Oznaczenia na butach

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Amulety
Bez kategorii
BLOG
Chińskie znaki zodiaku
Czakry
Flagi
Herby
Inne Symbole
Kamienie Szlachetne
Krzyże
Loga
Numerologia
Oznaczenia
Popularne
Runy
Superbohaterowie
Symbole Afrykańskie
Symbole Alchemiczne
Symbole Astrologiczne
Symbole Ateistów
Symbole Buddyzmu
Symbole Celtyckie
Symbole Chrześcijańskie
Symbole Czyszczenia
Symbole Diabła
Symbole Egipskie
Symbole Ekologiczne
Symbole Harcerskie
Symbole Hinduizmu
Symbole Indiańskie
Symbole Islamu
Symbole Judaizmu
Symbole Komunizmu
Symbole LGBT
Symbole marek samochodów
Symbole Masońskie
Symbole na metkach ubrań
Symbole Narodowe
Symbole Nazistowskie
Symbole Nordyckie
Symbole Ochronne
Symbole Okultystyczne
Symbole Planet
Symbole Płodności
Symbole Pokoju
Symbole Polski
Symbole Prania
Symbole Prasowania
Symbole Religijne
Symbole Słowiańskie
Symbole Śmierci
Symbole Suszenia
Symbole Szczęścia
Symbole unii europejskiej
Symbole Walut
Symbole Wieczności
Symbole Wielkanocne
Symbole Wiosny
Symbole Żałoby
Symbole Zwierząt
Symbolika Kolorów
Symbolika Kwiatów
Znaki Zodiaku

Oznaczenia na butach najczęściej są umieszczone na „języku” buta, na podeszwie lub we wnętrzu buta. Dostarczają informacji o materiale, z którego wykonana została poszczególna część buta — podeszwa, podszewka i wyściółka oraz cholewka. Dzięki nim można dowiedzieć się o metodach pielęgnacji buta lub jego czyszczeniu, a także zadbać o to, by buty były w jak najlepszej kondycji przez wiele lat.

Oznaczenia na butach — symbole miejsca

Symbol podeszwy — jest to ikoną buta z zaznaczoną dolną częścią buta (podeszwą) za pomocą strzałki. Informacja o użytym materiale dotyczy jedynie podeszwy.
Symbol podszewki i wyściełania — ikona buta z zaznaczonym wnętrzem, najczęściej za pomocą dwustronnej strzałki znajdującej się wewnątrz buta. Wskazuje, że materiał, który został użyty, znajduje się na podszewce i wyściółce buta.
Symbol materiału wierzchniego — ikona buta z zaznaczoną górną częścią buta, najczęściej przy pomocy strzałki. Informacja na temat danego materiału wskazuje na jego użycie na cholewce.

Co oznaczają symbole materiałów na butach?

 

Symbol skóry — do wykonania wskazanej części buta została użyta naturalna skóra zwierzęca. Naturalna skóra jest miękka i dopasowuje się do kształtu stopy swojego właściciela, przepuszcza również powietrze. Może być to skóra gładka, która występuje w wariancie matowym lub z połyskiem albo nubuk i zamsz. Nubuk to krótki, aksamitny i miły w dotyku meszek, który przypomina skórkę brzoskwini, zamsz posiada dłuższe włoski.
Symbol skóry powlekanej — wskazana część buta została wykonana z naturalnej skóry powlekanej, inaczej lakierowanej. Jest to materiał wyjątkowo gładki i z wysokim połyskiem, jednak jest bardzo podatna na przyjmowanie obcych barwników z otoczenia.
Symbol tekstyliów naturalnych lub syntetycznych — informuje o wykonaniu danej części buta z materiału włókienniczego pochodzenia naturalnego lub syntetycznego. Wykorzystywany przede wszystkim przy butach sportowych, dzięki nim są lekkie i przewiewne.
Symbol syntetyku — jest to ikona w kształcie rombu, informuje o wykonaniu danej części buta ze skóry ekologicznej. Wyglądem przypomina skórę naturalną, posiada atrakcyjną cenę i jest łatwy w pielęgnacji. Ich wadą jest zatrzymywanie powietrza i wilgoci wewnątrz buta, przez co stopa nie może oddychać.

 

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 votes, average: 1,00 out of 5)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments