Lody w śnie

Sennik Lody – co znaczy sen o lodach?

Opublikowano: 5 listopada 2022
Brak komentarzy

Każdy człowiek, ażeby mógł odpocząć i zregenerować swoje siły, krótszy lub dłuższy okres oddaje się wypoczynkowi w postaci snu najczęściej nocą. A wtedy śnimy, tylko na drugi dzień po przebudzeniu nie wszyscy pamiętają treść fantazji sennych. Ci z nas, którzy ją zapamiętają, czasem zaczynają analizować, co może dane widzenie senne oznaczać.

Z naukowego punku widzenia sny nie mają żadnego znaczenia dla naszego życia, nie należy po prostu wierzyć snom. Natomiast niewątpliwie to, co się nam śni w nocy, jest w jakimś stopniu odzwierciedleniem nas samych. Śnimy o naszym marzeniach, w śnie są uwidocznione również nasze lęki i zmartwienia.

Senne imaginacje – czy łatwo jest je interpretować?

Interpretacja polega na odgadywaniu rozmaitych symboli, które przedstawiły się nam podczas snu. Nie jest łatwo je zdefiniować oraz dokładnie przypisać do konkretnej sytuacji życiowej, z która być może mamy się w przyszłości zmierzyć. Znaczenie snu dosyć trudno jest dokładnie określić, gdyż jest on efektem przeżywanych w ciągu dnia emocji, a dany symbol można interpretować na wiele różnych sposobów.

Według niektórych teorii sny to mechanizm obronny mózgu, który polega na  rozładowaniu rozmaitych napięć emocjonalnych, których nie brak w codziennym życiu. A śnią się nam przeróżne rzeczy, między innymi jazda samochodem, pociągiem, woda czysta lub brudna, wchodzenie na schody lub schodzenie z nich i wiele, wiele innych spraw. Do fantazji sennych należy także zaliczyć spożywanie konkretnych potraw i smakołyków, takich jak chociażby na przykład lody.

Jak można tłumaczyć sny o lodach?

Jeśli chodzi o wyżej wymienione lody, najczęściej śni się nam, że je po prostu jemy, nie oglądamy, rzucamy nimi, obdarowujemy kogoś, tylko po prostu konsumujemy. Po przebudzeniu niemała grupa osób sięga do sennika w wersji papierowej, jeżeli takowy znajduje się w domu lub też szuka w Internecie znaczenia takiego snu. A według wspomnianego już sennika, sen o jedzeniu lodów można interpretować na wiele sposobów – na przykład konsumowanie gorzkich lodów może oznaczać nadejście niespodziewanych problemów.

Jeśli aktualnie znajdujemy się w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, spożywanie w sennej wizji tego słodkiego przysmaku nie wiąże się absolutnie z żadnymi mającymi nastąpić w realnym życiu nieprzyjemnościami. Inaczej sytuacja ma się z ludźmi, którzy obecnie zmagają się z rozmaitymi dolegliwościami natury zdrowotnej. W takiej sytuacji, gdy przyśni się nam jedzenie lodów, w negatywnym znaczeniu może oznaczać, że nasze życie jest w niebezpieczeństwie.

Sen w którym pojawią się lody, może także oznaczać ochłodzenie pewnych relacji naszymi bliskimi.

Widzieć lody we śnie

Jak to już było wspomniane powyżej, najczęściej śnimy o tym, że lody jemy, ale są również inne marzenia senne z nimi związane. Na przykład jest taka możliwość, iż w czasie snu lody tylko widzimy. Taki sen można rozszyfrować w następujący sposób, a mianowicie osoby znajdujące się w naszym otoczeniu są szczęśliwe. Dotyczy to zwłaszcza przypadku, kiedy śniąc, widzimy dzieci zajadające się powyższym lodowym przysmakiem. Objaśnienie takiego snu jest następujące: na obecnym etapie nie należy się spodziewać żadnych konfliktów, zarówno na gruncie rodzinnym, jak i zawodowym, chociaż kryje się tutaj również pewna przestroga, iż taki stan może być krótkotrwały, dlatego czerpmy z niego jak najwięcej radości.

Kupić lody, częstować innych lodami – sennik

W temacie snu o lodach jest możliwa też taka senna imaginacja, że nie spożywamy tego zamrożonego deseru, nie patrzymy na niego, ale lody kupujemy. Sennik tłumaczy to jako spędzenie w najbliższej przyszłości cudownych chwil w gronie najbliższych nam osób.

Natomiast zdecydowanie niekorzystne jest, kiedy śnimy o tym, iż tymże przysmakiem częstujemy inne osoby. Oznacza to pecha w pracy. Upuszczenie lodów to zaś jest przestroga, abyśmy innych ludzi traktowali w sposób, w jaki sami chcielibyśmy, aby nas inni traktowali.

Podsumowanie

Snów powiązanych z wyżej wymienionymi lodami jest całe mnóstwo, możemy także śnić, że jemy je w gorący dzień, co można tłumaczyć, iż w realnym życiu spotka nas wielka, aczkolwiek wyczerpująca przygoda. Sny o lodach i nie tylko nie należy z całą pewnością odczytywać jako wyrocznię, pewnik nadejścia określonego zdarzenia, natomiast mogą one być pewną wskazówką.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments