Archanioł Michał

Archanioł Michał jest jednym z trzech archaniołów, którzy zostali wymienieni w Biblii z imienia. Jego imię pochodzi od herbajskiego imienia Mika’el, w przetłumaczeniu brzmi „któż jak Bóg”. Archanioł Michał wystąpił jako pierwszy do walki z Szatanem i zbuntowanymi przez niego aniołami

11.11.21
Brak komentarzy

Archanioł Michał jest jednym z trzech archaniołów, którzy zostali wymienieni w Biblii z imienia. Jego imię pochodzi od herbajskiego imienia Mika’el, w przetłumaczeniu brzmi „któż jak Bóg„. Archanioł Michał wystąpił jako pierwszy do walki z Szatanem i zbuntowanymi przez niego aniołami, zwieńczając swój atak okrzykiem „Któż jak Bóg!”. Pojawia się jako przywódca hufców niebieskich, które wygrywają przeciwko armii Szatana. Jest uważany za księcia aniołów i za archanioła, któremu Bóg powierza zadania wymagające niezwykłej siły. Jest on archaniołem, który wstawia się przez Bogiem za ludźmi, stróżem wszystkich chrześcijan, towarzyszy im również w drodze do wieczności po śmierci. Jest uznawany za ognistego wojownika, który walczy w imię sprawiedliwości i prawa. Udziela wsparcia osobom znajdującym się w straszliwym ucisku, jest również dawcą szczęścia i cierpliwości.

Św. Archanioł Michał – atrybuty

Atrybutami Archanioła Michała są globuskrzyż, laskalancaoszczepmieczpuklerztarcza z napisem „Quis ut Deus” (oznaczający „Któż jak Bóg”), waga oraz szatan w postaci skrępowanego smoka lub położonego u nóg. Jest również związany z błękitnym promieniem duchowego oświecenia, który najczęściej jest kojarzony z komunikacją wewnątrz człowieka lub z innymi istotami. Pcha ku nowym przyjaźniom i relacjom. Daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa, w każdej sytuacji pomaga odnaleźć odpowiednie słowa.

Modlitwa do Archanioła Michała

Archanioła Michała można prosić o wstawiennictwo przy trudnych sytuacjach i walkach za pomocą modlitwy za wstawiennictwem św. Michała Archanioła.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, aTy, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

modlitwie porannej do Archanioła Michała poruszane są kwestie wstawienia się Archanioła Michała przed Bogiem w sprawie przyznania siły do spełniania woli Boga i otwarcia na działanie Ducha Świętego.

Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Archanioła Michała można również prosić o pokorę w celu zwalczenia własnego egoizmu w celu oddania się Bogu.

Święty Michale Archaniele, pogromco szatana, ducha pychy, pomóż mi zwalczyć mój egoizm, który nie chce poddać się Bogu i Jego świętej woli. Wstawiaj się za mną do Pana, abym zachwycony Bogiem wołał do Niego w każdej chwili mego życia: Któż jak Bóg! Amen.

Można również dokonać aktu poświęcenia się Archaniołowi Michałowi za pomocą modlitwy. Jest to wyraz największego zaufania Archaniołowi Michałowi, którego człowiek obiera za obrońcę i orędownika.

O wielki Książę niebieski, najwierniejszy stróżu Kościoła, święty Michale Archaniele, oto ja, chociaż bardzo niegodny Twego oblicza jednak ufając Twojej dobroci, powodowany potężnym wpływem Twoich modlitw i licznymi twymi dobrodziejstwami, staję przed Tobą w towarzystwie mego anioła stróża i w obecności wszystkich aniołów niebieskich, których biorę za świadków mego nabożeństwa ku Tobie, Ciebie dziś obieram za swego szczególnego obrońcę i orędownika. Postanawiam sobie mocno czcić Cię zawsze, bądź przy mnie przez całe życie moje, abym nigdy nie obraził Pana Boga myślą, słowem lub uczynkiem. Broń mnie przeciw wszystkim pokusom szatańskim, głównie atakującym wiarę i czystość, a w godzinę śmierci uproś pokój mej duszy i zaprowadź mnie do ojczyzny wiecznej. Amen.

Archanioł Michał – patron, wizerunki

Archanioł Michał jest patronem kaplic cmentarnych ze względu na swoją niezwykłą rolę podczas śmierci człowieka – stoi u wezogłowia umierających. Jest przedstawiany z wagą, która służy do odmierzania dobrych uczynków. Jest również patronem złotników i rytowników ze względu na symbol dobrych uczynków – złota. Przyzywany jest do walki przeciwko siłom zła i grzechu, pomaga odnaleźć wewnętrzne światło. Archanioł Michał jest uważany za obrońcę Izraela i kościoła katolickiego. Patronuje również policjantom i żołnierzom, jak i również małym dzieciom. Opiekuje się pielgrzymami i obcymi przybyszami. Jest także uznawany za patrona dobrej śmierci.

Podsumowanie

Archanioł Michał jest archaniołem, który wspomaga ludzi w ich walkach, zarówno dosłownie, jak i w walkach wewnętrznych lub metaforycznych. Pomaga odnaleźć w sobie siłę, która jest niezbędna do dalszego życia. Jest również przewodnikiem zmarłych osób, które kieruje w stronę życia wiecznego, stoi nad ich łożem podczas ich śmierci. Może również pomóc odnaleźć cierpliwość, a także patronuje nad małymi dziećmi i ich rodzicami, dając im siłę do dalszych walk w sytuacjach, które nie są zależne od woli człowieka.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments