Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /usr/home/matteusz/domains/wszystkiesymbole.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307 Symbole na Tatuaż #2 – Słońce - Wszystkie Symbole - Baza znaków i ich znaczeń

Symbole na Tatuaż #2 – Słońce

Tatuaż słońca to uniwersalny symbol noszony przez zarówno mężczyzn jak i kobiety. Zwykle symbolizuje życie. Będąc dawcą życia, słońce oznacza odrodzenie i płodność. To także oznacza moc, wytrwałość i nowe początki.

07.07.17
3 komentarze

Tatuaż słońca to uniwersalny symbol noszony przez zarówno mężczyzn jak i kobiety. Zwykle symbolizuje życie. Będąc dawcą życia, słońce oznacza odrodzenie i płodność. To także oznacza moc, wytrwałość i nowe początki. Wszyscy ci, którzy chcą odwrócić nowy liść, albo zostawić za sobą ciężkie czasy, powinni rozważyć zrobienie tatuażu słońca.

Historia i Symbolizm Tatuażu Słońca

Słońce jest w centrum naszego układu słonecznego, oddaje ciepło, światło i energię. Daje życie dla wszystkich żyjących na ziemi. Kiedy przyjrzymy się starożytnej symbolice, przekonamy się, że wiele różnych kultur czciło słońce jako źródło życia. W tych kulturach słońce stanowiło energię dającą życie. Ponieważ słońce jest opisane na zarejestrowanych relacjach prawie wszystkich kultur starożytnych, czyni je najwyższym symbolem życia na ziemi.

Starożytne cywilizacje wykorzystały symbol słońca do reprezentowania witalności i płodności. Rdzenni Amerykanie uważali słońce za strażnika dnia, z mocą do uzdrowienia. Jednym z najstarszych jest okrąg z punktem pośrodku. Ten projekt jest powszechnie stosowany w astrologii i astronomii. Starożytni Egipcjanie połączyli słońce z Horusem (wschodzące słońce), Ra (zenit słońca) i Osiris (słońce). Innym starożytnym obrazem jest koło słoneczne i słońce, koło z krzyżem pośrodku (krzyż ma równe boki, a nie jest to chrześcijański krzyżyk). Istnieje wiele odmian krzyża słońca, w tym niektóre z Bliskiego Wschodu.

Niektóre kultury wierzyły, że słońce jest święte i wykorzystywane jako święty symbol. Te cywilizacje, jak Grecy, Rzymianie i Egipcjanie, nawet czcili słońce i postrzegały go jako boga. Grecy skojarzyli słońce z bogiem Heliosem, a Hindusi widzieli to jako oko Varuny. Dla Inków, słońce uważano za „boskiego przodka narodu”. Indianie Zia trzymali słońce jako święty symbol i malowali je na ich ceremonialnych wazach.

W niektórych religiach, takich jak chrześcijaństwo, słońce reprezentuje życie, energię, siłę, siłę, moc i odrodzenie. Niektórzy wierzą, że słońce reprezentuje Chrystusa i jego liczne atrybuty. W chrześcijaństwie, księżyc i słońce są związane. W rzeczywistości tatuaż księżyca i słońca ma swoje znaczenie.
Alchemicznie, słońce jest symbolem umysłu lub intelektu. Jego materiał jest uważany za złoto i jego znak planetarny (okrąg z kropką pośrodku) jest również symbolem chemicznym oznaczającym ukończenie wspaniałej pracy. Ten symbol słońca reprezentuje ja w stosunku do kosmicznej całości. Symbol słońca, okrąg z kropką (☉), po raz pierwszy pojawił się w Europie w okresie renesansu i jest nadal używany w astronomii.

Zwierzęta i kwiaty są również używane do reprezentowania słońca. Orzeł był symbolem wschodu słońca wszechmocnej chwały, a tygrys związany był z zachodzącym słońcem. Feniks i smok są również związane z słońcem, podobnie jak róża, lotos, chryzantema i słonecznik. Wszystkie te zwierzęta i kwiaty mogą być i są używane w projektach tatuażowych. Mogą być wykorzystane do ich symbolicznych znaczeń lub tylko dla piękna tego projektu.

Tatuaż Słońce dla kogo?

Wielu ludzi wierzy, że słońce daje światło, aby poprowadzić nas przez ciemne czasy. Każdy, kto przeżył trudności, może uznać, że tatuaż słońca reprezentuje to. Jest to również oznaką złej przeszłości człowieka, ciemnego czasu, który zmienił się po tym, jak zobaczył światło. Dla nich ten tatuaż może stanowić wizualne przypomnienie o ciemności poprzedzającej światło dzienne.

Tatuaż słońca może również wskazywać na to, że oświecisz światłem kogoś innego. Jest to dobry tatuaż dla najlepszych przyjaciół. Być może ktoś był tam dla ciebie wsparciem w trudnych chwilach. Tatuaż słońca może być tego symbolem. Być może ktoś ocalił twoje życie dosłownie lub metaforycznie.
Tatuaż słońca może reprezentować takie wartości.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (3 votes, average: 3,67 out of 5)
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bloonik
Bloonik
5 lat temu

„Słońce jest centrum naszej galaktyki”
Gdy to przeczytałem to nie mogłem uwierzyć, że ktoś to na serio napisał.

SŁOŃCE JEST W CENTRUM NASZEGO UKŁADU SŁONECZNEGO, A NIE NASZEJ GALAKTYKI!

mleko UHT z biedry
mleko UHT z biedry
2 lat temu

mam taki tatuaż. oznacza bycie żywiołem ognia/planeta słońce, znak zodiaku baran lew lub strzelec