Płacz w śnie

Sennik Płacz – co znaczy sen w którym pojawiają się łzy?

Opublikowano: 20 listopada 2022
Brak komentarzy

Większości z nas zdarzyło się śnić o tym, że płaczemy. Często bywa też tak, że budzimy się zalani łzami. Co tak naprawdę może to oznaczać? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Płacz we śnie – co to może znaczyć?

Zacznijmy od ogólnej symboliki. Płacz, gdy nie śpimy, pojawia się w różnych momentach. Zawsze jest on efektem emocji – tych negatywnych, jak i pozytywnych. Nie każdy jednak chce te emocje pokazywać tzw. szerszej publice. Mówiąc krótko – taka osoba tłumi emocje w sobie. Robi to wtedy świadomie, ale ludzka podświadomość nie daje o sobie zapomnieć i uczucia, które są głęboko skrywane, pojawiają się w snach.

Jak interpretować płacz we śnie?

Znaczeń jest tak naprawdę wiele. Wszystko zależy od tego, kogo widziałaś/widziałeś we śnie. Czy była to Twoja osoba, ktoś Ci znany lub ktoś całkiem obcy. Każdy z tych aspektów może mieć ogromne znaczenie, dlatego zaleca się pracę nad marzeniami sennymi tuż po przebudzeniu. Proste czynności, takie jak chwila relaksu, przypomnienie sobie, co Ci się śniło, a następnie odniesienie tego do życia codziennego, z pewnością pomogą Ci w interpretacji. Każdy z nas jest inny, ale istnieje symbolika snów, która jest uniwersalna i z pewnością pomoże Ci w rozwikłaniu zagadki, jaką jest „dlaczego płaczę we śnie?”

Płacz osoby śniącej – sennik

Wbrew pozorom, ponieważ płacz kojarzy się ze smutkiem, jeśli Ty płaczesz we śnie, możesz spodziewać się samych pozytywów. Oczekuj w związku z tym rewelacji na gruncie uczuciowym, finansowym lub zawodowym. Pamiętaj o tym, by wziąć się do realizacji swoich planów, które mogą przynieść owocne efekty.

Sen o płaczu dziecka

Czy sen o płaczącym dziecku to zły omen?

Niestety jest też ciemna strona tego snu. Płacz we śnie może być efektem tego, że nie do końca radzisz sobie z problemami w życiu codziennym/prywatnym i skumulowane w Tobie emocje biorą górę właśnie wtedy, gdy śnisz. Gdy to zaobserwujesz, pamiętaj o jednej ważnej rzeczy- są z pewnością wokół Ciebie ludzie, na których możesz polegać, a ich wsparcie z pewnością pomoże Ci się uporać z problemami.

Sen o płaczącym dziecku  – czy to zły omen?

Często jest to interpretowane, jako zły omen – pojawienie się zmartwień lub kłopotów. Jednakże nie zawsze musi tak być. Konkretne znaczenie tego snu znajduje się poniżej.

W przypadku rodziców, jest to przejaw bycia nadopiekuńczym. Częste martwienie się o swoją pociechę może sprawić, że pojawią się u Was takie sny.

Jeżeli jesteś osobą samotną, oznacza to, że potrzebujesz bliskości, ciepła, zrozumienia.

Płacz zmarłego – co oznacza ten sen?

Gdy przyśni Ci się płacząca osoba, która odeszła z tego świata, na chwilę wstrzymaj się z podejmowaniem ważnych decyzji. Sprawy zawodowe i finansowe odłóż na później, ponieważ sen o płaczącej osobie zmarłej nie jest dobrym znakiem i może zwiastować niepowodzenia. Jeśli masz w planach inwestycje- zastanów się dobrze i przeanalizuj wszystko raz jeszcze.

Płaczący mężczyzna – sennik

Większość mężczyzn stara się ukrywać łzy. Szanujemy decyzję Panów, aczkolwiek odbija się to na ich marzeniach sennych. Co to oznacza? Płaczący chłopak lub też mężczyzna to przede wszystkim niedostępność. Skoro w życiu codziennym, mężczyzna wstydzi się okazywać negatywne uczucia, nie będzie potrafił również okazać tych pozytywnych. Wszystkie są wtedy tłumione w podświadomości. Stąd też pojawiają się łzy w snach.

Płacząca dziewczyna – sennik

Można by rzecz, że mimo niezbyt pozytywnego aspektu tego snu, jest on dobrym zwiastunem. Płacząca dziewczyna oznacza to, iż w Twoim otoczeniu może pojawić się ktoś, kto skradnie Twoje serce. Jeśli tylko nie przegapisz uśmiechu od losu, czeka Cię udany związek. Miej oczy i uszy szeroko otwarte, bo z pewnością jest w okolicy osoba, która chce się z Tobą zestarzeć.

Płacz w snach ma wielorakie znaczenie. Od Was samych zależy, jak go zinterpretujecie. Pamiętajcie jednakże o najważniejszym: praca nad marzeniami sennymi pozwoli Wam przede wszystkim poznać samych siebie. Czasami to, czego nie jesteście świadomi, pojawia się właśnie w nich, a nieraz może to być kluczem do szczęśliwego życia. Nie zapominajcie też o tym, że sen, w którym Wy lub ktoś z Waszego otoczenia płacze musi być złym znakiem. Czasami może to oznaczać pozytywną zmianę w Waszym życiu.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments