Symbole na Tatuaż #1 – Smok

Smoki są jedną z najbardziej legendarnych stworzeń w dziejach mitologii i folkloru. Smoki są częścią historycznej kultury Chin, Japonii, Wietnamu i wielu innych krajów. Według większości cywilizacji wschodnich, smoki były szlachetnymi istotami o odrębnych zaszczytach i uprawnieniach.

07.07.17
Brak komentarzy

Smoki są jedną z najbardziej legendarnych stworzeń w dziejach mitologii i folkloru. Smoki są częścią historycznej kultury Chin, Japonii, Wietnamu i wielu innych krajów. Według większości cywilizacji wschodnich, smoki były szlachetnymi istotami o odrębnych zaszczytach i uprawnieniach, podczas gdy w mitologiach europejskich cywilizacji zazwyczaj uważano je za zło i istoty ciemności.

Symbolika Tatuaży smoka

Symbolika tatuażów smoka obejmuje wiele znaczeń. Jedna cywilizacja może uznać smoki za symbol siły i mądrości, a inni uważają, że są chciwe i to zły omen. Największą popularnością cieszą się Chińskie (reprezentujące mądrość, powodzenie i dobrą wiarę), japońskie (reprezentujące równowagę) i celtyckie style smoka (często pokazywane z koronami i tronami przedstawiającymi siłę).

Wschodni smok jest postrzegany jako szlachecka bestia, która oferuje mądrość i ochronę, podczas gdy w starożytnej kulturze Zachodu, stanowi o wiele ciemniejsze i bardziej zagrażające stworzenie. Jednak oba są zazwyczaj postrzegane jako bardzo inteligentne istoty mogące wędrować tam, gdzie chcą. Tatuaż smoka może również oznaczać wolność duszy lub życia.
Smok symbolizuje ochronę, siłę i mądrość. Jego przerażające i wojenne cechy sprawiają, że jest to wspaniały sojusznik lub zacięty wróg. Większość ludzi słyszała historie o rycerzu zabijającym smoka i wygrywaniu miłości księżniczki. Wśród wielu starożytnych kultur, zabijanie smoka jest jednym z najwyższych wyróżnień, jakie człowiek może osiągnąć. Pomyśl o opowiadaniach św. Jerzego lub Beowulfa, choć w obu smok może stanowić również przedchrześcijańską myśl.
Numer dziewięć jest bardzo szczególnym numerem dla Chińczyków. Jest to największa pojedyncza cyfra i jest związana ze smokiem. „Mur dziewięciu smoków” jest barierą, którą często spotykamy wokół cesarskich pałaców i ogrodów. Tylko starsi urzędnicy mogą nosić dziewięć smoków na swoich szatach, a inni niżsi mają osiem lub mniej.

Azjatycki smok

Azjatycki smok jest jednym z najpopularniejszych stworzeń mitologicznych, które zostały wzięte do tatuażu. Są to różne style do wyboru: skrzydlate i bez skrzydłowe, z wężowymi cechami, wersje kreskówkowe, z wąsami lub bez rogów. Uważa się, że smok ma możliwość mnożenia czegokolwiek, co dotyka.
Japońskie smoki są zazwyczaj smukłe i bez skrzydłowe i mają tylko trzy pazury, a chińskie mają pięć pazurów i płomienie.

Smok azjatycki reprezentuje równowagę. Dla Chińczyków smok reprezentuje połowę yin i yang; Feniks reprezentuje drugą połowę. Chińczycy wierzą w znalezienie idealnej równowagi yin i yang, a smoki mogą symbolizować idealną mieszankę dobra i zła. Kolorowy japoński smok, część ich kulturowej mitologii od setek lat, reprezentuje równowagę, wolność i powodzenie. Wiadomo również, że mają nadprzyrodzone moce i mądrość.

Kolory Smoka

Wielu ludzi wybiera smoka, który stanowi równowagę w ich życiu. Uważa się, że równowaga ma kluczowe znaczenie dla sukcesu.
Kolory smoka również mają znaczenie. Niektóre kolory reprezentują pewne atrybuty.

  • Czarny oznacza, że rodzice są starzy i mądrzy.
  • Zielony jest zwykle związany z mniejszymi smokami. Reprezentuje również życie i ziemię.
  • Niebieski jest związany z tymi z Zachodu i reprezentuje lenistwo, współczucie i przebaczenie.
  • Żółty jest związany z tymi ze Wschodu i tymi, którzy są egocentryczni i pomocni.
  • Złoty ma różne atrybuty, takie jak mądrość, życzliwość i pomoc.

Chociaż niektóre kolory i smoki mają pewne symboliczne znaczenia, wiele jest wybieranych tylko dla ich projektu.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 votes, average: 3,00 out of 5)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments