Anioł stróż – kim jest?

W wierzeniach religijnych Anioł stróż jest postacią bardzo tajemniczą, mającą ogromny wpływ na życie ludzi. W tym artykule postaramy się poruszyć m.in.: wątek imienia Anioła Stróża

17.11.21
Brak komentarzy

W wierzeniach religijnych Anioł stróż jest postacią bardzo tajemniczą, mającą ogromny wpływ na życie ludzi. W tym artykule postaramy się poruszyć m.in.: wątek imienia Anioła Stróża. Zdradzimy, czy człowiek powinien znać imię Anioła Stróża. Poza tym postaramy się wyjaśnić, jak dostrzec znaki, które zostawia dla nas Anioł Stróż oraz odpowiemy na pytanie o to, jak prosić anioła stróża o pomoc.

Kim jest Anioł Stróż?

Anioł Stróż jest to postać niematerialna, stworzona na początku czasów, która według wierzeń chrześcijańskich ma pełnić funkcję pośrednika pomiędzy człowiekiem a Bogiem, a także odgrywać rolę indywidualnego opiekuna dla człowieka. Według wierzeń religijnych każdy z nas posiada własnego Anioła Stróża, który czuwa nad nami, a każdy z nich jest unikalny i jedyny w swoim rodzaju. Chociaż każdy Anioł Stróż ma formę niematerialną, to są oni w stanie przybierać postać człowieka, jeśli dana sytuacja tego od nich wymaga. Zwykle porozumiewają się z człowiekiem poprzez przesyłanie mu konkretnych myśli.

Jak prosić Anioła Stróża o pomoc?

Każdy z nas powinien być świadomy tego, że Anioł Stróż jest postacią, której priorytetem jest niesienie nam pomocy, o czym przekonują różne pisma religijne. Przede wszystkim trzeba jednak dawać mu jakieś znaki, aby mógł on wiedzieć, że owej pomocy potrzebujemy. W jaki zatem sposób prosić Anioła Stróża o pomoc? Nie jest to nic skomplikowanego, gdyż wystarczy z naszym Aniołem Stróżem codziennie rozmawiać, traktować go jak przyjaciela, któremu można się wyżalić i zdradzić swoje obawy. Nie powinniśmy się obawiać tego, że nie znamy specjalnej modlitwy i nie mamy wyuczonej na pamięć regułki, gdyż rozmowa z Aniołem Stróżem powinna płynąć od serca, musi ona wyrażać naszą wolę oraz chęć otrzymania pomocy. Musimy również pamiętać o tym, że nasze własne ego potrafi być zdradliwe i nie raz będzie chciało zwieść nas z właściwej drogi. W przypadkach takiego kryzysy należy zwracać się do Anioła, aby pomógł w zachowaniu spokoju i trzeźwego umysłu. Dzięki temu będziemy w stanie wrócić na właściwy tor oraz do dalszego działania.

Znaki od Anioła Stróża – jak je dostrzec?

Nie zawsze potrafimy to dostrzec, ale Anioły codziennie wysyłają nam znaki, aby nam przypomnieć, że cały czas są przy nas i nad nami czuwają. Jak jednak owe znaki dostrzegać? Przede wszystkim, aby dostrzegać znaki od Aniołów, musimy być otwarci na komunikację z nimi. Nie możemy pozostawać na to zamknięci. Anioły przemawiają do nas poprzez zsyłanie na naszą drogę drobnych rzeczy jak monety, pióra czy biżuterię ze skrzydłami. Anioły również wysyłają nam znaki poprzez środki masowego przekazu jak książka, muzyka czy filmy. Słuchając danej muzyki, oglądając dany film, czy czytając daną książkę, będziemy w stanie odszyfrować ukrytą wiadomość, jaką przekazują nam Aniołowie, pod warunkiem, że pozostaniemy na ich wiadomości otwarci. Znaki od Aniołów możemy również znaleźć na niebie. Piękne motyle, ptaki, chmury, tęcza to tylko niektóre ze znaków, jakie Aniołowie próbują nam przekazać przy pomocy natury. Aniołowie dają znać o swojej obecności także, wtedy gdy śpimy, kiedy zsyłają nam sny, które pamiętamy później nawet kilka godzin po przebudzeniu. Aniołowie zatem dobierają różne środki, które mają za zadanie przekazać nam namacalne znaki na ich obecność. Aby je dostrzec, trzeba pozostawać na nie otwartym oraz bazować na emocjach i uczuciach, jakie w nas one wywołują.

Imię Anioła Stróża – czy powinniśmy je znać?

Według wierzeń chrześcijańskich każdy Anioł Stróż posiada własne imię, które zostało mu nadane przez Boga. Niestety, ale w różnego rodzaju pismach religijnych przejawiają się jedynie trzy imiona Aniołów Stróżów (archaniołów):

Pozostałe są owiane tajemnicą. Czy zatem powinniśmy znać imię naszego Anioła Stróża? Wiele osób sądzi, że tak, dlatego próbuje na własną rękę poznać imię swojego Anioła Stróża. Zdarzają się tacy, którzy po bezowocnych próbach poznania imienia Anioła Stróża, postanawiają sami nadać owo imię dla niego. Co jednak na ten temat sądzi samo Pismo Święte? Okazuje się, że wiedza na temat imion Aniołów Stróżów jest kwestią, która jest dla nas jako ludzi czymś, czego nie powinniśmy wiedzieć. Próba odkrycia imienia może natomiast mieć poważne konsekwencje duchowe. Ostrzeżenia na ten temat można znaleźć np. w Biblii, gdzie pewien człowiek zostaje ostro upomniany, gdy stara się poznać imię Anioła Stróża. Tym bardziej nie powinniśmy nadawać własnych imion dla Aniołów, gdyż nie leży to poza naszymi kompetencjami, a poza tym nie świadczy to dobrze o nas samych.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments