Kleszcz w śnie

Sennik Kleszcz – co znaczy sen o kleszczu?

Opublikowano: 5 listopada 2022
Brak komentarzy

Kleszcz jest pajęczakiem, który raczej nie kojarzy nam się z niczym przyjemnym. Wręcz przeciwnie, staramy się go unikać, boimy się, kupujemy środki, które go odstraszają. Idąc do lasu, ubieramy się szczelnie, bo boimy się zakażenia śmiertelnymi chorobami, które kleszcze przenoszą. Chronimy także naszych pupili, odpowiednio je zabezpieczając. Czasem nawet nie jesteśmy świadomi tego, że mieliśmy do czynienia z tym pajęczakiem. Nic dziwnego, że sny z kleszczem w roli głównej są dla nas straszne. Czy tak naprawdę mamy się czego bać?

Czy każdy kleszcz symbolizuje katastrofę?

W sennikach od razu możemy przeczytać, że widziany we śnie kleszcz oznacza konieczność. Konieczność podjęcia jakiejś decyzji, wykonania jakiegoś zadania. Nawet jeśli tego nie chcemy, jesteśmy zmuszeni taką czynność wykonać. Jednocześnie jednak oznacza, że można realizować swoje plany i pomysły nawet te najbardziej szalone. Zabijanie kleszcza we śnie oznacza natarczywość naszych nieprzyjaciół i osób, które nam źle życzą. Musimy zachować wtedy czujność. Jednak po zabiciu możemy spodziewać się ulgi i pomyślnego rozwiązania trudnego dla nas problemu. Śmiało realizuj swoje plany i stawiaj cele.

Kleszcz chodzący po ciele – sennik

Sen, w którym jeden kleszcz chodzi po Twoim ciele, może oznaczać kłopoty zdrowotne. Pamiętaj jednak, że nigdy nie jesteś sam i masz wokół siebie rodzinę, przyjaciół i życzliwych ludzi, którzy zawsze Ci pomogą i będą wspierać w trudnych chwilach. Z drugiej strony chodzące kleszcze mogą oznaczać kłopoty finansowe i towarzystwo ludzi nieżyczliwych, na których trzeba uważać. We śnie kleszcza możemy zauważyć w różnych miejscach na ciele.

Kleszcz wychodzący z ust podświadomie pokazuje nam poczucie winy. Przypomina o ciężkiej i przykrej sytuacji, za którą jesteśmy odpowiedzialni, a teraz mamy wyrzuty sumienia.

Kleszcz na nogach to najczęściej spotykana sytuacja w rzeczywistości, jednak we śnie symbolizuje próbę ataku na naszą osobę i znowu skłania do czujności.

Kleszcz we włosach symbolizuje problemy, które ciężko rozwiązać. Wyciągnięcie kleszcza z włosów jest bardzo ciężkie, tak jak sytuacja, w której właśnie się znajdujemy bądź znajdziemy w niedalekiej przyszłości. Kleszcz na głowie to symbol zmartwienia, jakie nam towarzyszy i z jakim ciężko nam sobie poradzić. Osobie, której się to przyśniło trudno, a nawet ciężko funkcjonować w takim stanie. Kleszcz, którego we śnie widzimy w uchu, podpowiada nam o tym, że mamy wokół siebie fałszywych przyjaciół, natomiast kleszcz w oku daje nam znać, że nie zauważamy czyhającego niebezpieczeństwa.

Co oznacza wyciąganie kleszcza we śnie?

Wyciąganie kleszcza z ciała według sennika oznacza kłopoty, z którymi ciężko osobie śniącej sobie poradzić. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ z tym problemem musisz poradzić sobie sam. Może to być na przykład jakieś traumatyczne zdarzenie, którego byłeś świadkiem. Jeżeli we śnie jest osoba, która pomaga Ci wyciągnąć pajęczaka, oznacza to, że pojawi się ktoś, kto pomoże Ci się z tym problemem uporać i pokaże go z zupełnie innej perspektywy.

Bycie otoczonym i ugryzionym przez kleszcze

To nie wróży nic dobrego. Oznacza to, że wokół jest dużo wrogów, musisz liczyć się z wysokimi kosztami, jakie możesz niedługo ponieść. Ugryzienie przez kleszcza we śnie oznacza to, co na jawie — atak. Można spodziewać się w niedalekiej przyszłości pogorszenia stanu zdrowia, słabszych dni, spadku energii. Jest to idealny moment na zadbanie o siebie i wizytę u lekarza.

Jeśli w swoim śnie widzisz kleszcza na stole lub na oknie oznacza ro, że w rzeczywistości zauważasz kłopoty i problemy, które są lub się zbliżają, jednak potrafisz skutecznie je omijać.

Kleszcz na ciele dziecka i na zwierzętach domowych – sennik

Weterynarz, pies, kleszcz

Kleszcze na ciele psa według sennika podpowiada nam, że jesteśmy nieufni wobec ludzi, którzy są dla nas życzliwi i pomocni.

Kleszcz, którego widzimy we śnie na ciele dziecka, świadczy o naszej nadopiekuńczości i skłonności do zamartwiania się. Chęć narzucania własnego zdania w celu ochrony słabszego jest chorobliwie silna. Gdy zauważamy go na ręku lub kolanie może oznacza, że szybko się przywiązujemy.

Kleszcze na ciele psa podpowiada nam, że jesteśmy nieufni wobec ludzi, którzy są dla nas życzliwi i pomocni. Trzymamy dystans, który nie zawsze jest wskazany. Czasem taki sen oznacza, że ktoś z naszych przyjaciół będzie miał kłopoty, z którymi ciężko mu będzie sobie poradzić.

Natomiast kleszcz na ciele kota oznacza chęć niezależności i to, że osoba śniąca nie chce korzystać w proponowanej pomocy. Koty to zwierzęta, które chodzą własnymi ścieżkami, dlatego osoba śniąca utożsamia się z nią, choć w rzeczywistości w ogóle taka nie jest. Sny o kleszczach nie należą do przyjemnych i nie mają też w większości pozytywnego znaczenia, jednak mogą nas ostrzegać i być dla nas pomocne.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments