Święte Chao – symbol dyskordianizmu (noszący też nazwe misz-masz). Symbol oznaczający absolutnie wszystko co trzeba wiedzieć o wszystkim i wszystko czego o wszystkim wiedzieć by nie należało. Święte Chao to koło podzielone na dwie części – podobnie jak Jing-Jang. Na jednej z części zobrazowany jest pięciokąt (symbolizujący porządek) a na drugiej złote jabłko (symbolizujące chaos) z napisem καλλίστῃ (z grec. Najpiękniejszej). Symbol ten pokazuje równowagę między dwoma ruchami:
-
ruchem Aneryzyjskim (zasada Pozornego porządku)
Ruch Aneryzyjski polega na podświadomym uporządkowywaniem czystego chaosu przy tym tworząc pojęcia i więzi miedzy poszczególnymi obiektami. Rożni ludzie mogą nazywać te same obiekty i te same więzi różnie. Człowiek może przyjąć czyjeś poglądy wtedy przyjmuje czyjeś pojęcia. Ruch Aneryzyjski jest symbolizowany przez Pięciokąt.
-
ruchem Eryzyjskim (zasada Pozornego nieporządku)
Kiedy człowiek wierzy, że prawdą nie jest porządek tylko chaos wtedy mówi sie o Ruchu Eryzyjskim. Zasada Eryzyjska to sztuczna koncepcja o braku odniesienia miedzy wyobraźnią a rzeczywistością. Czyli prościej ujmując wszystkie pojęcia nas otaczające są arbitralne i niezgodne z prawdą która jest dla zwykłego człowieka metafizyczna. Na Świętym Chao ruch ten jest zobrazowany Złotym jabłkiem.
Symbol został dodany przez czytelnika za pomocą formularza „Dodaj Symbol”.