Szkło w śnie

Sennik Szkło – co znaczy sen o szkle?

Opublikowano: 5 listopada 2022
Brak komentarzy

Szkło otacza nas z każdej strony – szyby, naczynia, butelki, przezroczyste lub kolorowe. Dlatego zapewne nasza podświadomość często przedmioty szklane umieszcza w snach. Śniąc, tworzymy obrazy, które dyktuje nam wyobraźnia, więc naturalnie chcemy rozszyfrować, co chcą nam przekazać. Czy wiesz co tak naprawdę oznaczają symbole szkła we śnie? Czy wiesz, jaką ukrytą wiadomość do Ciebie wysyłają? Sprawdź!

Ogólne znaczenia szkła

Szkło czyli bariera, może być fizyczna ale również emocjonalna. Oznacza tendencję do odcinania się od bliskich osób i stawiania sztucznych granic. Jeśli występuje we śnie, prawdopodobnie osoba śniąca oddziela się niewidzialną, ale jednak trwałą barierą od innych, być może tych najbliższych. Niekiedy ta bariera idzie od strony otoczenia, wtedy osoba która doświadcza takiego snu, czuje że jest oddzielona od wydarzeń lub emocji innych osób.

Tafla szkła widziana we śnie może odzwierciedlać postrzeganie samego siebie, niczym w lustrze. Może być to bariera wyznaczająca zdrowe granice, o które należy dbać dla zachowania komfortu i zdrowia. Jeśli na tą tafle spoglądają inni, może pokazywać jak jesteśmy odbierani przez otoczenie. Jeśli odbicie jest zniekształcone, warto przyjrzeć się relacjom z bliskimi.

Szkło przezroczyste – krystaliczna przyszłość

Jeśli we śnie widzimy przezroczyste, krystaliczne szkło to powód do radości. Blask i nieskazitelność, przez które można dostrzec przyszłość. Takie szkło to spokój i harmonia. Gdy aktualnie doświadczasz dużych zmian, symbolika przezroczystego szkła oznacza zmianę na lepsze. Śniąc o przezroczystym szkle, możemy przejrzeć się w nim i dostrzec pozytywne strony sytuacji, w której jesteśmy.

Złowrogie brudne szkło – sennik

Sen o szkle, które jest zabrudzone, mętne, zaplamione automatycznie wzbudza niepokój. Świat który trudno dostrzec, przedrzeć się przez powstałą barierę uruchamia podejrzenia. I bardzo dobrze. Według sennika zabrudzone szkło powinno uruchomić naszą czujność. Najczęściej mętne szkło oznacza smutek lub zwiastuje kłopoty w związku. Może też obrazować niejasne sytuacje, które dzieją się wokół. Warto spojrzeć na nasze relacje lub kwestie zawodowe. Być może jest to sygnał, że dzieje się coś, co wymaga naszej wzmożonej uwagi.

Kolorowe szkiełka – sennik

Kolorowe szkło

Kolorowe butelki, przeźrocza lub może witraże to według sennika pomyślne znaki

Przeciwieństwem brudnego szkła, są szkła kolorowe. Kolorowe butelki, przeźrocza lub może witraże to w symbolice sennej pomyślne znaki.  Najczęściej są sygnałem, że nadchodzi coś nowego i lepszego. Może szukasz pracy i za chwilę otrzymasz korzystną propozycję. Albo doskwiera ci samotność, a kolorowe szkło pokazuje nowe możliwości i propozycje spotkań. Jeśli na twojej drodze pojawią się ciekawe oferty, korzystaj z nich, bo kolory szkła niosą za sobą pozytywne doświadczenia i dobre emocje.

Tłuczone szkło, czy trzeba się bać?

Rozbite szkło to motyw często powracający w snach. Potłuczone szklanki lub butelki to kłopot. Ale na szczęście tylko w realnym świecie. Bo we śnie, jeśli widzimy rozbite szkło oznacza ono dosłownie radość i pomyślność. Niczym w tradycji weselnej, tłuczenie szklanych przedmiotów do zerwanie z dotychczasowym stanem i przejście do nowego etapu.

Ważne jest jednak umiejscowienie we śnie, rozbitego szkła. Jeśli to śniący sam tłucze lub rozbija szklane przedmioty, według sennika jest to zapowiedź rychłej kłótni lub konfliktu.

Jeśli natomiast śniący widzi potłuczone szkło po którym chodzi, lub w jakiś inny sposób kawałki szkła ranią ciało, można to interpretować jako trudną sytuację, której doświadcza. Być może nie radzi sobie z problemami, które go dotknęły a kłopoty dosłownie go uwierają.

Szkło jako prezent – dajesz lub otrzymujesz

Jeśli osoba śniąca kupuje szkło jest o zapowiedź dużych wydatków lub wskazuje na przesadną rozrzutność. Lepiej uważać na co przeznacza się środki, oglądać każdą złotówkę, ponieważ brak kontroli nad tą sferą życia, może spowodować problemy finansowe.

Dawanie komuś szkła w prezencie może wydawać się miłym gestem. Jednak według sennika obdarowywanie kogoś szklanym przedmiotem symbolizuje stratę. W tym przypadku może oznaczać utratę przyjaciela lub innej osoby bliskiej.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments