Zwolnienie w śnie

Sennik Zwolnienie – jakie znaczenie ma sen o zwolnieniu z pracy?

Opublikowano: 5 listopada 2022
Brak komentarzy

Nikt nie chciałby znaleźć się w przykrej sytuacji, gdy szef zwalnia go z pracy. Co natomiast w przypadku doświadczenia takiego zdarzenia we śnie? Oczywiście lepsza taka wizja niż rzeczywistość, aczkolwiek i tak to chwile wzbudzające niepokój. Lepiej więc dowiedzieć się, czy faktycznie istnieją realne przesłanki do obaw – zostań z nami i poznaj odpowiedź na to pytanie.

Sennik: klasyczne zwolnienie przez szefa

Najpierw przytoczmy klasyczną sytuację, gdy szef postanowił nas zwolnić – oczywiście tylko we śnie. Wbrew pozorom wcale nie oznacza to przeniesienia tego wydarzenia do świata rzeczywistego. Pomimo to będziemy szczerzy – nie jest to zbyt przyjemna wizja. Zazwyczaj świadczy ona o różnego rodzaju niepowodzeniach bądź zmartwieniach, z którymi zmagamy się lub dopiero mogą zacząć nas trapić w niedalekiej przyszłości. Istnieje także ryzyko, że stracimy coś ważnego dla siebie. Niewykluczone jest również pojawienie się kłopotów finansowych.

Zwolnienie dyscyplinarne to natomiast znak nadejścia jakiegoś stresującego zdarzenia. Zachęcamy jednak, aby nie martwić się na zapas. Znacznie lepszy pomysł to zastanowienie się, co można zrobić, żeby uniknąć spełnienia tej wróżby.

Sennik: zwolnienie z pracy innej osoby

W snach, w których głównym motywem jest zwolnienie z pracy, niekoniecznie to my musimy być poszkodowani. Czasami zdarza się, iż ludziom przyśni się sytuacja, gdy to ktoś inny stracił posadę. Co wtedy? To dość skomplikowane, ponieważ można spotkać się z różnymi interpretacjami. Jedna z najpopularniejszych wyjaśnia, iż wyrządzamy komuś krzywdę – zazwyczaj w sposób kompletnie nieumyślny. Dzięki takiej wizji dowiadujemy się o tym, dzięki czemu możemy zastanowić się nad własnym postępowaniem, a następnie je zmienić. Zaznaczamy tu jednak, że mowa tu o snach, w których to my zwalniamy kogoś z pracy.

W przypadkach, gdy nie pełnimy funkcji szefa, istnieją inne interpretacje. Tłumaczą one, iż otrzymujemy sygnał o potrzebie zakończenia rozmaitych konfliktów wewnętrznych. Chcemy samodzielnie podejmować decyzje związane z własnym życiem, aczkolwiek do tej pory nie wykonaliśmy w tym kierunku żadnych konkretnych kroków. Ten sen ma nas do nich zmotywować.

Sennik: samodzielna decyzja o zwolnieniu z pracy

Wprawdzie zwolnienie z pracy kojarzy się nam z podjęciem takowej decyzji przez szefa, aczkolwiek zdarzają się też przypadki, gdy to pracownicy postanawiają wykonać taki – dość kontrowersyjny – ruch. Jeżeli w swoim śnie znajdziemy się w takim właśnie położeniu, należy potraktować tę wizję jako pozytywną przepowiednię. Oznacza ona, iż najskrytsze pragnienia i marzenia mogą spełnić się w najbliższej przyszłości.

Inna interpretacja dotyczy początku nowego rozdziału. Mowa tu między innymi właśnie o nowej pracy, ale też chociażby związku, czy przyjaźni. Jedno jest pewne – w życiu zajdą poważne, ale na szczęście dobre zmiany.

Sennik: niepokój przed zwolnieniem z pracy

Sennik przewidział też możliwość pojawienia się wizji, w której nie zostajemy zwolnieni z pracy, ale towarzyszy nam ogromny niepokój przed wystąpieniem tego zdarzenia. Nasz umysł spodziewa się, że szef wreszcie zabierze nam dane stanowisko. Wyjaśnione jest to w następujący sposób – powinniśmy wziąć się w garść w kontekście podejmowania kluczowych decyzji w życiu. Często uciekamy przed nimi, odkładając je na później. Tymczasem nadszedł wreszcie odpowiedni czas, aby zrobić to, czego zawsze się obawialiśmy. Oczywiście nie należy przy tym tracić zdrowego rozsądku, gdyż odgrywa on fundamentalną rolę.

Senniki w innych kulturach: zwolnienie z pracy

Sprawdźmy jeszcze inne interpretacje snu o zwolnieniu z pracy. Przykładowo sennik arabski wyjaśnia, że odejdzie od nas obciążenie. Można to rozumieć w taki sposób, iż mierząc się z jakimś problemem, wreszcie się z nim uporamy, dzięki czemu będziemy prowadzić lepsze życie. Natomiast sennik mistyczny tłumaczy, że zwolnienie z pracy jest jednoznaczne z koniecznością wykonania trudnego zadania, przed którym nie mamy szans uciec.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments