możemy spodziewać się, że w naszym kręgu znajomych pojawi się ktoś nowy. Gdy zaś my obdarowujemy kogoś jagodami, oznacza to, że darzymy tę osobę zaufaniem. Warto przypomnieć sobie twarz tej osoby, czy jest to ktoś bliski, a może ktoś, kogo nigdy wcześniej nie wiedzieliśmy na jawie. Jeśli jest to ktoś całkowicie nam nie znany, może oznaczać to, że ufamy komuś, kto na to nie zasługuje. Należy, zwróć też uwagę na sen o kupowaniu jagód. Możne on oznaczać, że zbyt dużo wydajemy i należy przyjrzeć się domowemu budżetowi.

Dojrzałe a niedojrzałe jagody – sennik

Przejdźmy teraz do jagód samych w sobie, ich gatunków, kolorów oraz tego, czy widzimy je dojrzałe, a może zgniłe lub wysuszone.

Pełna soku i dojrzała jagoda oznacza radość i ogólną wesołość, a także dobry stan naszego organizmu. Jeśli cierpimy obecnie na jakąś chorobę, możemy spodziewać się rychłego powrotu do zdrowia. Natomiast niedojrzała lub zeschła jagoda symbolizuje problemy sercowe. Mogą nim być odrzucenie ze strony drugiej osoby, niespełniona miłość, lub związek, w którym uczucie już dawno się wypaliło, a my tkwimy w nim jak dwie suche jagódki na końcu gałęzi.

Wilcza jagoda – sennik

Wbrew pozorom sen o trującej, wilczej jagodzie nie zwiastuje nieszczęścia, gatunek jagody występującej w naszym śnie nie ma tak dużego znaczenia, jak to, w jakim stanie ją widzimy.

Czerwone, czarne jagody – sennik

Ostatnią jednak nie mniej ważną rzeczą jest kolor owej jagody. Zacznijmy od czerwonego, jak wiadomo, kolor ten widnieje się na znakach stopu, płachtach matadorów drażniących byki, jest też kolorem krwi. Co jednak gdy jest to kolor śniącej nam się jagody? Musimy być wtedy bardzo ostrożni, ponieważ możne spotkać nas nieszczęście, może być to kłótnia, wypadek, w najgorszym wariancie nawet śmierć, nasza lub kogoś z naszego otoczenia.

Mniejszym zwiastunem niepokoju są czarne jagody. W ich przypadku możemy spodziewać się chwilowego spadku energii lub nastroju, mogą być też symbolem przemęczenia, np. w pracy. Jednak żeby nie było tak pesymistycznie, przejdźmy do białych jagód, czyli np. porzeczki.

Sen o białych porzeczkach zwiastuje nam wygraną, można więc spróbować swojego szczęścia i puścić totka, lub zagrać kilka meczów naszej w ulubionej grze battle Royal.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)

FAQ – najczęściej zadawane pytania

  1. Niedojrzałe, zeschłe jagody - co oznaczają we śnie?

    Niedojrzała lub zeschła jagoda symbolizuje problemy sercowe. Mogą nim być odrzucenie ze strony drugiej osoby, niespełniona miłość, lub związek, w którym uczucie już dawno się wypaliło.

  2. Sen o zbieraniu jagód - czy to dobry znak?

    Tak, sen o zbieraniu jagód najczęściej oznacza nadchodzące zyski, czy to bezpośrednio nasze, jako np. premia, wygrana na loterii czy podwyżka w pracy, jak również rodziny i bliskich. Według sennika im więcej jagód we śnie zebraliśmy, tym więcej obfitości otrzymamy w życiu

  3. Jakie jest znaczenie snu o kupowaniu jagód?

    Wiele zależy od kontekstu, ale często może on oznaczać, że zbyt dużo wydajemy i należy przyjrzeć się domowemu budżetowi.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments