Węgiel w śnie

Sennik Węgiel – co oznacza sen o węglu?

Opublikowano: 5 listopada 2022
Brak komentarzy

Na co dzień jest jednym ze źródeł energii zapewniającym nam ciepło, choć jego spalanie ma także wpływ na ocieplenie klimatu. Ponadto, dla nas i naszego kraju ma wyjątkowe znaczenie, bowiem symbolizuje Górny Śląsk i jest  czasem nazywany czarnym złotem. Jakie znaczenie niesie za sobą węgiel we śnie? Na to czy jego obecność będzie pozytywną czy negatywną wróżbą, ma znaczenie kontekst w jakim się znajduje, dlatego warto przyjrzeć się temu tematowi, uwzględniając kilka elementów.

Pozytywne znaczenie węgla według sennik

Jednym z pozytywnych znaków jest obecność we śnie rozżarzonego, jasno palącego się węgla. Taki sen zwiastuje bardzo pozytywne wydarzenie w przyszłości, które może wprawić w niezwykle przyjemny nastrój. Innym dobrym znakiem jest węgiel trzymany w dłoniach śniącego. Ma on związek z twardą strukturą tego pierwiastka i wskazuje na wytrzymałość twojego szczęścia oraz relacji z innymi ludźmi, których nic nie będzie w stanie zaburzyć.

Kolejną pomyślną wróżbą jest ujrzenie we śnie węgla w piwnicy. Według sennika to oznaka udanego interesu biznesowego bądź zwiastun innego pozytywnego wydarzenia. W tym przypadku im więcej go zobaczymy we śnie, tym lepiej. Dobrym znakiem jest także wykonywanie różnych czynności z węglem we śnie. Podobnie jak trzymanie go, tak i transportowanie czy załadunek mogą być dobrą wróżbą i świadczyć o czekającym na nas bogactwie i szczęściu.

Negatywne znaczenie węgla według sennika

Sen o węglu może mieć jednak również negatywne znaczenie. Jednym ze znaków ostrzegawczych jest czarny, niepalący się węgiel, który może oznaczać niebezpieczeństwo czające się w przyszłości. Z kolei spopielony węgiel lub pochodzący z niego nadmiernie obecny dym wiąże się z kłopotami mogącymi dotknąć otaczających nas ludzi, takimi jak kłótnie rodzinne czy przykre niespodzianki zagrażające najbliższym.

Zbliżoną negatywną interpretację podaje się także przy obecności we śnie rozsypanego węgla. Sen o węglu w piwnicy oprócz pozytywnego może mieć również negatywne znaczenie. Jeśli śnimy o nim w tym miejscu, może on nam mówić o tym, że za dużą wagę przypisujemy bogactwu i chęci wzbogacania się, co może prowadzić nas do pychy i podejmowania ryzykownych decyzji. Jeśli jesteśmy już przy dużej obecności tego surowca, warto wspomnieć o śnie, w którym znajdujemy się w kopalni węgla. W takim przypadku także nie jest to najbardziej pomyślna sytuacja, bowiem świadczy to o problemach związanych z biznesem, a także niepowodzeniach miłosnych.

Kolejnym niezbyt dobrym znakiem jest śnienie o siedzeniu na łopacie. Świadczy to o naszym braku cierpliwości na nadchodzące wydarzenie. Do innych wróżb, które mogą mieć także negatywne znaczenie, możemy zaliczyć sen w którym opalamy coś węglem. W tym przypadku powinniśmy strzec się i uważać na straty, mogące przyprawić nas o nie lada smutek oraz nieszczęście. Nawet samo zobaczenie węgla jest niekiedy uznawane za negatywną rzecz, która może oznaczać porażkę i niedobór, spowodowany brakiem rozwagi.

Znaczenie węgla w senniku indyjskim i arabskim

W senniku arabskim węgiel ma wiele pozytywnych znaczeń. Również tutaj wykonywanie czynności z węglem ma często pozytywne znaczenie. Ładowanie go łopatą jest interpretowane pozytywnie i przewiduje życie w dostatku. Bogactwo jest także związane z obecnością we śnie dużej ilości omawianego paliwa kopalnego. Pozytywnym znakiem jest też palący się węgiel, który należy według sennika arabskiego wiązać z ekscytującymi wydarzeniami mogącymi nas spotkać w przyszłości.

Pozytywne znaczenie węgla znajdziemy także w senniku indyjskim, gdzie żarzący się węgiel świadczy o zadowoleniu z zysku płynącego z prowadzonego biznesu. Węgiel może być również niestety negatywną wróżbą. Według sennika arabskiego rysowanie węglem może być przestrogą, aby z dystansem podchodzić do tego co się widzi.

Sen o staniu na rozżarzonych węglach może z kolei świadczyć o tym, iż nie wykazujesz się cierpliwością.  Z kolei według sennika indyjskiego, jeśli we śnie pojawiają się zgaszone węgle, oznacza to, że istnieją kwestie, które cię niepokoją.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments