Dentysta w śnie

Sennik Dentysta – co znaczy sen o dentyście?

Opublikowano: 2 listopada 2022
Brak komentarzy

Marzenia senne to obrazy, które pojawiają się w naszym mózgu podczas snu w fazie REM. Oprócz obrazów mogą towarzyszyć dźwięki i emocje. Rodzaje snów mogą być różne, przyjemne i koszmarne, bywają też bardzo surrealistyczne. Odzwierciedlają codzienne problemy, sytuacje, które mogą wydarzyć się każdemu. Sny mogą być też świadome, czyli takie, w których śniący wie o tym, że śni. Ludzie od wieków nadawali snom znaczenie. Pozwalały one wyjaśnić zachodzące w nich zjawiska, a także przewidywać co się wydarzy. Niekiedy sny były przestrogą, podświadomie zachęcały do zmiany postępowania w celu uniknięcia katastrofy. Oprócz znaczeń negatywnych miały też często pozytywny wydźwięk, mobilizowały do działania lub zapowiadały, co przyjemnego może przydarzyć się osobie śniącej.

Ogólne znaczenie snu o dentyście

Jednym ze snów, który często może wystąpić, jest sen o dentyście. Wizyta u dentysty jest czymś, co przytrafia się każdemu, a już na pewno większości ludzi. Mało kto kojarzy ją z czymś przyjemnym. Dentysta raczej wzbudza strach, a dźwięki wydobywające się z gabinetu stomatologicznego przyprawiają o zawrót głowy. Wizyta kojarzy nam się z wyższą koniecznością, bólem fizycznym i strachem. Nic dziwnego, że unikamy odwiedzin u tego lekarza.

Co dentysta oznacza we śnie?

Czy tam też jest zapowiedzią bólu i strachu? Sen o dentyście podpowiada nam, aby pomimo strachu i przerażenie, jakie nam towarzyszy nie bać się prosić o pomoc i zaufać innym. Warto jednak zaznaczyć, że w zależności od kontekstu sen ma różne znaczenie. Jeśli widzimy dentystę, według sennika oznacza to, że mamy do podjęcia ważną decyzję, której się boimy. Oprócz decyzji boimy się tak skutków, jakie może ona mieć w naszym życiu. Sen mówi nam, żeby zacząć działać, a nie stać w bezruchu. Bezczynne czekanie na rozwój sytuacji może tylko pogłębić problem.

Jak interpretować sen o dentyście?

Jeśli śnimy o tym, że sami jesteśmy lekarzem stomatologiem, oznacza to, że powinniśmy sami przeanalizować swoje zachowanie i ewentualnie je zmienić. Jest to sen subiektywny. Przypomnieć należy sobie, z czym w pierwszej kolejności kojarzy się stomatolog? Z bólem, wydatkami czy z niesieniem pomocy? Może to my sami zadajemy komuś ból poprzez nasze zachowanie, może jesteśmy dla kogoś uciążliwi, a może faktycznie staramy się nieść pomoc.

Różne interpretacje snu o dentyście

Sen o dentyścieDo której grupy należysz? Dentysta, który we śnie wyrywa ząb, może oznaczać stratę, czegoś, co uważaliśmy za cenne w naszym życiu. Jest czas, aby się na tę stratę przygotować. Trzeba jednak pamiętać, że dentysta mało kiedy usuwa zdrowy ząb. Najczęściej jest on chory. I dlatego takiego snu i takiej straty nie należy się obawiać. Sen ten bowiem oznacza, że to coś, co stracimy, będzie dla nas niosło dobre skutki, ponieważ ten „usunięty ząb” może być, np. toksyczną relacją, pracą bez perspektyw, fałszywym przyjacielem.

Wyrywany ząb, szczególnie gdy widoczna jest na nim krew, symbolizuje również niebezpieczeństwo członków rodziny.

Sen o czyszczeniu zębów jest zapowiedzią stabilnego życia. Dobra praca, dom z ogrodem, zdrowa i radosna rodzina, zabezpieczenie finansowe, to wszystko, na co osoba śniąca długo pracowała. Krótko mówiąc, sielanka, która może się szybko znudzić. Jednakże przed podejmowaniem decyzji należy się zastanowić nawet kilka razy, ponieważ kryzysy dosięgają każdego i w mgnieniu oka można to wszystko stracić.

Borowanie zębów jest bardzo nieprzyjemne nawet na jawie. We śnie również oznacza zawirowanie życiowe, ból, ale w senniku możemy przeczytać, że jest to taki problem, z którym sobie poradzimy. Śniąca osoba ma w sobie wystarczająco dużo siły aby przezwyciężyć niepowodzenia.

Plombowanie natomiast oznacza ulgę i odpoczynek po wszystkich przeciwnościach, które nas spotkały, a także złagodzenie napięcia, jakie panuje w rodzinie. Jeśli w naszej rodzinie panuje niezgoda, taki sen jest sygnałem, że czas się pogodzić. Leczenie zębów przypomina o tym, że nie jesteśmy sami i zawsze ktoś o nas dba.

Sen o dentyście a relacje w związku

Pamiętajmy jednak, że na naszej drodze jest dużo niepowodzeń, ale zawsze jesteśmy w stanie je przezwyciężyć. Sama wizyta u dentysty może oznaczać kłopoty w związku, a nawet złamane serce. Sennik podpowiada, aby udać się wtedy do przyjaciół, którzy będą przy nas w trudnych chwilach. Budowanie muru wokół siebie, stawianie granic, obawa przed bólem fizycznym i psychicznym symbolizowana jest przez sen o znieczuleniu. Sen zachęca do zaakceptowania swoich słabości, ponieważ nikt nie jest idealny. Nie bój się odrzucenia.

Gabinet stomatologiczny – znaczenie snu

Sam gabinet dentystyczny symbolizuje miejsce, którego się boimy lub które jest dla nas ulgą i wytchnieniem. Tu też interpretacja jest zależna od nas samych. Może oznaczać, że ktoś z najbliższego otoczenia potrzebuje naszej pomocy. Przechodzenie obok gabinetu oznacza złe wieści. Młoda dziewczyna na fotelu stomatologicznym może zapowiadać skandal wśród naszych bliskich, którego nikt się nie spodziewa.

Podsumowując, gdy śni nam się dentysta, warto przeanalizować nasze zachowanie. Może osoby, które nas otaczają, tylko nas wykorzystują. Może ktoś z naszych bliskich potrzebuje pomocy. Sen o dentyście nie zawsze oznacza czyhające za rogiem katastrofy.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments