Sennik

Zegarek

Gdy we śnie ujrzysz zegarek, z reguły jest to wróżba o pozytywnym wydźwięku, symbolizująca sukcesy lub pozytywne niespodzianki. Przyszłość stoi przed Tobą otworem, los będzie po Twojej stronie.

Okno

Sen o oknie wskazuje na Twoje relacje z otoczeniem i najbliższymi. Jest również odzwierciedleniem tego, jak postrzegasz rzeczywistość, znaczenie snu może podpowiedzieć, kim jesteś i w jaki sposób radzisz sobie z sytuacjami.

Szef / Szefowa

Szef jest symbolem władzy, mocy oraz kontroli, jednak również i doradztwa czy przywództwa. Sen o szefie lub szefowej dotyczy przede wszystkim sfery zawodowej, zwykle przepowiada zmiany – albo na lepsze, albo na gorsze.

Rower

Sen o rowerze często dotyczy planów na przyszłość i ambicji, która kieruje Twoim życiem. Jednak duży wpływ na interpretację snu mają Twoje emocje, które powinny być głównym wyznacznikiem interpretacji. Są również symbolem dążenia do niezależności i wolności.

Winda

Sen o windzie często opowiada o tym, co Twoja podświadomość próbuje Ci powiedzieć. Jest symbolem rozwoju i wspinania się w górę, jednak równie dobrze może wskazywać na popełnienie błędnych decyzji, obciążających Twoje życie.

Drzwi

Sen o drzwiach symbolizuje zmiany w życiu, na które samemu musisz się zdecydować. Masz wybór – przejścia przez drzwi lub pozostawienia ich zamkniętych.

Trumna

Trumna kojarzy się ze smutkiem z powodu zakończenia życia, najczęściej bliskiej osoby. Oznacza wtedy nieodwracalne zmiany, które pojawią się w Twoim życiu ze względu na śmierć osoby, która mogła być Ci bliska.

Bocian

Bocian we śnie jest symbolem rodziny i przyszłego potomstwa. Sen przepowiada rozwiązanie się problemów rodzinnych, jak i również początek nowych, innych kłopotów.

Mieszkanie

Sen o mieszkaniu najczęściej odczytywany jest niemal dosłownie – przepowiada często zmianę miejsca zamieszkania lub też swojego stylu życia. Zapowiada nadejście gorszych lub lepszych czasów w zależności od wyglądu i wyposażenia mieszkania.

Burza

Sen o burzy najczęściej symbolizuje gwałtowne emocje, które w pewnym momencie mogą być nie do zatrzymania. Najczęściej zapowiada problemy, jednak odnosi się również do tego, co odczuwa Twoja podświadomość, a o czym bardzo nie chcesz myśleć. Najczęściej odnosi się do coraz większej frustracji, która nie ma ujścia z Twojego ciała.

Grzyby

Grzyby we śnie są uznawane za symbol seksualności oraz wszystkim, co jest z nim związane – przyjemności, flirtowania czy uwodzenia. Czasami ostrzega przed przekraczaniem granic przyzwoitości. W senniku oznaczają również szczęście pod warunkiem bezwzględnej uczciwości.

Złodziej

Złodziej we śnie może symbolizować wybór – los postawi Cię w różnych sytuacjach, w których nadejdzie konieczność podjęcia decyzji. Nie przepowiada jednak rozwiązania, dlatego warto zachować zdrowy rozsądek podczas rozważania wszelkich opcji, być może poszukać kolejnego, który przyniósłby więcej korzyści.

Autobus

Sny o autobusie mogą różnić się między sobą. W niektórych osoba śniąca jest pasażerem, który jedzie w nieznane, w innych – kierowcą. We snach mogą pojawiać się problemy podczas jazdy, takie jak wsiadanie do złego autobusu, spóźnianie się lub nawet wypadki.

Suknia ślubna

Sen o sukni ślubnej często towarzyszy kobietom, które są pełne miłości. Jest również symbolem spełnienia wszystkich marzeń oraz planów na przyszłość, jednak dla samotnych kobiet jest równoznaczny z odczuwanym smutkiem i tęsknotą za bliskością drugiej osoby.

Śnieg

Sen o śniegu przepowiada przede wszystkim zmiany w życiu prywatnym, finansowym oraz w pracy. Czasami może być interpretowany jako stagnacja i zastój, szczególnie gdy we śnie pojawia się w dużych ilościach.

Nieźwiedź

Niedźwiedź jest uważany za symbol odrodzenia i zmartwychwstania za sprawą zapadania w zimowy sen i budzeniu się na wiosnę. Często towarzyszył żeńskim bóstwom jako ich atrybut. Dzięki swojej ogromnej sile pojawiał się często w mitach, symbolizując w nich męskość. 

Jajko

Jajka od zawsze były uważane za symbol ludzkości oraz potencjału, który może przynieść przyszłość. Ich znaczenie opiera się przede wszystkim na szczęściu prywatnym, majątkowym i rodzinnym, jednak czasami mogą zwiastować nieprzyjemne sytuacje, przed którymi warto mieć się na baczności.

Balkon

Balkon we śnie jest symbolem poprawienia się relacji, zarówno na tle przyjacielskim, jak i miłosnym. Może również symbolizować zdobycie nowych znajomych czy chęć zwiększenia swoich możliwości, wspinając się coraz wyżej.

Tatuaż

Tatuaż jest symbolem, który nierozerwalnie wiąże się z ciałem. Najczęściej symbolizuje nadchodzące przyszłe wydarzenia oraz zmiany, jednak może również przepowiadać kłopoty i trudne sytuacje. W zależności od rodzaju tatuażu, jego położenia oraz uczuć z nim związanych można różnie interpretować o nim sny.

Farbowanie włosów

Farbowanie włosów jest czasami przełomowym momentem w życiu człowieka. Przy zmianie koloru włosów można czuć się zupełnie inną, odmienioną osobą, podobnie sen o farbowaniu włosów wieszczy duże zmiany, które mogą zdarzyć się w Twoim życiu.

Ślimak

Sen o ślimaku może powodować uczucie dyskomfortu lub nawet obrzydzenia, jednak z reguły pojawienie się mięczaka posiada pozytywne znaczenie. Najczęściej odnosi się do zmian warunków życia oraz w odniesieniu do Ciebie czy Twoich bliskich.

Ksiądz

Sny o księdzu często ukazują się ludziom, którzy są zagubieni pomiędzy materialnym światem a swoją sferą duchową. Wskazuje na to, by nie zaniedbywać swojego życia i nie odsuwać się od świata i rzeczywistości.

Niemowlę / Dziecko na rękach

Sen o dziecku, które trzymamy na rękach, jest zwykle pozytywną wróżbą, która przepowiada korzyści materialne. Można się spodziewać w niedalekiej przyszłości podwyżki lub awansu w pracy, możliwości dorobienia lub nawet zmiany pracy na lepiej płatną.

Wampir

Wampir jest metaforą energii, którą może wysysać podobnie, jak wysysa krew ze swoich ofiar. Najczęściej znaczenie snu o wampirze zachowane jest w kontekście energii i niebezpieczeństw, jakie mogą przed Tobą czyhać.

Perfumy

Sen o perfumach symbolizuje zewnętrzną prezencję, a pojawienie się ich we śnie może również świadczyć o zmianach na tle romantycznym czy erotycznym…