Wisielec w śnie

Sennik Wisielec – co znaczy sen o wisielcu?

Opublikowano: 5 listopada 2022
Brak komentarzy

Co może oznaczać sen o wisielcu? Budzimy się rano, nieco przerażeni, gdy w naszej głowie, pozostają resztki wspomnień na temat snu, w którym ktoś z naszych bliskich lub znajoma nam osoba, widziana była przez nas, jako wisząca na samobójczym sznurze. To sen, mogący budzić trwogę oraz niepokój dosłownie u każdego z nas. Jednak jakie może mieć znaczenie, sen tego rodzaju i czy na pewno powinniśmy go zignorować?

Co może oznaczać sen o wisielcu?

Wisielec, czyli osoba, którą widzimy wiszącą na sznurze, oznacza że w naszym życiu, dochodzi do wyrównywania się dwóch, z reguły przeciwstawnych do siebie stanów, które walczą ze sobą o dominację i dezintegrują nasze wewnętrzne poczucie własnego “ja”.

Wisielec, pomimo strachu i obaw, jakie może budzić w nas sam jego widok, należy do symboli o pozytywnym znaczeniu oraz takich, które mogą być dla nas dobrą wróżbą na nadchodzącą przyszłość. Wisielec, symbolizuje również cechy związane z osobowością i posiadanym przez nas charakterem. Tymi cechami, są niewybredność oraz godzenie się z tym, co nas na ogół spotyka w życiu. To także wszystko to, co jest związane z tajemnicami natury, kresem naszej wędrówki, końcem trudnego dla nas okresu oraz rozwiązaniem trudnych problemów z jakimi się aktualnie zmagamy. Wisielec, jest symbolem bramy życia, wielkiego przebudzenia, przejścia z jednego bytu do drugiego i oddzielenia duszy od ciała.

Jaka jest symbolika snu o wisielcu?

Zgodnie ze znaczeniem biblijnym, wisielec może symbolizować karę, nałożoną na nas, za popełnienie jakiegoś ciężkiego lub niewybaczalnego grzechu czy czynu. To znak, że dopuściliśmy się złamania powszechnie obowiązujących zasad i obróciliśmy się przeciwko, najważniejszym w życiu wartościom.

Sprawdź: Karta tarota Wisielec – co oznacza?

Wisielec w naszym śnie, stanowi zatem rodzaj ostrzeżenia i znaku, mówiącego nam o tym, że dopuściliśmy się czegoś, co w oczach innych, może być rozumiane jako niewybaczalne. Stąd, wiszący na sznurze trup z naszego snu, jest symbolem padającego na nas cienia, doliny mroku, wiecznej nocy, fatalizmu, piekła oraz słusznie, spotykającej nas kary.

Nadzieja, zmiana na lepsze i rozliczenie z przeszłością.

Ostatnim z głównych znaczeń snu o wisielcu, jest odpoczynek, wybaczenie, mądrość ciała oraz radość i przyjaźń. Śniąca się nam śmierć bliskiej osoby lub kogoś, z kim czujemy się związani, może oznaczać, że w naszym życiu kresu dobiega pewien etap, który niekoniecznie był w naszym odczuciu czymś przyjemnym czy dla nas samych dobrym. Wisielec, w tej sytuacji, symbolizuje pozytywny rozrachunek czy to z naszym własnym sumieniem czy też z tym, z czym musieliśmy się zmierzyć i raz na zawsze uporać. Po takim śnie, możemy się spodziewać, że spotka nas wybaczenie ze strony bliskich nam osób lub kogoś, kto czuł wobec nas jakiś rodzaj żalu lub też pretensji.

Wisielec, jako symbol ukrytej choroby i cierpienia.

Wisielec, symbolizujący mądrość ciała, może być również odczytany jako sygnał z jego strony, że dokucza nam jakiś rodzaj, dotychczas nierozwiązanego przez nas problemu, bądź też nawet, nierozpoznanej jak do tej pory, choroby. Wiszący na sznurze denat ze snu, kojarzący się najczęściej ze strachem i śmiercią, może być przez nas odczytany, jako sygnał, przesyłany nam przez nasze nękane jakiegoś rodzaju cierpieniem ciało, o tym, że poza naszą świadomością, dzieje się z nami coś złego. Coś z czego, nie musimy koniecznie i do końca zdawać sobie sami sprawy. Jak wspomnieliśmy wcześniej, wisielec będąc symbolem przemiany oraz rozwiązania nękających nas, z jakichś określonych przyczyn problemów, może być również ich bezpośrednią zapowiedzią oraz znakiem tego, że dopiero się one w naszym życiu pojawią.

Podsumowanie

Jak widać sen o wisielcu, może mieć dla nas ogromne znaczenie. Tym bardziej, jeśli nie jest snem, który śni się nam często. A nawet wówczas, powinniśmy zwrócić na niego większą uwagę. Symbolika, związana ze śmiercią (zobacz: symbole śmierci), ma większe znaczenie niż ta, jaka związana z innymi zjawiskami czy przedmiotami, które pojawiają się w naszych snach. Nie tylko nasza podświadomość, może przywiązywać do niej ogromną uwagę, ale także ciało.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments