Robaki w śnie

Sennik Rabki – co znaczy sen o robakach?

Opublikowano: 19 listopada 2022
Brak komentarzy

Robaki to częsty motyw pojawiający się w snach, a jego dokładne znaczenie może znacznie różnić się w zależności od kontekstu, a także odczuć śniącego wobec symbolu. Co symbolizują robaki? Jakie znaczenie ma sen zawierający ten motyw?

Robaki – symbol negatywny, czy zawsze?

Według większości senników sen w którym pojawiają się robaki ma wydźwięk negatywny, ponieważ w naszej kulturze robactwo wyraźnie kojarzy się ze zgnilizną oraz rozkładem. Pojawienie się we śnie insektów może odnosić się także do przyziemnych, prostych instynktów, które kierują życiem lub pojawiają się w bliskim otoczeniu śniącego. Ważną wskazówką dotyczącą znaczenia snu jest także ilość robaków jaka pojawia się we śnie oraz ich barwa. Dodatkowo warto pamiętać, że rozkład z którym związane są robaki ma także duży związek z odrodzeniem, a więc rozwojem i budową nowego. Sen o insektach dotyczy również bardzo często sfery seksualnej.

Robaki w ciele i pod skórą – co mogą oznaczać?

Jest to sen, który pojawia się dość często i zwykle nie jest przyjemny dla osoby śniącej. Jeśli odczucia wobec robaków są nieprzyjemne oraz powodują odrazę, niechęć i obrzydzenie zazwyczaj odnosi się on do wypartych, niewygodnych emocji. Pełzające i ruszające się insekty mogą również odnosić się do złej kondycji psychicznej osoby śniącej lub mogą być zapowiedzią choroby. Pojedynczy robak pod skórą może symbolizować także nie szczerą, toksyczną osobę, która pojawia się w bliskim otoczeniu śniącego.

Robaki widziane pod skórą mogą odnosić się także do wyrzutów sumienia jakie czuje osoba śniąca i z którymi próbuje podświadomie poradzić sobie w czasie snu.

Sen o robakach w domu

Obecność insektów w mieszkaniu, które wyglądem jest zbliżone wyglądem do prawdziwego domu śniącego może symbolizować życie i otoczenie tej osoby. Otaczające zewsząd, nieprzyjemne robactwo to motyw, który może wskazywać na nieład i bałagan w życiu fizycznym i duchowym. Może on wskazywać na konieczność oczyszczania i rozwiązania spraw oraz problemów w różnych sferach życia. Jeśli robaki atakują i gryzą oznacza to nasilenie się przykrości oraz nieprzyjemności jakie mogą przydarzyć się osobie śniącej.

Wiele snów o robakach w domu może zapowiadać także odwiedziny nieproszonych gości. W zależności od tego które pomieszczenie we śnie jest zajęte przez robaki można spodziewać się problemów lub lęków w tej sferze życia. Kiedy znajdują się one w łazience może być to ukryta obawa śniącego przed przemijaniem i upływem czasu, jeżeli opanowana jest sypialnia może dotyczyć to kłopotów oraz wyrzutów sumienia, które utrudniają spokojny sen.

Robaki w jedzeniu – co oznaczają?

Sen o insektach w jedzeniu to bardzo wyrazisty i niezbyt przyjemny, dlatego też często jest on zapamiętywany po przebudzeniu. Ponieważ jedzenie daje energię, odżywiania i kojarzy się z siłą robactwo może symbolizować w tym przypadku osłabienie, chorobę lub zapowiadać nieprzyjemne doświadczenia jakie mogą nastąpić w życiu. Jeśli w śnie robaki są zabijane i niszczone może być to symboliczną walką z własnymi, niskimi popędami, a także niekorzystnymi wpływami innych osób. Często sen taki może wyprzedzać wydarzenia, które pozwolą uwolnić się osobie śniącej od wpływów innych osób.

Kolor robaków – jakie ma znaczenie?

Bardzo duże znaczenie w interpretacji marzeń sennych związanych z robakami ma ich barwa (sprawdź: symbolika i znaczenie kolorów). Jeśli insekty we śnie pojawiają się w wyrazistych czerwonych lub innych jaskrawych kolorach może oznaczać to ostrzeżenie przed nie szczerymi i toksycznymi osobami w otoczeniu, które chcą zaszkodzić lub szkodzą śniącemu. Czarne robaki jeszcze bardziej związane z rozkładem z powodu ciemnej barwy, dlatego mają negatywny wydźwięk symboliczny i mogą być zapowiedzią choroby, pogorszenia stanu psychicznego lub wpływu negatywnych osób. Białe robaki mimo, że jako insekty również nie kojarzą się pozytywnie ze względu na barwę mogą wskazywać na polepszenie sytuacji i transformację, która następuje poprzez chwilowe problemy i zamiany, aby w dalszym czasie przynieść odrodzenie oraz poprawę stanu rzeczy.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments