Karty anielskie – czym są? Jak z nich wróżyć?

Karty anielskie są popularnymi kartami u początkujących lub osób, które obawiają się talii tarota ze względu na to, że może przepowiedzieć ona złe wydarzenia czy przytłaczające informacje. Czym się różnią od tarota? Jak wróżyć z kart anielskich? W artykule odpowiemy na te pytania!

30.12.21
Brak komentarzy

Karty anielskie są popularnymi kartami u początkujących lub osób, które obawiają się talii tarota ze względu na to, że może przepowiedzieć ona złe wydarzenia czy przytłaczające informacje. Wypełniają nadzieją, pomagają zrozumieć problem dogłębnie i wysyłają wskazówki, w jaki sposób poradzić sobie z aktualnym problemem, mogą również powiedzieć o tym, jak może się skończyć podążanie za wskazówkami ukrytymi w kartach. Czasami są również stosowane jako uzupełnienie wróżby pochodzącej z tarota w celu dogłębnym zrozumieniu przekazu i sposobami poradzenia sobie z problemami.

Czym są karty anielskie?

Karty anielskie są rodzajem kart do wróżenia, które nie przepowiadają dokładnej przeszłości, a pomagają podjąć prawidłowe decyzje w danych sytuacjach. Stworzyli je Doreen Virtue i Radleigh Valentine, którzy wierzyli, że aniołowie mogą wpływać na fizyczną rzeczywistość oraz wspomagać ludzi w samorozwoju. Zostały stworzone dla osób, które obawiają się kart tarota ze względu na pochodzącą od nich mroczną energię i złe wiadomości. Karty anielskie są w pełni bezpieczne, przekazują nadzieję i możliwości rozwiązania problemu przy pomocy delikatnych wiadomości, które są również pocieszające. Pogłębiają one także wiedzę duchowąPomagają dokonać wyboru, wysyłając odpowiednie wskazówki, często są one stosowane jako uzupełnienie przepowiedni z kart tarota przez większość osób, które zajmują się wróżeniem. Wspomagają w zrozumieniu przekazu i podpowiadają, jak najlepiej poradzić sobie z obecną sytuacją.

Czym się różnią od tarota?

Karty anielskie są pozbawione mroku i tajemnic, Są dodatkowo znacznie łatwiejsze w odczytaniu do klasycznego tarota, talia może również posiadać dowolną ilość kart. Talia tarota składa się z 78 kart, zaś kart anielskich może być od 36, przez 64 i dużo więcej. Karty zawierają ilustrację oraz informacje o znaczeniu i afirmacji, które wspomagają odczyt kart, dodatkowo często dołączony podręcznik, który pomaga w odnalezieniu sensu. Jednak odczytywanie kart nie musi być zapisane w książce, nie ma jednej prawidłowej drogi wróżenia. Karty anielskie pozwalają na rozwój intuicji i zaufaniu swoim własnym odczuciom.

Jak wróżyć z kart anielskich?

Karty anielskie są łatwe w odczytaniu, jednak przy ich wróżeniu warto podążać za swoją intuicją, niosą wiadomości dotyczące życia człowieka. Przy korzystaniu z nich należy zaufać kartom, a one poprowadzą osobę wróżącą przez jego podróż, wspomagając go w podjęciu prawidłowych wyborów i by dążył do większego dobra. Przy wyciąganiu kart należy czytać informację zawartą zarówno na karcie, jak i w prezentowanym obrazie, a podczas patrzenia na nią można poczuć, że karta pasuje do życia człowieka.

Przy rozpoczęciu wróżenia, należy przejrzeć talię pod kątem pustych kart i usunąć je, a następnie w sposób delikatny potasować te, które pozostały, myśląc o pytaniu. Należy w swoim umyśle wypowiedzieć pytanie i wyjaśnić aniołom, jakiej odpowiedzi się oczekuje i w czym potrzebne jest wsparcie. Następnie karty dzieli się na trzy stosy, a potem ponownie złączyć je w jeden. Przed rozłożeniem kart w wachlarz na stole, trzeba je potrząsnąć trzykrotnie prawą ręką. Dopiero po takim rytuale można wylosować kartę lub karty. Najpopularniejsze są dwa sposoby wróżenia z kart anielskich:

  • Rytuał wróżenia można wykonywać każdego poranka. Wtedy z takiego stosu losuje się jedną kartę, która przynosi wróżbę na nadchodzący dzień. W interpretacji należy kierować się własną intuicją, trzeba również wziąć pod uwagę sprawy, które obecnie zajmują myśli.
  • Rozkład trzech kart można wykonywać raz w miesiącu, z wachlarza przetasowanych kart losuje się trzy z nich. Pierwsza karta oznacza przeszłość, rozum lub otoczenie, druga z nich symbolizuje teraźniejszość, aktualny problem lub ciało, zaś trzecia — przyszłość, wskazówkę i duszę.

Wskazówki, które człowiek otrzymuje poprzez wróżenie z kart anielskich, pochodzą prosto od Wszechświata, nie należy odrzucać tych wiadomości. Pomogą one wykonać istotny krok w życiu, jak i  również rozwiązać aktualny problem, napełniają nadzieją. Interpretacja kart nie jest trudna, podręcznik, który może być dołączony do talii, pomaga rozwiać wątpliwości. Kart anielskich jest dużo, jednak opierają się na symbolach, które są proste do zrozumienia. Przykładowo, serce nawiązuje do miłości i kontaktu z bliskimi, zarówno w sposób romantyczny, jak i rodzinny czy przyjacielski. Ognisko zwraca uwagę na relację z rodziną oraz przyjaciółmi, które powinny obdarzać ciepłem i poczucie bezpieczeństwa. Gwiazdy dodają odwagi w celu zrealizowania planów, zachęcają również do podejmowania nowych wyzwań. Kryształ mówi o tym, by zaufać swoim zmysłom i intuicji, które kierują w stronę duchowości. Chmury zachęcają do analizowania i zrozumienia obecnej chwili, wskazuje również na znaczenie przeszłości.

Podsumowanie

Karty anielskie są bardzo dobrym wyjściem dla osób początkujących. Dodatkowym ich atutem jest to, że nie niosą złych informacji, ale również nie przepowiadają przyszłości w sposób dokładny i trwały. Pomagają rozwiązać problemy człowieka za pomocą informacji płynącej prosto ze Wszechświata. Są dobrą alternatywą dla osób, które obawiają się kart tarota, a jednocześnie potrzebują pomocy w rozwiązaniu swoich problemów, pomagają również uzupełnić wróżby z innych kart o informacje, jak sobie z daną sytuacją poradzić. Wypełniają nadzieją i wspomagają rozwój duchowy.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments