Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /usr/home/matteusz/domains/wszystkiesymbole.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307 Cherubini - kim są? - Wszystkie Symbole - Baza znaków i ich znaczeń

Cherubini – kim są?

Słowo ,,Cherub” z języka asyryjskiego oznacza ,,modlącego się”. Cherubini to anioły, które mają bliski kontakt z Bogiem. Komplementują go oraz adorują, w każdej chwili służąc mu usługami w każdej chwili. Cherubini w hierarchii są tuż za Serafinami. 

12.11.21
Brak komentarzy

Słowo ,,Cherub” z języka asyryjskiego oznacza ,,modlącego się”. Cherubini to anioły, które mają bliski kontakt z Bogiem. Komplementują go oraz adorują, w każdej chwili służąc mu usługami w każdej chwili. Cherubini w hierarchii są tuż za Serafinami

Dawniej jednak uznawano ich nie za Aniołów, a za istoty nadprzyrodzone. W Piśmie Świętym brak bowiem wzmianki, dotyczącej tego, że Cherubini zaliczają się się do Aniołów. To utożsamienie nastąpiło znacznie później.

Jak przedstawieni się Cherubini?

Cherubini są chętnie przedstawiani na obrazach, freskach czy w sztuce pisanej. Twórcy nierzadko ukazują ich w niebieskiej barwie. Co więcej, w wyobrażeniach mają cztery skrzydła, pokryte oczami. Oznaczają one wszechwiedzę. Uznaje się, że wyobrażenia na temat Cherubinów są efektem wymiany religijnej, kulturowej oraz artystycznej między krajami, znajdującymi się po wschodniej stronie Morza Śródziemnego.

Istoty te po raz pierwszy zostały wspomniane w Księdze Wyjścia w opisie Arki przymierza. Cherubini mieli strzec tam dojścia do Drzewa Życia. Cherubinowie z Raju czy też z Arki przedstawiane były jako postacie z twarzą o cechach ludzkich. Natomiast postaci z Księgi Ezechiela charakteryzowało to, że elementy ludzkie mieszały się ze zwierzęcymi.

Bardzo często Cherubini są także przedstawiani jako tzw. Amory – tłuściutkie bobasy ze skrzydłami i łukiem. Jest to nawiązanie do tego, że są młodszymi braćmi innych aniołów, poniekąd dziećmi. Jest to jednak błędny obraz i istoty te zdecydowanie nie zasługują na pobłażliwe traktowanie.

Co symbolizują Cherubowie?

W Starym Testamencie Cherubinowie mieli symbolizować brak możliwości  powrotu do raju. Miały też przenosić z niebios na ziemię Boga siedzącego na tronie. W świątyni Salomona utworzono także wyobrażenia Cherubinów, którzy mieli za zadanie odegrać rolę stróżów wspomnianej już Arki. Ponadto, istoty te były wyhaftowane na zasłonach oraz wytłoczone  także w drewnie na ścianach oraz drzwiach świątyni. 

Czym zajmują się Cherubini?

Cherubini mają za zadanie służyć wśród wszechświatów lokalnych. W dużej części zajmują się pracą w instytucjach edukacyjnych życia morontialnego, między innymi pełniąc funkcję Nauczycieli Światów, systemów. Są również asystentami swoich starszych braci – Serafinów. Kiedy następuje konieczność, mogą przejąć ich obowiązki. Od Serafinów Cherubini różnią się tym, że nie wykonują obowiązków poza lokalnym wszechświatem, z którego pochodzą.

Cherubini cechują się wysokim poziomem inteligencji oraz wrażliwością. Nigdy nie przestają się samodoskonalić. Są podobni do ludzi, jednak się nimi nie zajmują. Mogą awansować na Aniołów wyższej rangi dzięki swojej ciężkiej pracy.

Cheruby służą, by wychwalać moc oraz świętość Boga. W Biblii przeczytać można, że to ich najważniejsze zadanie. Wielbią oni Boga śpiewem, w dostrzegalny sposób więc podkreślają Stwórcy wśród swoich ludzi. 

Jak przebiegają awanse wśród Cherubinów?

Służba Cherubinów może wyglądać w różny sposób, w zdecydowanej większości prowadzi jednak do wznoszenia się w cherarchii. 

Serafini, którzy są opiekunami nieraz potrzebują wsparcia Cherubinów. Kiedy jednak osoba, którą się opiekują umrze i zacznie drogę wznoszenia się ku niebu, Serafin nie musi już mieć wsparcia mniej doświadczonych braci. W takim wypadku pozbawiony zajęcia Cherubin może  otrzymać status seraficzny i zyskać poziom Nauczycieli Światów-Mieszkań.

Cherubini dzielą się też na dwie grupy. 

  1. Cherubini stadium pośredniego. To anioły, które mają mniejszy potencjał na awans. Większość z należących do tej grupy pozostanie już Cherubinami. Tylko najbardziej wytrwali i utalentowani mają szansę na wznoszenie się.
  2. Cherubini morontialni. Cherubinom morontialnym zdecydowanie bliżej do stadiów materialnych niż innym jednostkom z tej grupy. Są oni niezwykle przydatni w działaniach planetarnych i cenieni przez starszych braci. Nierzadko są odpowiedzialni za współpracę  z istotami pośrednimi. Pełnią również dużo funkcji na pograniczu światów edukacyjnych morontii. 
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 votes, average: 3,00 out of 5)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments