Archanioł Uriel

Archanioł Uriel jest jeden z archaniołów, który jest uznawany za regenta Słońca. Jego imię pochodzi od hebrajskiego imienia Fanuel, który oznacza „ogień Boży” lub „światło Boga”. Jest również znany pod imieniem Ariel, co oznacza z hebrajskiego „lew Boży”.

11.11.21
Brak komentarzy

Archanioł Uriel jest jeden z archaniołów, który jest uznawany za regenta Słońca. Jego imię pochodzi od hebrajskiego imienia Fanuel, który oznacza „ogień Boży” lub „światło Boga”. Jest również znany pod imieniem Ariel, co oznacza z hebrajskiego „lew Boży”. Jego kult został jednak potępiony przez papieża Zachariasza w 745 roku, podobnie jak kulty Archaniołów Raguela i Tubuela. Jest archaniołem zbawienia i światłościsprawuje władzę nad gromem i trwogą. W tekście „Życie Adama i Ewy” jest to anioł skruchy, a według Ewangelii Bartłomieja, Archanioł Uriel został stworzony jako piąty Archanioł, tuż po Satanaelu, Michale, Gabrielu i Rafale. Archanioł Uriel pomógł odnaleźć siłę pierwszym ludziom, by dostrzegli swoją winę i zaczęli żałować za grzechy. Może być przedstawiany również jako jeden z dwóch Archaniołów, który w Dniu Sądu Ostatecznego zaprowadzają do raju dusze naznaczone pieczęcią Chrystusa. Jest uważany za najbardziej wiernego i oddanego Bogu anioła, prawdopodobnie był posłańcem, który ostrzegł Noego przed powodzią zesłaną przez Pana.

Jest związany z oświeceniem umysłów i otwarciem ich na nowe informacje. Zna oraz rozumie słabości człowieka, odpowiada za jego intuicję, podpowiadając prawidłowe rozwiązanie. Często zwracają się do niego osoby zagubione, proszące o poprowadzenie, a także pomaga walczyć z uzależnieniami. Pomaga również osobom prowadzących własny biznes oraz wspomaga w problemach finansowych. Dzięki niemu można zrozumieć sny i przepowiednie w nich objawionych, dodaje wiary w siebie i pomaga podjąć prawidłową decyzję.

Św. Archanioł Uriel – atrybuty

Atrybutami Archanioła Uriela są błyskawicaogień oraz ognisty miecz. Uriel jest często przedstawiany z ognistym mieczem jako strażnik bram Raju. Jest również związany z kolorami kojarzącymi się z płomieniami, czyli żółtymczerwonym i purpurowym. Archanioł Uriel ma za zadanie oświetlić drogę człowieka silnym światłem, które pomoże wrócić na odpowiednią drogę po zbłądzeniu, pomaga również przezwyciężać trudności.

Archanioł Uriel jest również związany z rubinowym promieniem duchowego oświecenia, który jest kojarzony z duchowością, pomocą dla innych i empatią. Pomaga znaleźć energię psychiczną i fizyczną przy opiece nad chorymi i potrzebującymi. To on podaje pomocą dłoń, prowadząc ludzkość w ciemności po zgaśnięciu wszystkich świateł. Czasami jest utożsamiany z kolorem żółtym lub złotym.

Modlitwa do Archanioła Uriela

Modlitwa do Archanioła Uriela jest krótka, polega na zaproszeniu do swojego życia archanioła, by prowadził człowieka przez życie.

Archaniele Urielu świadomie zapraszam Cię do mojego życia, abyś swoim światłem opromieniał mą duszę i oświetlał każdy krok na ścieżce ziemskiego istnienia.

Archanioła Uriela można prosić o ochronę od klęsk żywiołowych, wypowiadając modlitwę do Najwyższego Anioła Uriela z klęsk żywiołowych.

Święty Archanioł Boży Uriel, oświecony Boskim światłem i obficie wypełniony ogniem ognistej gorącej miłości, wrzuć iskrę tego ognistego ognia do mego zimnego serca i rozświetl moją duszę swoim ciemnym światłem. O, wielki archaniele Boży, Urielu, jesteś blaskiem Boskiego ognia, a oświecicielem pogrążonym w grzechach: oświeć mój umysł, moje serce, moją wolę mocą Ducha Świętego i prowadź mnie drogą pokuty i błagaj Pana Boga, aby Pan wybawił mnie od piekła i przed wszyscy wrogowie widoczni i niewidzialni, teraz i zawsze i na zawsze. Amen.

Modlitwa do Archanioła Uriela może również prosić o wstawienie się za człowiekiem przed Bogiem oraz o wsparcie przed mrokiem ziemskiego życia, a także o ochronę i udzielenie błogosławieństwa.

Chwalony Archaniele Urielu, proszę Cię, módl się za mnie przed Wszechmogącym Bogiem, zawsze wspieraj mnie, abym widział mnie bez więzów niebezpieczeństwa i był moim światłem w ciemności. Chwalebny Archaniele, proszę Cię z całego serca o ochronę i stałe towarzystwo i modlę się, aby Twoje towarzyszenie przyniosło mi pokój. Wielki Archaniele Urielu, okryj mnie swoimi ochronnymi skrzydłami i udziel mi swoich błogosławieństw, napełnij mnie oporem, zachętą, radością, odwagą i siłą. Wiem, że zawsze mi towarzyszysz, mój obrońco, błagam Cię o spełnienie moich próśb, jeśli są one wygodne dla mojego szczęścia i pomyślności. Dołącz do mnie, aż będę mógł otrzymać boską miłość i życie wieczne, Amen.

Archanioła Uriela można również prosić o oczyszczenie swoimi płomieniami ze strachu czy złych emocji, a napełnił łaską i pokojem. Pozwala znaleźć siły do rozwiązania problemu i prosi o udzielenie części boskiej mądrości.

Drogi Archaniele, wzywam Cię w imię Boga, proszę, abyś mnie otoczył i oczyścił swoim płonącym płomieniem, napełnij mnie łaską, pokojem i dobrą przyszłością. Daj mi siłę, aby znaleźć rozwiązanie tego problemu, który atakuje mój umysł i nie pozwala mi skupić się na moich obowiązkach. Daj mi trochę swojej boskiej mądrości, abym zrozumiał moje działania i innych wokół mnie, w ten sam sposób daj mi dar swojej wizji, aby znaleźć alternatywę dla moich problemów. Proszę Cię Archaniele, abyś odżywił moje środowisko mądrością, pokojem i boskim dobrobytem, zawsze mi towarzyszyć, Amen.

Archanioł Uriel – patron, wizerunki

Archanioł Uriel jest patronem sztukipoezji i muzyki (również śpiewu) oraz bierzmowania. Jest również związany z seksualnością, dlatego do niego kierowane są prośby o przewodnictwo, gdy ktoś z bliskich albo znajomych posiada problemy z temperamentem lub posiada nadmierny popęd seksualny. Oferuje również pomoc w przypadku zdarzającego małżonka.

W sztuce Archanioł Uriel najczęściej jest przedstawiany z księgą lub zwojem oraz z otwartą dłonią, która trzyma płomień lub słońce. Księga symbolizuje mądrość, zaś płomień — Bożą prawdę.

Podsumowanie

Archanioł Uriel jest strażnikiem bram Raju, który ognistym mieczem przegania każdego, kto niepożądany chce do niego wstąpić. Jest utożsamiany ze sztuką oraz seksualnością, do niego kierowane są prośby dotyczące pokonywania napotkanych w życiu problemów. Napełnia człowieka Bożą prawdą i prowadzi ludzi przez ciemność życia, jest ich światłem, gdy każde inne źródło światła zgasło.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments