Statek w śnie

Sennik Statek - jakie znaczenie niesie ze sobą sen o statku?

Opublikowano: 7 stycznia 2023
Brak komentarzy

Statek to motyw, który często przewija się w snach, nawet jeśli nie jesteśmy bezpośrednio związani z morzem, czy żeglugą. Kojarzy się głównie z podróżami, jednak co oznacza, gdy pojawia się we śnie? Statek w snach może mieć kilka znaczeń, w zależności od tego, jak go widzimy. Warto dodać, że samo morze i żegluga we śnie mają najczęściej charakter metaforyczny, dlatego nawet nie mając na co dzień styczności ze statkami, możemy zobaczyć go w marzeniu sennym.

Sen o płynięciu statkiem

Sen o płynięciu statkiem może oznaczać duże zmiany w życiu, a samo płynięcie to niejako kierowanie się ku tym zmianom. Warto zapamiętać jaką formę przybiera wówczas woda dookoła – jeśli toń jest spokojna, zmiany przebiegać będą pomyślnie. Wzburzone morze oznacza natomiast nieco trudniejszą przeprawę i możliwe komplikacje.

Statek, który tonie – czy to zły znak?

Widzieć we śnie statek, który tonie, może przyprawić o niepokój. Rzeczywiście, sen taki może zwiastować nadchodzące kłopoty i przeciwności, którym trzeba będzie sprostać, dlatego warto potraktować go jako ostrzeżenie przed potencjalnymi komplikacjami, które mogą być wynikiem nieprzemyślanych decyzji, które utrudniają drogę do celu.

Wrak statku – sennik

Podobnie jak tonący statek, sam wrak oznaczać może kłopoty, zwłaszcza finansowe. Może być to chwilowy problem w interesach, czy gwałtowne pogorszenie się sytuacji materialnej.

Spóźnienie się na rejs

Gdy we śnie spóźniamy się na rejs statkiem, możemy potraktować go jako ostrzeżenie przed utraceniem ważnej szansy w życiu. Warto jednak pamiętać, że sny o spóźnieniu się na statek, samolot, czy pociąg, mogą towarzyszyć też przed podróżą i wiązać się po prostu ze stresem, związanym z wyjazdem, dlatego w tym przypadku wiele zależy od okoliczności, w których pojawia się sen o spóźnieniu się na rejs.

Statek wypływający z portu i wpływający do portu

Sen o wpływaniu do portu można interpretować jako nadchodzące spotkanie. Może być to wizyta przyjaciela, z którym dawno nie miało się kontaktu, czy rodzinne spotkanie. Natomiast gdy statek wypływa z portu, kierując się na pełne morze, może być to oznaka nadchodzących pożegnań.

Widzieć statek spoza jego pokładu

Jeśli we śnie nie płyniemy statkiem, tylko obserwujemy go z zewnątrz, możemy interpretować sen w zależności od tego, jak sam statek wygląda. Gdy morze jest spokojne, wróżba jest pomyślna i oznacza, że wszystko w życiu układa się pomyślnie. Gdy obserwowany statek znajduje się na wzburzonym morzu, może być to zapowiedź nadchodzących kłopotów zawodowych lub osobistych. Ogromna burza i sztorm zwiastują natomiast niebezpieczeństwo i skłaniają do zachowania czujności w każdej dziedzinie życia.

Płynąć statkiem samemu

Samotny rejs statkiem, w którym nie towarzyszą nam bliscy, można potraktować jako pomyślną wróżbę. Samotna wyprawa interpretowana jest jako indywidualne osiągnięcie i sukces, do którego sami dojdziemy, dlatego jest to najlepszy czas do działania i podejmowania decyzji, które mogą w przyszłości zaowocować.

Być kapitanem na statku – sennik

Jeśli we śnie nie przyjmujemy roli pasażera, tylko jesteśmy kapitanem, możemy przełożyć to na realne życie. Być może trzeba przejąć „ster” – inicjatywę – i pokierować projektem, stać się liderem, czy pomóc bliskiej osobie przezwyciężyć osobiste kłopoty. Podobne znaczenie może mieć statek widziany we mgle. Jest to znak, że czas przestać „błądzić po omacku” i wziąć sprawy w swoje ręce.

Statek bez kapitana

Odwrotnością snu o byciu kapitanem jest statek, który został bez kapitana. Zwiastuje on utratę kontroli nad swoim życiem i ostrzega przed decyzjami, które mogą sprawić, że utracimy życiowy balans.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments