Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /usr/home/matteusz/domains/wszystkiesymbole.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307 Symbol SS - Wszystkie Symbole - Baza znaków i ich znaczeń

Symbol SS

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Amulety
Bez kategorii
BLOG
Chińskie znaki zodiaku
Czakry
Flagi
Herby
Inne Symbole
Kamienie Szlachetne
Krzyże
Loga
Numerologia
Oznaczenia
Popularne
Runy
Superbohaterowie
Symbole Afrykańskie
Symbole Alchemiczne
Symbole Astrologiczne
Symbole Ateistów
Symbole Buddyzmu
Symbole Celtyckie
Symbole Chrześcijańskie
Symbole Czyszczenia
Symbole Diabła
Symbole Egipskie
Symbole Ekologiczne
Symbole Harcerskie
Symbole Hinduizmu
Symbole Indiańskie
Symbole Islamu
Symbole Judaizmu
Symbole Komunizmu
Symbole LGBT
Symbole marek samochodów
Symbole Masońskie
Symbole na metkach ubrań
Symbole Narodowe
Symbole Nazistowskie
Symbole Nordyckie
Symbole Ochronne
Symbole Okultystyczne
Symbole Planet
Symbole Płodności
Symbole Pokoju
Symbole Polski
Symbole Prania
Symbole Prasowania
Symbole Religijne
Symbole Słowiańskie
Symbole Śmierci
Symbole Suszenia
Symbole Szczęścia
Symbole unii europejskiej
Symbole Walut
Symbole Wieczności
Symbole Wielkanocne
Symbole Wiosny
Symbole Żałoby
Symbole Zwierząt
Symbolika Kolorów
Symbolika Kwiatów
Znaki Zodiaku

Adolf Hitler jak też i cała armia nazistowska bardzo dużą uwagę przywiązywała do symboliki. Z racji tego, że uważali się oni za rasę panów, bardzo chętnie korzystali z nawiązań do starożytnych cywilizacji. Znak elitarnej organizacji, która w swoim założeniu miała chronić wodza III rzeszy jest zaczerpnięty z kultury nordyckiej. Czym było SS i skąd pochodzi ich znak?

Historia symbolu SS

Oddziały SS - symbol znajduje na hełmach żołnierzy

Sama geneza znaku SS (symbolu przypominającego podwójną czwórkę lub błyskawicę) jest dość ciekawa, ponieważ składa się z dwóch liter z pisma runicznego i oznacza „Sig”, czyli zwycięstwo. Co ciekawe w swojej oryginalnej formie w alfabecie runicznym wikingów symbolizowała literę s jak również reprezentowała słońce. Podwójna runa Sig została symbolem SS, w 1933r. za sprawą Waltera Hecka. Był on jednym z grafików w firmie zajmującej produkcją emblematów i insygniów z siedzibą w Bonn. Na pierwszy rzut oka obie runy Sig napisane koło siebie wyglądają jak dwie błyskawice. Zostały one bardzo szybko zaakceptowane i wykorzystane przez wszystkie instytucje związane z SS. A co więcej możemy powiedzieć o samej organizacji?

SS (Schutzstaffel) powstało w listopadzie 1925 roku. Jego bezpośrednim założycielem i protektorem był sam Adolf Hitler. Głównym celem na samym początku istnienia SS była ochrona wodza i wieców partyjnych, w których on uczestniczył. Na czele tej organizacji w styczniu 1929 roku stanął Heinrich Himmler i pełnił tę funkcję do końca wojny. W czasie działania tej organizacji była ona uważana za najbardziej elitarną jednostkę III rzeszy i w trakcie wojny tylko zyskiwała na elitarności. Sam Himmler wprowadził bardzo rygorystyczne kryteria przyjmowania w szeregi tej organizacji. Zostały wprowadzone specjalne karty rasowe, w których trzeba było podać miedzy innymi szczegóły dotyczące cech fizycznych. Rok 1933 powstał Główny Urząd SS do spraw Rasy i Osadnictwa, który to odegrał kolosalną rolę w tworzeniu polityki rasowej. Organizacja ta zarządzała podczas wojny obozami koncentracyjnymi jak również całą siecią obozów pracy przymusowej. Organizacja SS wsławiła się brutalnością i zaciekłością w walce. Jest tez ona odpowiedzialna za liczne zbrodnie wojenne jak i okrucieństwa.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (8 votes, average: 3,63 out of 5)
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hello
Hello
3 lat temu

Nie rozumiem skąd zdziwienie ,a nawet oburzenie ,że komuś kojarzy sie znak strajkujących kobiet z Waffen SS..Każdemu Polakowi nawet powinien się tak kojarzyć.O okrucieństwie Niemców powinien się uczyć każdy Polak po wsze czasy i nigdy o tym nie zapominać.Kazdemu na kim piętno pozostawiła II wojna znak kobiet kojarzy się właśnie z tym okrucieństwem.Prosze zapytać dzieci,nastolatki a nawet dorosłych strajkujących co to znaczy ,a przekonacie się ,że 80% nie ma o tym zielonego pojęcia.

Hello
Hello
3 lat temu
Reply to  Hello

Każdy Polak powinien się uczyć także języka polskiego. Szkoda, że byłeś zajęty wyrażaniem swoich opinii.
PS. Czy logo opla też powinno kojarzyć się z SS, a co z logiem kid flasha, znakiem Grup Szturmowych Szarych Szeregów i wiele innych log, znaków i herbów.

Kinio
Kinio
3 lat temu
Reply to  Hello

A logo chrześcijaństwa kojarzyć się powinien z torturami, cierpieniem i odczłowieczeniem.

😎
😎
2 lat temu
Reply to  Kinio

🤨

maturzysta
maturzysta
3 lat temu
Reply to  Hello

Błyskawica to nie run. W ten sposób energetyka powinna pościągać ze wszystkich słupów „esesmańskie błyskawice” . Dobrze jest się uczyć zanim się coś powie z trybuny sejmowej.

abc
abc
3 lat temu

Wybór runy sig przez tzw. strajk kobiet specjalnie nie dziwi bo pokrewieństwo ideowe w zakresie eliminacji ludzi niepełnosprawnych jest oczywiste.

Patriota
Patriota
3 lat temu
Reply to  abc

Cóż ignorancja i głupota junty jaką mamy u władzy nie zna granic. Ciemnota, zabobon którą podsyca kasta kapłanów jeszcze bardziej powoduje że staczamy się jako naród. Można się spierać o poglądy polityczne, o wartości ale czemu nie na poziomie. Nigdy nie powinniśmy zapominać że jesteśmy Polakami i jeśli skaczemy sobie do oczu to nasi sąsiedzi tylko na to czekają. Polecam zwolennikom obecnej władzy poczytać co myślała Katarzyna Wielka jak pokonać Polaków…Cóż jak widać Polak głupi przed i po szkodzie.

Flo
Flo
2 lat temu
Reply to  Patriota

„Patriota” -skąd u ciebie tyle nienawiści ?

wio kary
wio kary
1 rok temu
Reply to  Flo

Zabolała cię prawda? Z twojego pytania o nienawiść wnioskuję, że na 100% jesteś kato likiem, a ci ją wynoszą zakamuflowaną z Kościoła,bo „jest ewangeliczny nakaz nienawidzenia zła i nazywania zła – złem”. Siejące nienawiść kazania Jędrusia Szewskiego to czyste „dobro”,bo to po katolicku jest, 
a pytania o teczkę Jana Pawła II- to „lefackie „zło!!!Wypalić!!! Pozdrawiam.

Johny R.
Johny R.
2 lat temu
Reply to  Patriota

Patriota masz jak widać poważne zaburzenia postrzegania rzeczywistości ! To prawdziwi patrioci walczyli z ryngrafem Matki Boskiej na piersiach !Tych ktorzy bronią interesów Polski i Polaków nazywasz juntą zamiast niemca oskara tuska z ferajną a księży kastą podsycajacą ciemnotę i zabobon ! Zapominasz ze wiara jednoczy co widac po muzulmanach czy zydach ! Twoje lewactwo wyssałeś z lewackiego zydowskiego TVNu i jak widać jesteś glupi i bedziesz glupi bo masz pewnikiem krosty na mozgu !

Ktoś
Ktoś
1 rok temu

Symbol który tu widzimy to…7777
Czyli okultyzm 666