Ucieczka w śnie

Sennik Ucieczka – co znaczy sen o uciekaniu?

Opublikowano: 21 listopada 2022
Brak komentarzy

Sen ukazujący ucieczkę, zawsze wywołuje u śniącego niepokój, któremu towarzyszą skrajne emocje. To jeden, z najczęściej pojawiających się u człowieka snów, który odruchowo kojarzy się z zagrożeniem. Pierwszą sugestią z nim związaną, jest fakt życia w ogromnym stresie, bądź napięciu, wynikającym ze spraw, jakie się w naszym życiu aktualnie dzieją. Aby dokładnie zinterpretować sen i odkryć, co umysł chciał nam przekazać, powinniśmy zapamiętać jak najwięcej szczegółów, które otaczały naszą wyśnioną ucieczkę. Takie detale, pozwolą odkryć właściwe znaczenie nocnej wizji, która nam się przytrafiła.

Ogólne znaczenie snu o ucieczce.

Sen w którym przydarzy nam się ucieczka, jest najczęstszym zjawiskiem. Pojawia się w naszych umysłach zaraz po śnie o spadaniu z wysokości. Takie szybkie, gwałtowne oddalanie się w biegu, przed czyhającym, potencjalnym niebezpieczeństwem, to zwiastun zestawu negatywnych uczuć, jakie towarzyszą nam za dnia. Jest to niekiedy oznaka, iż pragniemy uniknąć czegoś złego, co niesie ze sobą niekorzystne dla nas konsekwencje, bądź podwalina do strachu przed tym, co może przynieść nam kolejny dzień.

Sen, w którym goni nas konkretna postać – człowiek, bądź określony gatunek zwierzęcia, może świadczyć o tym, iż nie jesteśmy przygotowani na nadchodzące zmiany, czy też konkretne wydarzenie, jakie ma wydarzyć się w niedalekiej przyszłości.

Uciekać przed kimś  – znaczenie snu.

Pierwsze migawki senne, w których przed kimś uciekamy, często pojawiają się już we wczesnym dzieciństwie. Taki obraz, ukazujący się podczas snu nie pojawia się bez powodu. Niesie on ze sobą ukryte przesłanie, które po przebudzeniu winniśmy przeanalizować i rozwikłać jego znaczenie. W chwili, gdy jesteśmy zmuszeniu uciekać we śnie przed osobą, którą znamy, należy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z nią w codziennym życiu, tym odbywającym się na jawie. Szybki bieg, mający na celu oddalić nas od kogoś bliskiego, sugeruje oddalenie się od niej i alarmuje niekiedy o nadchodzącym porzuceniem i rozłąką, bądź nawet definitywnym rozstaniem.

Zdarzyć się również może, iż taka senna ucieczka ma całkowicie odwrotne znaczenie dla naszego ziemskiego żywota – może sugerować, abyśmy zdobyli się na odwagę i postawili czoła zbliżającym się sytuacjom, jakie mają nas nawiedzić.

Uciekać przed wojną – co oznacza taki sen?

W przypadku, gdy śniło nam się, że uciekamy przed wojną, bądź innym konfliktem militarnym, czy wojskowym, to należy przeanalizować aspekt bezpieczeństwa, panującego w codziennym życiu. Jest to bowiem ostrzeżenie przed potencjalną chorobą, trudnościami finansowymi, lub nieporozumieniami z bliską osobą, które należy w spokojnej atmosferze wyjaśnić, korzystając z logicznej argumentacji. Ów sen, może odnosić się do kłótni, w których wzięliśmy udział, nakłaniając do zrobienia pierwszego kroku i wyciągnięcia ręki w celu pojednania.

Jeśli ucieczka, trwająca we śnie zakończy się sukcesem i uda nam się oddalić z miejsca zagrożenia, to oznacza pomyślną wróżbę, sugerując przy tym dobrobyt, szczęście i zdrowie jakie na nas czeka.

Ucieczka w towarzystwie drugiej osoby – interpretacja zdarzenia.

Jeśli we śnie uciekamy z kimś w duecie, to znak od naszej podświadomości, że ktoś najbliższy sprawi nam przykrość, nieoczekiwany zawód, bądź nasze drogi z kimś ważnym ostatecznie się rozejdą. Może stanowić podpowiedź tego, że na co dzień odczuwamy pustkę i smutek, bądź jesteśmy regularnie zaniedbywani i olewani przez przyjaciół, którzy nie mają dla nas czasu i odmawiają okazji by się spotkać. Trzeba zastanowić się, czy taka znajomość ma dalej jakikolwiek sens i w najgorszym przypadku zmienić grono znajomych na takich, dla których my i nasze codzienne troski będziemy ważni.

Ucieczka z drugą osobą jest znakiem i ostrzeżeniem na to, że czeka nas fala niespodziewanych życiowych rozczarowań.

Pomagać komuś w ucieczce – sennik

Jeśli we śnie to nie my uciekamy, lecz wspieramy kogoś w ucieczce, to czas, by zastanowić się nad pomocą, która udzielamy na jawie. Jest to sugestia tego, iż winniśmy poćwiczyć swą asertywność i nauczyć się odmawiać pomocy, w momentach, kiedy nie mamy chęci jej udzielać. Pomagamy każdemu, komu się da, lecz rzadko kiedy otrzymujemy coś w zamian, a w chwili, gdy sami potrzebujemy pomocy, to najczęściej możemy liczyć jedynie na siebie. Ma to skłonić nas do refleksji i zrozumienia, że to my jesteśmy najważniejsi dla siebie samych. W pierwszej kolejności należy zadbać o własne potrzeby, pragnienia i zniwelować troski, a dopiero później zając się uszczęśliwianiem innych i niesieniem pomocy drugiemu człowiekowi. To forma ostrzeżenia, na to, że nie możemy stawiać dobra drugiej osoby nad własne potrzeby.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments