Trumna w śnie

Sennik trumna - o czym opowiada sen o trumnie?

Opublikowano: 4 maja 2022
Brak komentarzy

Trumna kojarzy się ze smutkiem z powodu zakończenia życia, najczęściej bliskiej osoby. Oznacza wtedy nieodwracalne zmiany, które pojawią się w Twoim życiu ze względu na śmierć osoby, która mogła być Ci bliska. Trumna we śnie podpowiada, by zostawić swoją przeszłość za sobą i pogrzebać ją pod warstwą ziemi, skupiając się na kształtowaniu zupełnie nowej przyszłości. Może również wskazywać na odkupienie i zmartwychwstanie, co przekłada się na Twoje życie jako poprawa sytuacji materialnej. W miłości może jednak oznaczać oziębienie się relacji z partnerem lub zgaszenie się ognia, który wcześniej palił się między wami żywym płomieniem.

Widzieć trumnę, trup w trumnie, zabijanie trumny gwoździami

Gdy we śnie widzisz trumnę, może to oznaczać, że nie możesz oderwać się od przeszłości. Warto pozostawić sprawy, na które nie masz wpływu za sobą, by móc skupić się na przyszłości. W senniku indyjskim widzenie trumny we śnie oznacza powrót do zdrowia po chorobie, która nie chciała Cię opuścić przez długi okres. Również wieszczy długie życie w zdrowiu.

Gdy we śnie widzisz trupa w trumnie — Twoja podświadomość chce Ci opowiedzieć o strachu, który odczuwasz. Może zapowiadać to również rozstanie lub separację w miłości albo przyjaźni. W senniku mistycznym oznacza, że tworzysz niepotrzebne kłopoty na przyszłość, a także, że czeka Cię długie życie.

Zabijanie trumny gwoździami we śnie jest odniesieniu do odczuwanych przez Ciebie uczyć, które są szczelnie zamykane w sercu lub tłumione w zarodku. Może również oznaczać Twój sposób myślenia o rozwiązaniu problemu, nie widzisz żadnego wyjścia z sytuacji. Warto wtedy poradzić się innych osób, które mogą rzucić nowe światło na sprawę.

Widzieć własną trumnę – sennik

Gdy we śnie widzisz własną trumnę, przepowiada to porażkę w najbliższej przyszłości, dotyczącą głównie sfery zawodowej. Gdy widzisz siebie jako trupa w trumnie, oznacza to, że Twój akt odwagi może nie zostać odebrany jako heroiczny czyn, tylko coś, co przyniesie Ci hańbę.

Widzieć siebie leżącego w trumnie

Gdy znajdujesz się w trumnie we śnie, oznacza to, że los okaże się dla Ciebie korzystny, jednak nie będziesz mieć tyle szczęścia, co przewidujesz. Może wskazywać na mały postęp w pracy zawodowej lub w sferze prywatnej, ale możesz odczuwać jedynie niewielką satysfakcję lub niedosyt. Gdy tym nieboszczykiem leżącym w trumnie jesteś Ty, oznacza to, że warto pozostawić przeszłość za sobą oraz zająć się przyszłością. Lepiej zapomnieć o bolesnych rozstaniach lub przywiązaniu do osób, które nie odgrywają już żadnej roli w Twoim życiu i ruszyć dalej.

Trumna wynoszona z domu

Gdy śni Ci się, że trumna jest wynoszona z domu, oznacza to, że Twoje problemy, zarówno małe, jak i duże, odejdą tak, jak trumna przekracza próg domu. Oznacza to zakończenie złej passy i nadejście nowego, zwykle szczęśliwszego etapu w życiu.

Pusta trumna – sennik

Pusta trumna we śnie jest symbolem zmartwienia, jednak nie będą one mieć stabilnego podłoża. Wszystkie wątpliwości czy sprawy ułożą się po Twojej myśli, dlatego nie warto niepotrzebnie zadręczać się danym tematem.

Zamknięta trumna

Sen o zamkniętej trumnie wieszczy rezygnację z danej pracy lub pozycji zawodowej. Jednak niekoniecznie to wydarzenie może mieć negatywny aspekt. Czasem warto uwolnić się od niesatysfakcjonującej pracy bez perspektyw, by poszukać lepszej oferty i zacząć spełniać się zawodowo.

Otwarta trumna

Otwarta trumna w senniku arabskim wieszczy nadejście ciężkiej choroby, jednak nie precyzuje osoby, której dotknie. Interpretacja snu zależy od innych pojawiających się we śnie symboli. Gdy we śnie pojawia się trumna otwierająca się z odgłosem, oznacza to, że śmierć drugiej osoby spowoduje u Ciebie wielki ból. Może jednak przepowiadać nastanie ciężkich chwil w sprawach zawodowych, w których należy wykazać się spokojem i opanowaniem. W takich chwilach emocje są złym doradcą, mogące wepchnąć Cię prosto do paszczy lwa.

Bogata trumna, trumna z krzyżem

Gdy we śnie widzisz bogatą trumnę, oznacza to chęć pokonania punktu zwrotnego w życiu, jednak rzeczywistość może okazać się inna. Sennik nie precyzuje, czy kamień milowy będzie przystępny, czy też trudny do osiągnięcia. Sen może również dotykać sfery uczuciowej — oznacza, że zamykasz swoje emocje głęboko w sercu, nie pozwalając im się uwolnić.

Sen o trumnie z krzyżem jest zapowiedzią okresu smutku oraz wielkiego cierpienia. Może łączyć się ze śmiercią lub chorobą bliskiej osoby, ale może być to rozstanie z długoletnim partnerem czy problemy w pracy.

Nieść trumnę – sennik

Gdy masz sen o tym, że niesiesz trumnę, może oznaczać to konieczność podjęcia ważnej decyzji, która zadecyduje o Twoim dalszym życiu. Jest również możliwe, że będziesz musiał podjąć się nieprzyjemnego obowiązku lub podjąć pracę, która nie będzie spełniać Twoich oczekiwań. Może się zdarzyć, że ta praca nie będzie zbyt przyjemna do wykonania.

Karawan z trumną, siedzieć w karawanie obok trumny

Sen o karawanie z trumną jest zapowiedzią zmian w życiu lub podjęcia niezbędnych kroków, by takie zaistniały. Wieszczy nowy okres w życiu, jednak sennik nie wspomina o tym, jaki będzie mieć charakter. Może się zdarzyć, że będzie on nieprzyjemny, ale może mieć również pozytywne znaczenie i zagoszczą w Twoim życiu zmiany na lepsze. Może być również zapowiedzią pogrzebania swoich planów i nadziei przez czynniki, które nie są zależne od Ciebie.

Siedzenie w karawanie obok trumny oznacza negatywne emocje, które tłumisz w sobie.

Trumna pływająca po wodzie – sennik

Sen o trumnie pływającej po wodzie niczym łódka symbolizuje strach i obawę przed sytuacją. W Twoim umyśle znajduje się wiele obaw i barier, które mogą wydawać się nie do pokonania, jednak wszystko da się przezwyciężyć. Przydatne jest również wsparcie od innych osób, szczególnie z najbliższego grona.

Płonąca trumna

Płonąca trumna we śnie symbolizuje pożegnanie. Zarówno w kontekście śmierci bliskiej osoby, jak i urwania się kontaktu czy kłótni, po której przestaniesz odzywać się do swojego bliskiego. Może również świadczyć o wyjeździe lub pożegnaniu z marzeniami i planami.

Trumna poruszająca się samodzielnie

Gdy we śnie widzisz, jak trumna porusza się samodzielnie, oznacza to, że choroba i małżeństwo jest blisko Ciebie. Prawdopodobnie dotyczy to Ciebie, ale również może świadczyć o niepewnej przyszłości kogoś z Twojego najbliższego otoczenia. Może również przepowiadać smutek, żałobę lub niezrealizowane potrzeby seksualne.

Trumna dziecka

Trumna dziecka we śnie jest zwiastunem nadchodzących kłopotów i zmartwień. Może również oznaczać, że czeka Cię pożegnanie z dziecięcymi marzeniami i wejście w dorosłe, odpowiedzialne życie. Może również wskazywać na nieprzepracowane traumy z dzieciństwa, które tkwią głęboko w Twojej podświadomości i nie możesz się od nich tak łatwo uwolnić.

Matka w trumnie, trumna z ojcem

Sen o matce w trumnie oznacza zmiany podejścia, szczególnie do innych osób. Najprawdopodobniej zaczniesz wykazywać się w większą czułością i opiekuńczością, jednak może również wskazywać na zaniedbanie obowiązków. Sen zachęca również do wzmocnienia więzi z rodzicami i poświęcenia im większej ilości czasu.

Trumna ojca we śnie symbolizuje bezradność wobec kłopotów, które pojawiły się w Twoim życiu. Najprawdopodobniej będziesz szukać pomocy u innych osób, ale nie odnajdziesz go wśród swoich znajomych. Może również wskazywać na załagodzenie sporów i kłopotów. Jeśli Twój ojciec żyje, a śni Ci się sen o trumnie, może wieszczyć mu to długie życie w zdrowiu.

Trumna z bratem lub siostrą

Trumna z bratem i trumna z siostrą we śnie mają podobne znaczenie. Oba sny zapowiadają pogorszenie relacji z rodziną lub najbliższym gronem znajomych. Wieszczy jednak odpowiedni okres na podejmowanie ważnych decyzji życiowych.

Trumna z dziadkiem

Trumna z dziadkiem we śnie zapowiada, że w Twoim otoczeniu jest osoba, która może pomóc Ci w rozwiązaniu Twoich problemów. Wieszczy również powodzenie w sferze finansowych, nastanie również dobry czas na podejmowanie decyzji dotyczących spraw materialnych.

Trumna z babcią

Sen o trumnie z babcią oznacza ostrzeżenie przed nieszczęściem. Przestrzega także o zachowaniu ostrożności przed podejmowaniem decyzji, bo możesz obrać złą ścieżkę, z której ciężko Ci będzie zejść i naprawić swoje błędy. Będziesz również poszukiwać pocieszenia (zarówno w najbliższych, jak i w rzeczach materialnych) i osoby, która będzie Cię wspierać.

Trumna z ciocią lub wujkiem

Trumna z ciocią lub trumna z wujkiem we śnie posiada podobne znaczenie. Oznacza odzyskanie kontroli nad własnym życiem i uwolnienie się od manipulacyjnego wpływu innych osób, które znajdują się w Twoim otoczeniu.

Trumna z mężem, trumna z żoną – sennik

Trumna z mężem we śnie symbolizuje osamotnienie w problemach. Najprawdopodobniej w najcięższym czasie swojego życia zostaniesz bez wsparcia rodziny czy najbliższych. Brak wsparcia w innych osobach odbije się na Twojej psychice, dlatego warto zrobić sobie przerwę.

Sen o trumnie z żoną posiada podobne znaczenie, co sen o trumnie z mężem — również symbolizuje problemy oraz niemożność poradzenia sobie z nimi. Często również wiąże się z osamotnieniem i nieporadnością. Czasami można go również interpretować jako chęć uwolnienia się od przyziemnych problemów oraz od monotonni życia. Warto przeznaczyć swój wolny czas na to, co sprawia Ci przyjemność i pomaga oderwać myśli.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 votes, average: 3,50 out of 5)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments