Kot w śnie

Sennik Kot - znaczenie snu z kotem

Opublikowano: 19 listopada 2022
Brak komentarzy

Już od wieków zastanawiamy się, co mogły oznaczać sny. Powszechnie mówi się bowiem, że znaki, które przychodzą do nas nocą, nie są tylko przypadkowymi wytworami mózgów, lecz przekazami pochodzącymi od naszej podświadomości. Jeśli w ostatnim czasie przyśnił Ci się kot, warto więc sprawdzić, jak można go interpretować. Czy to pozytywny symbol, czy też lepiej mieć się na baczności?

Sen o kocie – znaczenie ogólne

Kot może pojawić się we śnie zarówno miłośników tych zwierząt, jak i tych, którzy na co dzień nie mają do czynienia z tymi futrzastymi istotami. Okazuje się, że obecność kota we śnie może być rozumiana na wiele sposobów – niektóre z interpretacji są bardzo pozytywne, inne z kolei nie napawają nas takim zadowoleniem. Najczęściej po przebudzeniu powinniśmy być ostrożni i wystrzegać się fałszywych osób oraz nieprzyjemnych zdarzeń. Kot w naszym śnie mógł bowiem stanowić przestrogę przed negatywnymi sytuacjami i wróżyć nieszczęście lub niepowodzenie. Inna grupa osób opowiada się jednak za bardziej pozytywnym znaczeniem i skłania do spojrzenia na kota jako wróżbę szczęścia i idącej w naszym kierunku pomyślności.

Atak kota – sennik

Jeśli śni nam się, że zostaliśmy zaatakowani przez agresywnego kota, jest spora szansa, że nie powodzi nam się ostatnio w relacjach społecznych. Najlepiej w najbliższych dniach być szczególnie wyczulonym, bo ktoś może chcieć Cię wykorzystać, zawieść Twoją ufność lub zdradzić. Może udać Ci się jednak w porę to zauważyć i nie pozwolić się oszukać.

Atak kota może być jednak rozumiany przez inaczej w sytuacji, gdy niedawno to my zawiedliśmy czyjeś zaufanie. W takim wypadku kot we śnie przypomina nam o konieczności naprawienia swojego błędu. Czujemy się źle, bo nie przeprosiliśmy lub nie postaraliśmy się jakoś odpracować naszej winy, a przyszedł na to najwyższy czas.

Dziki kot – co oznacza we śnie?

Dzikie kot we śnieZdziczały, bezdomny kot, którego widzimy we śnie na ulicy, to znak, że czujemy się obecnie zagubieni. Nasza niska samoocena utrudnia cieszenie się życiem i sprawia, że powstrzymujemy się przed robieniem tego, na co mamy ochotę. Brak nam wiary w nasze marzenia i pewności siebie, aby móc realizować zamierzone cele. Być może w ostatnim czasie straciliśmy jakieś wsparcie lub czujemy, że jesteśmy zdani tylko na siebie i nie podołamy piętrzącym się obowiązkom.

Kot jest tutaj znakiem wskazującym nam, że musimy poradzić sobie sami i zdobyć się na odwagę, a wszystko zacznie powoli się układać.

Czarny / biały kot – sennik

Podobnie jak w przypadku wielu przesądów, czarny kot we śnie to raczej nic, z czego powinniśmy się cieszyć. Czarny kot najczęściej wskazuje na to, że pełno jest w nas głębokich obaw (sprawdź jaki jest znaczenie koloru czarnego). Skrywane przez nas lęki nie pozwalają nam prowadzić życia, na jakie mamy ochotę i sprawiają, że zamykamy się w sobie. Powinniśmy się z nimi zmierzyć, aby wyjść na prostą i przestać cały czas obawiać się tego, co ma nadejść.

Czarny kot

Sen o czarnym kocie najczęściej wskazuje nasz głębokie obawy.

W przeciwieństwie do czarnego, biały kot ten symbol odbierany jest jako zdecydowanie pozytywny. Wskazuje nam, że wszystkie sprawy zaczynają układać się dla nas pomyślnie i czeka nas ogólny dobrobyt. Będziemy przepełnieni spokojem i szczęściem i nie musimy przesadnie stresować się tym, co dzieje się wokół nas. Jeśli tylko zaufamy sobie i naszej intuicji, nic nam nie grozi.

Sen o rudym kocie

Widok rudego kota we śnie powinien skłonić nas do szybszego podjęcia jakiejś decyzji. Nie mamy wiele czasu, bo okazja przepadnie – trzeba działać szybko i nie pozwolić sobie nawet na chwilę zwłoki. Odwlekanie jakiejś czynności może doprowadzić nas do bardzo negatywnych skutków, więc nie warto tego robić.

Gromada kotów we śnie

Gdy stoi przed nami wiele kotów, możemy spodziewać się wszystkiego, co najlepsze. Przepowiadają nam one doskonały rozwój wydarzeń i świetlaną przyszłość. Powodzić będzie nam się nie tylko w sferze finansowej, lecz również społecznej – możemy liczyć na udane przyjaźnie, kwitnące romanse i poznanie wyjątkowych ludzi. Koty symbolizują tutaj dobrą energię, a ich mnogość wskazuje na fakt, że ta energia spływa teraz do naszego życia strumieniami.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments