Kwiaty w śnie

Sennik Kwiaty – co oznacza sen o kwiatach?

Opublikowano: 26 listopada 2022
Brak komentarzy

Sny mają różne znaczenie, dlatego też dobrze jest wiedzieć, co mogą oznaczać śniące się kwiatki w doniczkach lub kwiaty w ogrodzie czy też kwiaty cięte. Dzięki temu będzie można dokładnie przeanalizować różnego rodzaju sytuacje, które mogą się pojawiać w realnym życiu. Dobrze jest wiedzieć, jakie kwiaty mogą wróżyć pomyślność, a jakie porażki czy złe wydarzenia.

Symbolika i kolory kwiatów we śnie – co oznaczają?

Kwiaty mogą mieć różne kolory, dlatego też każdy z nich ma inne znaczenie. Dobrze jest zatem wymienić takie rośliny, które mogą się we śnie pojawiać najczęściej i między innymi są to:

  • białe kwiaty, (np. konwalie) które oznaczają niewinność i czystość, są nieskazitelne pod każdym względem. Co warto wiedzieć, to że jeśli tego koloru kwiaty śnią się kobietom, to może to wróżyć szybkie zamążpójście,
  • fioletowe kwiat symbolizują nostalgię i tęsknotę zarówno za osobami żywymi, jak i umarłymi lub tęsknotę za ukochanym miejscem,
  • niebieskie kwiaty (np. niezapominajki)  to zapowiedź ogromnego szczęścia oraz może to być oznaka, że w końcu pojawi się w naszym domu długo wyczekiwany gość,
  • żółte kwiaty w senniku oznaczają kłopoty finansowe i dlatego też mogą sugerować, by odłożyć nieco gotówki na tak zwaną czarną godzinę,
  • czerwone kwiaty (sprawdź: symbolika róży) natomiast symbolizują najczęściej miłość i gorące uczucie, ale może to być też symbolika kłopotów ze zdrowiem.

Dzięki temu, że można poznać symbolikę kwiatów i ich kolorów, to da się zinterpretować, choć nieco bardziej sny, zwłaszcza te, które się powtarzają.

Co mogą oznaczać we śnie kwiaty doniczkowe?

Bukiet kwiatówDoniczkowe kwiaty są dobrą zapowiedzią, gdyż mogą one sugerować zapowiedź odpoczynku oraz relaksu. Jest to również symbol harmonii oraz spokoju. Kwiaty w doniczce, które się widzi w swoim domu, symbolizują także to, że może w najbliższym czasie zabraknąć czasu na odpoczynek, ponieważ może czekać w najbliższych czasie wiele zadań prywatnych, jak i zawodowych. Warto też dodać, że żywe kwiaty w doniczce należy podlewać. Dlatego też sen, w którym trzeba podlewać kwiaty natomiast, oznacza pomyślność w sprawach rodzinnych oraz prywatnych.

Co ważne, to we śnie może pojawić się scena, że dana osoba może dostać kwiaty, co można przetłumaczyć na rozstanie z najbliższą osobą. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza wtedy, kiedy dostaje się bukiet kwiatów od konkretnej osoby. Warto jednak pamiętać, iż na przykład, gdy osoba samotna dostanie różę lub bukiet róż, to może wróżyć zmianę w ich statusie i mogą poznać drugą osobę.

Kwiaty w ogrodzie lub kwiaty cięte – sennik

Bardzo często mogą śnić się kwiaty w ogrodzie w różnych kolorach, które najczęściej oznaczają to, że ceni się w sobie piękno oraz chce się otaczać tylko pozytywnymi ludźmi. Symbolika tego rodzaju kwiatów oznacza też to, że pragnie się poczuć stabilizację życiową i wewnętrzną harmonię. Dobrze jest zatem zwrócić uwagę na to, jakie kolory mają rośliny. Natomiast kwiaty cięte sugerują, by złapać nieco dystansu i nabrać odrobinę innego spojrzenia na świat i pewne sprawy. Najczęściej osoby, które śnią o ciętych kwiatach, biorą wszystko na poważnie, dlatego też dobrze jest oderwać się od niezwykle ważnych i trudnych decyzji, na tyle na ile jest to możliwe.

Co jeszcze warto wiedzieć o kwiatach we śnie?

Warto pamiętać, że mogą się też przyśnić sztuczne kwiaty, które są niejako ostrzeżeniem w różnych sprawach zarówno w prywatnym, jak i zawodowym życiu. Dobrze jest też wspomnieć, że kwiaty mogą się śnić także jako tło drugoplanowe do danej sytuacji, co również ma ogromne znaczenie, gdyż wtedy trzeba sny interpretować w każdym wątku. Należy także dodać, że kwiaty mogą się śnić o różnych porach roku. Może się też tak zdarzyć, że zimową porą mogą się przyśnić polne kwiaty, przy których się spaceruje, co może oznaczać tęsknotę za ciepłem i wakacyjnym czasem. Warto pamiętać, że rośliny mogą się przyśnić także wtedy, kiedy się lubi dany gatunek kwiatów, dlatego też na przykład jemioła może sugerować pogłębienie się relacji z dotychczasowym partnerem.

Podsumowanie

Kwiaty są przepiękne i mogą być sugestią zarówno dobrej, jak i złej wróżby. Należy jednak pamiętać, iż sen jest tylko analizowany w nie do końca realny sposób, dlatego też nie mogą sny być w stu procentach dosłownie interpretowane.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments