Numerologia liczby 4

Żyjemy w otoczeniu liczb. Jest to dla nas czymś zupełnie…

06.06.21
Brak komentarzy

Żyjemy w otoczeniu liczb. Jest to dla nas czymś zupełnie naturalnym, jednak liczby są symbolami określonych wibracji, które mają ogromny wpływ na życie człowieka. Warto przyjrzeć się im bliżej, ponieważ każdy z nas ma przypisaną liczbę już od dnia narodzin. Jej energia kształtuje charakter, tłumaczy schematy zachowań w wielu sytuacjach oraz podpowiada, do czego dążyć, a czego unikać, aby żyć w harmonii i zgodzie z samym sobą.

Znaczenie i symbolika liczby 4

W numerologii czwórka to liczba przeznaczenia. Oznacza wprowadzenie planu w życie, rzetelność w działaniach i solidność na każdej płaszczyźnie. Ma bardzo silną energię, przedsięwzięcia spod znaku czwórki mają mocne podstawy i są niezwykle trwałe. Czwórka oznacza też wytrwałość i definiuje zwycięstwo. Jej fundamentem jest siła woli oraz niezachwiana wiara w pomyślność poczynań. Symbolizuje triumf determinacji nad ustępliwością i niepewnością.

Liczba 4 w kulturze i religii

Czwórka to też potężny symbol w kulturze i religii. Żyjemy w świecie, który ma cztery strony (zobacz symbol: róża wiatrów). Odmierzamy czas, który biegnąc, sprowadza do nas kolejno cztery pory roku. Wszelkie stworzenie tego świata występuje w czterech gatunkach. Czwórka to zatem odzwierciedlenie tego, co naturalne, stałe i nieodwołalne. W kulturze Chin fakt ten, połączony z dźwiękiem wymowy liczby 4, napawa lękiem i przywołuje negatywne odczucia. Kojarzy się bowiem z nieuchronnym widmem śmierci jako tym, co na końcu życiowej drogi spotka każdego, nie znając litości, ani nie uznając wyjątku.

W Biblii czwórka symbolizuje doczesność wszystkiego, co stworzone, i jest liczbą ziemską. Przypomina o przemijalności życia ziemskiego, nie zaś tego, co duchowe i boskie.

Liczba cztery w Biblii – wzmianki:

Werset Treść Wersetu
Rdz 2,10 „Z Edenu zaś wypływała rzeka, aby nawadniać ów ogród, i stamtąd się rozdzielała, dając początek czterem rzekom.”
Ap 7, 1 „Potem ujrzałem czterech aniołów
stojących na czterech narożnikach ziemi,
powstrzymujących cztery wiatry ziemi,
aby wiatr nie wiał po ziemi
ani po morzu, ani na żadne drzewo.”

 

Numerologiczna 4

Czwórki to w numerologii osoby o silnym charakterze. Ich główną cechą jest opanowanie i dążenie do celu, którego osiągnięcie w ich przekonaniu warte jest wysiłku. Swoje siły angażują też chętnie w walkę o dobro najsłabszych. Ponieważ liczba 4 oznacza solidność i trwałość, pomoc czwórek jest zawsze efektywna, a przez to doceniana.

Osoby, których energia pochodzi od liczby 4, są silne i nieugięte. Przywiązują dużą wagę do respektowania zasad moralnych i nie tolerują łamania prawa. Twardo stąpają po ziemi, nie bujają na obłokach. W przeciwieństwie do numerologicznych trójek nie potrzebują silnych wrażeń, aby czerpać satysfakcję z życia. Prowadzą na ogół spokojne życie, choć bywa, że dążą do zmian i usiłują wprowadzić do swojego życia element niestałości, aby nie ryzykować pojawienia się rutyny.

Patronat liczby 4 obdarza zamiłowaniem do obcowania z naturą. Zapaleni wędrowcy, leśni spacerowicze i odkrywcy nieznanych terenów to w większości numerologiczne czwórki. Nie tylko chętnie podziwiają osobliwości przyrody, ale też angażują się w akcje na rzecz jej ochrony.

Charakter i osobowość

Czwórki, pomimo wrodzonej stanowczości i na pozór chłodnej osobowości, są osobami pełnymi uroku. Aby go dostrzec, trzeba jednak dobrze poznać czwórki i zasłużyć na ich sympatię, ponieważ są to zazwyczaj osoby nieufne. Jeśli jednak uda się je skłonić do mniejszej powściągliwości i zdobyć ich zaufanie, ukazują swój ciepły charakter i wewnętrzne piękno. Są pomocne i uprzejme, troszczą się o przyjaciół, nierzadko stawiając ich dobro ponad własne.

Czwórki to także osoby praktyczne. Świetnie dają sobie radę jako organizatorzy, choć raczej nie mają zdolności przywódczych. Są jednak sumienne i pracowite, robienie planów i ich realizacja sprawia im przyjemność. Czwórki niechętnie pracują w grupie, choć nie stronią od kontaktów z ludźmi. Nie są asertywne, co nierzadko sprawia, że gdy praca grupowa jest konieczna, padają ofiarą współpracowników, których pracowitość nie jest mocną stroną.

Miłość i życie uczuciowe

Osoby z energią liczby 4 to doskonali partnerzy. Liczy się dla nich lojalność i oddanie. Zakochane czwórki dbają o relację i są gotowe do wielu poświęceń, aby utrzymać związek w harmonii i wzajemnym zaufaniu.

Wibracje liczby 4 predysponują do bycia powściągliwym w okazywaniu uczuć. Dla czwórek z reguły nie są istotne wielkie słowa i czułe gesty, wolą pokazywać zaangażowanie czynami. Partnerzy mogą zatem liczyć na pomoc w każdej sytuacji, wspólne poszukiwanie rozwiązań problemów i szczere zainteresowanie czwórek wszystkim, co ich dotyczy. Mogą być pewni, że czwórki nie okażą zniecierpliwienia ani obojętności. Nie są jednak nachalne – potrafią precyzyjnie ocenić nastrój partnera i wyczuć, kiedy powinny okazać troskę.

Numerologiczne czwórki mogą jednak okazać się nieodpowiednimi partnerami dla osób energicznych i żądnych przygód. Ponieważ są praktyczne i nie szukają silnych wrażeń w relacjach z płcią przeciwną, związek z nimi może stać się dla niektórych osób nudny i nijaki. To z kolei może odbić się negatywnie na psychice czwórek, które w głębi są wrażliwe i silnie przywiązują się do tych, których kochają.

Zawód i praca

Praca to ważna część codzienności dla numerologicznych czwórek. Mają analityczny umysł, dlatego doskonale odnajdują się w zawodach, w których systematyczność i metodyka mają niebagatelne znaczenie. Dzięki umiejętności tworzenia szczegółowego planu działania i wprowadzania go w życie, czwórki nierzadko osiągają sukcesy w pracy zawodowej. Te z kolei pozytywnie wpływają na ich samoocenę i stanowią motywację do dalszych starań.

Czwórki chętnie pracują samodzielnie. Źle znoszą nieporozumienia w zespole i brak dyscypliny wśród innych pracowników, dlatego powinny wybierać zawody, w których powierzone zadania będą mogły wykonywać bez udziału i zaangażowania innych osób. Czwórki sprawdzą się zatem w zawodach związanych z ekonomią i bankowością. Dobrym pomysłem w ich przypadku jest również założenie własnego biznesu. Istnieje duża szansa, że w pełni rozwiną skrzydła i osiągną trwały sukces.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 votes, average: 1,50 out of 5)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments