Zdrada w śnie

Sennik Zdrada – co znaczy sen o zdradzie?

Opublikowano: 18 listopada 2022
Brak komentarzy

Sen o zdradzie może budzić wielkie zaniepokojenie. Niezależnie od tego, czy śni się nam, że to my zdradzamy, czy że nas zdradzono. Analizując jego znaczenie warto jednak pamiętać, by nie interpretować go zbyt dosłownie. Warto jednak przyjrzeć się mu uważniej, bo być może w ten sposób nasz podświadomość chce nam coś ważnego powiedzieć.

Sen o zdradzie według sennika

Znaczenie snu o zdradzie co do zasady powinniśmy odczytywać w kontekście całej jego treści. Ogromne znaczenie ma przede wszystkim to, czy to my zdradzamy, czy to nas dotyczy zdrada partnera, partnerki czy przyjaciela. Niezależnie jednak od tego, senniki podpowiadają, że sen, w którym pojawia się wątek zdrady może być sygnałem, że czekają nas jakieś problemy lub troski, zwłaszcza w relacjach z bliskimi.

Sny mogą być bowiem emanacją naszych wewnętrznych lęków i poczucia niepewności. Śni Ci się, że zdradzi Cię dziewczyna? Przyjrzyj się temu, bo może okazać się, że nie jesteś pewny jej uczuć. Miałaś sen zdradzie chłopaka? Być być może nad Waszym związkiem zbierają się czarne chmury i warto zawczasu wykonać jakiś ruch, by uchronić go przed burzą.

Sen o byciu zdradzanym przez partnera, przyjaciela

Sen o byciu zdradzanym może oznaczać również, że do Twojego związku lub przyjacielskiej relacji zakradł się strach i nieufność. Bywa sygnałem, że bardzo mocno martwisz się o utratę ważnych dla Ciebie spraw ludzi czy spraw (sen o zdradzie zdrada ze strony chłopaka czy dziewczyny, męża lub żony może oznaczać, że nie jesteś pewny/pewna ich uczuć względem Ciebie). Z drugiej strony może to także być sygnał, że na jawie dążysz do posiadania nad nimi (ale też innymi elementami swojego życia) nadmiernej kontroli. Zdrada jest poniekąd zdarzeniem, które tej kontroli się wymyka – dlatego sen o zdradzie może być wyrazem Twoich najgłębszych lęków.

Sen o zdradzaniu partnera: co oznacza?

Sen o zdradzie chłopakaBudząc się ze snu, w którym to Ty jesteś stroną zdradzającą warto pamiętać, że to, że o czymś śnisz, wcale nie oznacza, że dopuścisz się zdrady w realnym życiu. Warto jednak przyjrzeć się temu, co to o nas mówi, zwłaszcza, jeśli sen o tym, że zdradzamy partnera/partnerkę, męża czy żony lub przyjaciela powraca do nas co jakiś czas. Być może nasza podświadomość usiłuje nam powiedzieć, że jest coś, czego brakuje nam w obecnej relacji. Ważną wskazówką w tym zakresie może być dokładna treść snu o zdradzie. Liczy się to, w jakich okolicznościach doszło do zdrady. Czy zdradziliśmy żonę lub męża z kimś, kogo znamy, czy z nieznajomą/nieznajomym? W pierwszym przypadku może to oznaczać np., że szukamy czegoś, czego uosobieniem jest osoba, z którą zdradzamy.

Z kolei w przypadku snu o zdradzie z nieznajomym/nieznajomą bardziej niż o sam fakt zdrady (zwłaszcza w stricte seksualnym kontekście), może chodzić o samo pragnienie przekroczenia pewnej bariery, skosztowania zakazanego owocu lub po prostu chęć zdobycia nowych doświadczeń?

Śnisz o zdradzie? Zajrzyj do swojego wnętrza!

Jak już wspomnieliśmy, sen o zdradzie może oznaczać, że w naszym życiu jest coś, co wywołuje nasz lęk i poczucie niepewności. Jeśli śni nam się zdrada partnera, być może w jego zachowaniu na jawie jest coś, co nas niepokoi, ale boimy się zmierzyć w tym „w realu”?

Jeśli w śnie to my jesteśmy tą stroną, która zdradza, może to być też sygnał, że nasz obecny związek nie spełnia naszych potrzeb i podświadomie szukamy czegoś nowego. Inna interpretacja snu o zdradzie mówi też o tym, że oznacza on, że nie jesteśmy tak zaangażowani w związek czy małżeństwo, jak nam się wydaje.

Oczywiście zadając sobie pytanie, co oznacza sen o zdradzie warto przede wszystkim interpretować go we własnym, osobistym kontekście. Warto to robić np. w odniesieniu do naszego systemu wartości? Zastanówmy się, czym jest dla nas zdrada? Jakie mamy do niej podejście? Czy czy naszym zdaniem zdrada kończy związek/relację? Czy też jesteśmy w stanie wyobrazić sobie inny scenariusz dla związku, w którym doszło do zdrady? Być może to właśnie stanowić będzie klucz do interpretacji nawracających snów o zdradzie.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments