Orzeł

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Amulety
Bez kategorii
BLOG
Chińskie znaki zodiaku
Czakry
Flagi
Herby
Inne Symbole
Kamienie Szlachetne
Krzyże
Loga
Numerologia
Oznaczenia
Popularne
Runy
Superbohaterowie
Symbole Afrykańskie
Symbole Alchemiczne
Symbole Astrologiczne
Symbole Ateistów
Symbole Buddyzmu
Symbole Celtyckie
Symbole Chrześcijańskie
Symbole Czyszczenia
Symbole Diabła
Symbole Egipskie
Symbole Ekologiczne
Symbole Harcerskie
Symbole Hinduizmu
Symbole Indiańskie
Symbole Islamu
Symbole Judaizmu
Symbole Komunizmu
Symbole LGBT
Symbole marek samochodów
Symbole Masońskie
Symbole na metkach ubrań
Symbole Narodowe
Symbole Nazistowskie
Symbole Nordyckie
Symbole Ochronne
Symbole Okultystyczne
Symbole Planet
Symbole Płodności
Symbole Pokoju
Symbole Polski
Symbole Prania
Symbole Prasowania
Symbole Religijne
Symbole Słowiańskie
Symbole Śmierci
Symbole Suszenia
Symbole Szczęścia
Symbole unii europejskiej
Symbole Walut
Symbole Wieczności
Symbole Wielkanocne
Symbole Wiosny
Symbole Żałoby
Symbole Zwierząt
Symbolika Kolorów
Symbolika Kwiatów
Znaki Zodiaku

Orły mają piękno i wdzięk, które nadają im status godła narodowego. Jak u większości ptaków drapieżnych, orzeł żeński jest większy i cięższy od samca. Ważą średnio 5 kilogramów przy rozpiętości skrzydeł do 2 metrów i długości ciała prawie 1 metra. Orły są lżejsze niż się wydają. Większość orła to jego pióra; jego kości są puste i znacznie lżejsze niż kości ssaków. Jakie jest znaczenie tego ptaka? Co symbolizuje?

Symbolika i znaczenie orła na świecie

Jak na przestrzeni lat postrzegano  orła na świecie? Rdzenni Indianie postrzegali Orła jako symbol wielkiej siły, przywództwa i wizji. Jakby na pozór odzwierciedlając to, orzeł był używany jako „sztandar” przez wiele wielkich imperiów w historii, od Babilonu po Egipt, aż po Rzym, a nawet Stany Zjednoczone czy Polskę. We wczesnym chrześcijaństwie orzeł był postrzegany jako symbol nadziei i siły, przedstawiający zbawienie. Orzeł pojawia się dwa razy w Księdze Objawienia; za każdym razem w kontekście, który sugeruje, że jest po stronie Boga. Głowę orła ma jeden z cherubów stojący przy tronie Boga. W islamie orzeł reprezentuje wojowniczą dzikość, szlachetność i panowanie.

W starożytnej azteckiej tradycji, bóg kazał ludziom osiedlić się w miejscu, gdzie znajduje się orzeł siedzący na kaktusie jedzącym węża. Tym miejscem jest teraz Mexico City. Zeus zmienił się w postać świętego orła, aby pomóc sobie kontrolować grzmoty i błyskawice.

Orzeł był silnym symbolem w Cesarstwie Rzymskim. Hetyci wykorzystali dwugłowego orła, aby nigdy nie byli zaskoczeni. Indianie Pueblo kojarzyli orła z energiami słońca – fizycznymi i duchowymi – jak również symbolami większego wzroku i postrzegania.

To nie może być zbieg okoliczności, że tak różne kultury od tysięcy lat przyjęły ten sam symbol.

 

Charakterystyka biologiczna a symbolika

Wszystkie te cechy można postrzegać symbolicznie jako idee pomagające ludziom osiągnąć większy sukces w ich własnym życiu. Nawet ze wspaniałą zdolnością orła do lotu, pozostaje połączony z ziemią. Musimy utrzymać się w uziemieniu i położyć solidny fundament dla siebie. Szpony – przeznaczone do chwytania i polowania – odzwierciedlają potrzebę wykorzystania rzeczy na ziemi. Ostry dziób i silne mięśnie żuchwy dowodzą, jak ważne jest, kiedy mówić, ile i jak mocno – aby przypadkowo nie zranić kogoś słowami. Otwiera się nowa wizja, sięgająca daleko w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Orły są drapieżnikami o silnym znaczeniu oszczędzania energii. Wykorzystują swoją świetną wizję, aby wiedzieć, kiedy wykonać lot i złapać swoją zdobycz. Dopasowanie się do orła oznacza wzięcie na siebie odpowiedzialności i mocy, aby starać się o wiele mocniej.

 

Symbolizm i moc Orła

Orzeł jest przywódcą wszystkich skrzydlatych stworzeń. Ptak ten przekazuje moce i przesłania ducha; jest to połączenie człowieka z boskością, ponieważ leci wyżej niż jakikolwiek inny ptak.

Orzeł przynosi przesłanie o odnowionym życiu, ponieważ kojarzy się ze wschodnimi wiatrami – kierunkiem wiosny, świtu i odrodzenia.

Jeśli ktoś przeżywa ciężkie chwile, orzeł nie tylko sygnalizuje nowy początek, ale zapewnia tej osobie wytrzymałość i odporność na znoszenie trudności. Jeśli pojawi się orzeł, daje wolność i odwagę, by patrzeć w przyszłość. Orzeł symbolizuje wagę uczciwości i prawdomówności. Przywołaj orła, gdy masz zamiar podjąć wyzwanie, ogromną zmianę życia lub twórcze przedsięwzięcie.

 

Tatuaż z orłem

Ptak ten jest bardzo popularnym motywem a tym samym jest często używany w tatuażach. Poniżej,  różne wariacje tatuażu z orłem (źródło: pinterest.com)

 

Ciekawostki

Ludzie Orła są postrzegani jako wizjonerzy, poszukujący i gotowi przekroczyć granice samopoznania i wolności osobistej. Orzeł jest urodzonym przywódcą i może niecierpliwić się tymi, którzy nie potrafią latać tak wysoko lub tak szybko.

Śnienie o latającym orle lub wysoko postawionym oznacza szczęście lub zwycięstwo na twojej drodze. Jeśli cię to przeraża lub atakuje, oznacza to, że musisz narzucić sobie pewne ograniczenia, które sam sobie narzucasz.

Lekcja orła polega na spojrzeniu z góry, szerszej perspektywy lub miejsca, w którym widać więcej. Musisz mieć odwagę, by zrezygnować z komfortowych nawyków i przekonań, aby wznieść się w nieznane królestwa i nowe rzeczywistości – stale poszerzając swój światopogląd. Teraz jest czas, aby wziąć pełną odpowiedzialność za swoje życie i być przygotowanym na natychmiastowe przeznaczenie. Wraz ze wzrostem duchowej świadomości, pozytywne i negatywne konsekwencje staną się bardziej bezpośrednie i będą miały większą siłę.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (4 votes, average: 3,75 out of 5)
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ryba
Ryba
4 lat temu

Miałem kiedyś takie rzeczywiste spotkanie z orłem i było to przeżycie dosyć mistyczne. Trochę się bałem ale fascynował mnie ten piękny ptak.
Pracowałem na dachu jednego z wieżowców w NYC, moji współpracownicy poszli już do domu, a ja się pakowałem i powoli zbierałem, byłem sam. W pewnym momencie się obróciłem a na nadbudówce jakieś 3 metry wyżej siedział sobie orzeł, wielki, piękny siedział jak gdyby nigdy nic. Trochę się bałem, a on sobie spokojnie siedział jakby się przysiadł. Patrzyłem trochę na niego, i chyba jednak ze strachu po chwili poszedłem. Niezłe przeżycie.