Sukienka w śnie

Sennik Sukienka – co znaczy sen o sukience?

Opublikowano: 31 października 2022
Brak komentarzy

Sen, w którym pojawia się sukienka, ma związek ze sferą duchową i uczuciową. Jest to symbol kobiecości, który można analizować na różne sposoby, wiele zależy również od tego, jak sukienka wygląda i z jaką czynnością jest związana. Warto zapamiętać wiele istotnych szczegółów, aby dokładnie zinterpretować znaczenie snu o sukience.

Sukienka i jej przesłanie snach

Znaczenie snu o sukience może zależeć od jej ceny, koloru i fasonu. Widząc we śnie drogocenną sukienkę, możemy marzyć o o dobrobycie i nie jesteśmy usatysfakcjonowani swoją sytuacją finansową. Sen o bogato przyozdobionej sukience zazwyczaj odnosi się do sfery finansów i może być zapowiedzią poprawy sytuacji materialnej. Z kolei sukienka w złym stanie, podarta albo brudna może być symbolem niezaspokojonych potrzeb, albo oznaczać jakąś głęboko skrywaną tajemnicę osoby śniącej.

Brudna lub podarta sukienka – sennik

Brudna sukienka jest często interpretowana jako symbol ewentualnych problemów finansowych albo prowadzenia zbyt niegospodarnego stylu życia. Podarta sukienka może również symbolizować zakończenie jakiegoś etapu w życiu. Jeśli została uszkodzona celowo, może być ostrzeżeniem przed zbytnią impulsywnością i niemożnością opanowania gniewu.

Długość, dopasowanie sukienki

Czerwona sukienkaPrzymierzanie sukienki  to symbol relacji z otoczeniem, ale może również oznaczać początek romansu. Dla śniącej kobiety idealnie dopasowana suknia jest nawiązaniem do jej roli zony i matki, oznacza, że osiągnie w tej sferze sukces, można ją także interpretować jako szczęście w miłości i pozytywny okres w życiu.

Niedopasowana i za ciasna sukienka oznacza problemy z wyrażeniem swojej kobiecości. Z kolei, jeśli jest to sukienka typowo plażowa, może oznaczać, że dana osoba potrzebuje wypoczynku. Ładna i lekka sukienka jest zapowiedzią miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych. Zapowiedzią nowych możliwości, nowej miłości i nowego okresu w życiu jest piękna, kolorowa sukienka. Przymierzanie i ubieranie czyjejś sukienki we śnie może symbolizować przejęcie cudzych poglądów i opinii na jakiś temat.

Natomiast długość sukienki może wskazywać na niezaspokojone potrzeby seksualne, jeśli jest bardzo krótka, to wskazuje na duże potrzeby w tej sferze.

Kolor sukienki – sennik

Ważną kwestią snu o sukience jest zapamiętanie jej barwy, kolor ma duże znaczenie:

  • Biała sukienka może wyrażać potrzebę bliskości i miłości osoby śniącej albo być zapowiedzią niedalekiego ślubu. Mężczyzna, który śni o białej sukience, może mieć pewność, że uczucia i zamiary jego partnerki są czyste i uczciwe. Sen o białej sukience może też oznaczać sukcesy, nawet nieduże, ale takie, które można celebrować.
  • Czerwony kolor sukienki jest symbolem namiętności i oznacza bardzo dobry okres w relacji, może być również przesłanką o zawarciu nowych znajomości, a także chęcią zwrócenia na siebie uwagi mężczyzn.
  • Szara sukienka oznacza nadmierną skromność.
  • Złota sukienka może oznaczać chęć ucieczki od smutnej rzeczywistości, ale jest także zapowiedzią dużych korzyści finansowych i powodzenia w interesach. Jeżeli taka sukienka jest prezentem, może zapowiadać niespełnione obietnice.
  • Żółty kolor sukienki, może być ostrzeżeniem przed zawistnymi i nieuczciwymi osobami z najbliższego otoczenia, ale symbolizuje również poznanie zamożnego partnera, a dla kobiety, która jest w związku, jest zapowiedzią prezentu od najbliższej osoby.
  • Błękitna sukienka jest symbolem  miłości platonicznej niespełnionych oczekiwań, ale może również zwiastować odpoczynek i regenerację sił witalnych.
  • Zielona barwa jest z kolei interpretowana jako zapowiedź pojawienia się zmiennych okresów w relacji. Jeśli kobieta nosząca taką sukienkę śni się mężczyźnie, może oznaczać brak lojalności ze strony partnerki, z kolei kobieta, która śni o prezencie w postaci zielonej sukienki, może obawiać się zdrady ze strony partnera.

Warto także zapamiętać czynności, jakim sukienka była poddawana we śnie, jeśli była prana przez osobę śniącą, to może oznaczać rozpoczęcie nowego okresu w życiu. Naprawianie, czy łatanie takiej części garderoby jest kojarzone z pomyślnym rozwiązaniem jakiegoś konfliktu albo załatwieniem sprawy.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments