Czarna świeca – co oznacza? Magia świec

Powszechnie czarne świece postrzega się jako atrybut czarnej magii, czyli takiej, która przynosi zło i nieszczęście. Jednocześnie czarna świeca może chronić i blokować negatywny wpływ otoczenia.

26.05.22
Brak komentarzy

Czarny kolor to najciemniejsza z barw. Uznaje się, że czarna barwa pozbawiona jest całkowicie światła widzialnego, w kontraście z innymi kolorami otoczenia niemożliwe jest nawet doprecyzowanie jej barwy, z uwagi na niedobór właśnie światła. To kolor konserwatywny i wieloznaczny. Niemal w każdej kulturze, na przestrzeni wieków posiada inną historię i odmienne skojarzenia.

W kulturze europejskiej długo kojarzył się z religijnością, żałobą, śmiercią oraz magią. W wieku XX nabrał jednak nowego wymiaru, stał się kolorem elegancji, szykowności i wyrafinowania a jednocześnie minimalizmu. Kolor czarny łączy elegancję i tradycję, dobry smak i prostotę, kojarzy się również z władzą i powagą.

Długa tradycja świecenia

Historia świecy sięga 3000 lat. Przywołuje się ją w Starym Testamencie, w Starożytnym Rzymie świece wyrabiano z lnu, który oblewało się woskiem oraz smołą. Do produkcji stosowano wosk pszczeli oraz zwierzęcy tłuszcz. Stosowano je przede wszystkim do rozjaśniania mroku, ale świece zajmowały też od zawsze ważne miejsce w różnego rodzaju ceremoniach religijnych. Religia chrześcijańska traktuje świece bardzo szczególnie, nadając jej symbolikę Jezusa Chrystusa, świece zapala się na początku liturgii i gasi na zakończenie. Stały się one niezwykle ważnym atrybutem chrztu, komunii świętej i śmierci. Nawet bożonarodzeniowa choinka świeciła dziesiątkami małych świec. Żydowskie święto Chanuki celebruje się zapaleniem świec, stojących w charakterystycznym świeczniku.

Dzisiaj świece, pomimo powszechnej elektryfikacji, cały czas obecne są w domach. Niektórzy kupują je „na wszelki wypadek”, inni traktują jako detale aranżacyjne przestrzeni mieszkalnej a niektórzy nie wyobrażają sobie uroczystej kolacji bez zapalonych świec stojących na stole.

Magia czarnych świec

Powszechnie czarne świece postrzega się jako atrybut czarnej magii, czyli takiej, która przynosi zło i nieszczęście. Jednocześnie czarna świeca może chronić i blokować negatywny wpływ otoczenia. Ezoteryka zna mnóstwo ochronnych rytuałów z zastosowaniem czarnych świec, które mają usuwać zło, uśmierzać zazdrość, chronić przed kłamstwem i niezgodą. Czarne świece pomagają blokować złe zaklęcia i odbijają je w kierunku osoby, która je rzuciła.

Są one również niezwykle skuteczne w blokowaniu złych wpływów i intencji ludzkich, pomagają uniezależnić się i gładko przejść pomiędzy jednym a drugim etapem w życiu. Usuwają z otoczenia złą energię i negatywne siły. Wykorzystuje się je w medytacji, którą pogłębiają i pomagają w osiąganiu stanów jasnowidzenia i telepatii. W życiu codziennym pomagają osobom uzależnionym wychodzić z nałogów.

Rytuały czarnej magii z udziałem świec

Świece rytualne produkuje się w różnych kolorach i kształtach, również ludzkich, jako nagie lub ubranie postaci. Powinny współgrać estetyką z rodzajem czarów, które pragnie się zastosować. Zadaniem świecy jest personifikacja konkretnej osoby lub wydarzenia, centrum danego rytuału.

Czarne świece zajmują szczególne miejsce w historii magii. Zapalało się je po to, by zaszkodzić jakiejś osobie a nawet pozbyć się jej definitywnie. Nawet w kościele chrześcijańskim do celów ekskomuniki stosowano właśnie czarne świece, rzucając je w kierunku osoby wykluczanej ze społeczeństwa katolickiego, w ten sposób rytuał ekskomuniki odrzucał symbolicznie zło tkwiące w danym człowieku. Czarna świeca może być użyteczna w odwracaniu skutków ciężkiej choroby a nawet śmierci.

Czarna, rytualna świeca dla dobra i zła

Rytualne świece spalają się samodzielnie lub w otoczeniu innych świec. Bardzo często, świecę rytualną wprowadza się w ruch, który aktywuje zaklęcie. Bywa też, że w ogóle świecy się nie zapala, wówczas czarna świeca cofa i unieważnia zaklęcia. Ciemna świeca wprowadza niepokój do zaklęcia, odpycha czarną magię skierowaną na uczestnika rytuału. Oddala również wampiry energetyczne, uwalnia blokady, oczyszcza i absorbuje negatywną część magii.

Czarną świecę stosuje się również po to, by uspokoiła, oczyściła daną sytuację, która ciąży na uczestnikach rytuału. Może to być choroba, nieszczęście, poważne kłopoty. Tego rodzaju atrybut używa się do przeprowadzenia egzorcyzmów, do oczyszczenia umysłu i duszy. Ale również w intencji czegoś, np. odkrycia zawiłej tajemnicy, dotarcia do trudnej prawdy czy w celu ochrony czegoś lub kogoś.

Czarna świeca posiada ogromną, nie do końca jeszcze zbadaną moc i siłę. Nieważne też w jakim kształcie jest ona odlana i co lub kogo przedstawia. To dlatego, w zależności od potrzeb, świeca przybiera różne kształty, które wzmacniają jej siłę,  przesłanie, magię i w końcu oddziaływanie na daną sytuację.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 votes, average: 4,00 out of 5)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments