Symbole na Tatuaż #4 – Ryby Koi

Ryby Koi mają bardzo długą historię w kulturze chińskiej i japońskiej. Koi to dosłownie Karp. Były to pierwotnie żyjącymi na wolności karpiami, później zostały „udomowione” i hodowane w celu uzyskania określonych barw. Chińscy najeźdźcy przywieźli koi do Japonii, gdzie hodowla tych ryb rozkwitła.

08.07.17
Jeden komentarz

Ryby Koi mają bardzo długą historię w kulturze chińskiej i japońskiej. Koi to dosłownie Karp. Były to pierwotnie żyjącymi na wolności karpiami, później zostały „udomowione” i hodowane w celu uzyskania określonych barw. Chińscy najeźdźcy przywieźli koi do Japonii, gdzie hodowla tych ryb rozkwitła. Ryby Koi są prominentne w pracy japońskich artystów tatuaż z powodu legendy o tym, jak ryby stają się smokami. Większość znaczenia i symbolizmu związanym z tą rybą wywodzi się z tej starożytnej legendy.

Tatuaż Ryby Koi

Poniżej przykładowe Tatuaże (źródło: pinterest.com)

Legenda koi

Zgodnie z chińskim i japońskim mitem, tysiące ryb koi płynęło pod prąd po żółtej rzece w Chinach. Jednak na Żółtej Rzece jest wodospad. Gdy ryby dotarły do wodospadu, większość odwróciła się i po prostu poszła z prądem, ponieważ przeszkoda stała się zbyt trudna. Jednak niektóre ryby kontynuowały próbę dotarcia do szczytu wodospadu. Te koi ciągle próbowały od stu lat. W końcu jeden koi z powodzeniem skoczył na szczyt wodospadu. Aby nagrodzić to poświęcenie koi, bogowie zamienili go w pięknego złotego smoka.

Wodospad stał się znany jako „Brama Smoka”. Legenda głosi, że do dnia dzisiejszego wszelkie koi, które mają siłę i wytrwałość, aby zakończyć podróż w górę Bramy Smoka, staną się niebieskim smokiem.

Mówi się również, że jeśli koi zostanie złowiony, będzie czekać na cięcie noża bez drżenia z odwagą wojownika Samurajów zwróconego w stronę miecza w walce. To wyraźnie ukazuje przekonania kulturowe w sile i odwadze koi.

Symbolika ryby koi

Ryby Koi są zdolne przystosowywać się do wielu różnych warunków klimatycznych i wodnych oraz mogą symbolizować siłę. Jest to nieodłączny atrybut koi- aby płynąć pod prąd. Poprzez legendę ryb koi można zauważyć, że wykazują wielką determinację, poświęcenie, wytrwałość i sukces.
Oto niektóre cechy i zachowania, które mogą symbolizować:

  • Jesteś obecnie w bitwie lub walce i wciąż walczysz z przeszkodami, ale nie zrezygnujesz
  • Pokonasz przeszkody i zdobyłeś teraz siłę, której potrzebujesz, aby kontynuować bieżące
  • Ukończenie transformacji w życiu
  • Światowe aspiracje i postęp
  • Dobrobyt, powodzenie i długie życie
  • Moc
  • Niezależność
  • Męskość
  • Pasjonująca miłość
  • Przyjaźń
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (3 votes, average: 4,00 out of 5)
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andy
Andy
5 lat temu

Właśnie zastanawiałem się nad tatuażem z rybą. Może będzie to koi, dzięki za pomocny tekst.