Archanioł Metatron

Archanioł Metatron jest archaniołem pochodzącym od człowieka, który jest mediatorem pomiędzy światem materialnym a duchowym. Jest jednym z najwyższych rangą archaniołów – jego zadaniem jest przypominanie o wszelkich dziełach Boga, a także pomaga dokonywać dobrych wyborów, pomaga również obudzić kreatywność.

11.11.21
Jeden komentarz

Archanioł Metatron jest archaniołem pochodzącym od człowieka, który jest mediatorem pomiędzy światem materialnym a duchowym. Jest jednym z najwyższych rangą archaniołów, uważany jest za ulubieńca Boga. Jego zadaniem jest przypominanie o wszelkich dziełach Boga, a także pomaga dokonywać dobrych wyborów, pomaga również obudzić kreatywność. Metatron posiada wiele tłumaczeń, tłumaczenie na język polski z języka greckiego brzmi: „Stojący za tronem Bożym„, z łaciny: „Dowódca armii”, „Przywódca” lub „Ten, co wskazuje drogę”, zaś z perskiego oznacza „Mediatora”. Jako człowiek nosił imię Henoch, był on siódmym patriarchą po Adamie. Często spacerował wraz z Bogiem, który upodobał go sobie i uratował z Wielkiego Potopu i wzniósł go do rangi archanioła. Stoi on u korony Drzewa Życia, jest przywódcą dobrych duchów, a także posiada własny tron i wydaje codzienne wyroki. Jako że byl w przeszłości człowiekiem, doskonale rozumie ludzkie słabości i rozterki. Jako człowiek żył w przyjaźni z Bokiem, a następnie zniknął, gdy Bóg zechciał wziąć go do siebie. Jego imię nie jest wymieniane w Biblii.

Jego misją jest wspieranie ludzkiego życia, pomaganie w dotarciu do prawdy i w utrzymaniu harmonii. Dodaje sił podczas zmagania się z silnym nałogiem i pozwala na wyzwolenie mocy miłości. Pełni również funkcję kronikarza Księgi Życia, notuje również każdy ludzki uczynek, jednak ludzkie przewinienia mogą być przez niego anulowane.

Św. Archanioł Metatron – atrybuty

Atrybutami Archanioła Metatrona są ogieńskrzydłapióroklucze oraz księga. Kolorem, który jest najczęściej z nim kojarzony, jest oślepiającą biel, jednak czasami może być to również jasny odcień złotego. Atrybutami są również skarby, w szczególności te ukryte. Posiada również Róg Obfitości, kryjący w sobie moc do tworzenia dowolnych dóbr i wspaniałości dla swojego właściciela.

Modlitwa do Archanioła Metatrona

Do Archanioła Metatrona można się modlić w celu podziękowania za życie oraz o poprowadzenie przez życie, by podejmować jak najlepsze decyzje.

Archaniele Metatronie, aniele życia, dziękuję Bogu za uczynienie cię tak sumiennym w obserwowaniu i zapisywaniu tego, co dzieje się w całym wszechświecie w Bożej Księdze Życia (akashy). Proszę, poprowadź mnie, abym dokonał najlepszego wyboru w życiu, abym mógł uniknąć niepotrzebnych żalów i zbudować silne duchowe dziedzictwo, za które mogę być wdzięczny. Odkryj przede mną wiedzę i informacje, które twoje zapisy zawierają o moim dotychczasowym życiu, podkreślając, co jest dla mnie najważniejsze, aby zrozumieć, jak iść naprzód, by wypełnić Boże cele dla mojego życia. Amen.

Można również prosić go o pokazanie i udzielenie siły oraz o pomoc w używaniu uzyskanej duchowej mocy.

Metatronie, proszę, pokaż mi, jak potężny mogę się stać, kiedy ufam Bogu w każdej części mojego życia – tak jak ty. Naucz mnie, jak używać mojej duchowej mocy, aby przynieść chwałę Bogu i uczynić świat lepszym miejscem. Amen.

Archanioła Metatrona można również prosić o wstawiennictwo przed Bogiem oraz o bycie źródłem energii i radości w troskach oraz trudach obecnego świata.

Proszę Cię, Archaniele Metatronie, usłuchaj głosu mego i zanieś moje modlitwy przed Tron Stwórcy. Wstaw się za mną w mojej sprawie, gdyż proszę Cię również o (…). Niech czuwa nade mną nieustannie mój Anioł Stróż, a Ty wspieraj go swoją Siłą. Pragnę kochać go całym sercem i duszą, a w codziennych troskach i rado­ściach ufnie pokładać w nim nadzieję. Bądź źródłem uniwersalnej energii, równowagi i harmonii. Bądź pragnieniem w mym sercu do ciągłego wznoszenia się na wyżyny Niebios. Niech uwielbi Cię świat cały i wszystko, co w nim żyje. A Pan, Stwórca Wszech­mocy odbiera należne Mu dziękczynienie za wszystkie dzieła, które stworzył. Amen.

Archanioł Metatron – patron, wizerunki

Portret Archanioła Metatrona w Islamie – źródło wiki

Archanioł Metatron jest uważany za patrona dzieci. Można go identyfikować jako anioła, który przeprowadził Hebrajczyków przez pustynię, gdy podróżowali do Ziemi Obiecanej. Jest również uważany za anioła śmierci, który pomaga eskortować dusze przed Sąd Ostateczny, szczególnie uwzględnia się dusze małych dzieci, które zmarły przed osiągnięciem dorosłego wieku.

Archanioł Metatron jest często przedstawiany jako anielska postać, która jest otoczona błyskawicami i grzmotami, odziany w szacie ożywionego światła. Jego oblicze najczęściej promienieje oślepiającym światłem, co ma związek z tym, że może być potencjalnym twórcą zewnętrznego świata. Najczęściej przedstawiany jako strażnik Drzewa Życia.

Roztacza opiekę nad ludźmi, by mogli odnaleźć cel i harmonię w swoim życiu. Bardzo często objawia się pod postacią złotego blaskuzłotego ognia lub białego kanału światła, stąd jest nazywany Archaniołem Boskiego Światła.

Podsumowanie

Archanioł Metatron uznawany jest za najwyższego z Archaniołów oraz ulubieńca Boga. Przez fakt, że wcześniej był człowiekiem, doskonale rozumie ludzkie problemy, dlatego jest w stanie wymazać niektóre przewinienia i błędy człowieka, gdy ten szczerze za nie żałuje. Można się do niego zwracać ze wszelkimi prośbami, by wstawił się przed Bogiem za człowiekiem.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 votes, average: 5,00 out of 5)
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
szymon
szymon
1 rok temu

super