Czaroit

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Amulety
Bez kategorii
BLOG
Chińskie znaki zodiaku
Czakry
Flagi
Herby
Inne Symbole
Kamienie Szlachetne
Krzyże
Loga
Numerologia
Oznaczenia
Popularne
Runy
Superbohaterowie
Symbole Afrykańskie
Symbole Alchemiczne
Symbole Astrologiczne
Symbole Ateistów
Symbole Buddyzmu
Symbole Celtyckie
Symbole Chrześcijańskie
Symbole Czyszczenia
Symbole Diabła
Symbole Egipskie
Symbole Ekologiczne
Symbole Harcerskie
Symbole Hinduizmu
Symbole Indiańskie
Symbole Islamu
Symbole Judaizmu
Symbole Komunizmu
Symbole LGBT
Symbole marek samochodów
Symbole Masońskie
Symbole na metkach ubrań
Symbole Narodowe
Symbole Nazistowskie
Symbole Nordyckie
Symbole Ochronne
Symbole Okultystyczne
Symbole Planet
Symbole Płodności
Symbole Pokoju
Symbole Polski
Symbole Prania
Symbole Prasowania
Symbole Religijne
Symbole Słowiańskie
Symbole Śmierci
Symbole Suszenia
Symbole Szczęścia
Symbole unii europejskiej
Symbole Walut
Symbole Wieczności
Symbole Wielkanocne
Symbole Wiosny
Symbole Żałoby
Symbole Zwierząt
Symbolika Kolorów
Symbolika Kwiatów
Znaki Zodiaku

Czaroit jest minerałem z gromady krzemianów. To niezwykle rzadki minerał, pożądany przez kolekcjonerów. Dostępny jest właściwie w jednym jedynym miejscu na świecie, w dorzeczu rzeki Czary we wschodniej Syberii. Tam lokuje się na obszarze o powierzchni ok. 10km2.

Urok czaroitu polega nie tylko na trudnodostępności, ale również na zagadkowej strukturze między krzemianami warstwowymi a krzemianami wstęgowymi oraz wyjątkowym składzie chemicznym. Wyjątkowym, bo zmiennym, to właśnie dlatego skład chemiczny minerału nie jest ostatecznie zdefiniowany. Systematycznie, od czasu do czasu, wykrywa się w nim kolejne pierwiastki, które znacząco wpływają zarówno na strukturę kamienia jak i na jego własności chemiczne.

Po raz pierwszy czaroit odkryto w pierwszej XXw., nie otrzymał jednak wówczas właściwej nazwy, którą zyskał dopiero w latach 70. XXw. W trakcie badań struktury minerału okazało się, że nie jest on jeszcze znany geologom. Przedmiotem badań czaroitu jest m.in. jego barwa (zobacz: symbolika kolorów). To filotelowo-liliowy minerał o różnym nasileniu składowych koloru. Bywa też szarawy, złotawy czy brunatny. Jedną z przyczyn sieci barwnych plamek na jego powierzchni przypisuje się manganowi

Czaroit, znaczenie i symbolika kamienia

Z uwagi na swoja stosunkowo krótką historię czaroit nie zakorzenił się jeszcze zbyt mocno w ezoteryce. Jego właściwości fizyczno-symboliczne w tym obszarze wynikają raczej z podobieństw niż wyróżniających się cech. Ale nawet na tej podstawie i jeszcze bardziej na podstawie cech fizycznych wszystkich minerałów budujących czaroit można uporządkować jego działanie magiczne.

Magia czaroitu polega na przenoszeniu mocy odczytywania i przewidywania przyszłości, dlatego minerał ten jest zalecany dla osób zajmujących się zawodowo magią, ale też ezoteryką leczniczą, dla wróżek, jasnowidzów i astrologów. Czaroit wzmacnia komunikację przekazu pozazmysłowego, intuicyjnego, ale też wskazuje drogę wszystkim poszukujących duchowości w swoim życiu. Wzmacnia modlitwę i medytację, czyli kanały komunikacji z Bogiem i samym sobą. Energia czaroitu ma charakter wsobny, tworzy potrzebę przyjrzenia się własnej duszy i eliminuje negatywne a zakorzenione wzorce społeczne. Oczyszcza duszę, resetuje ją, przygotowuje do nowego.

Czaroit wykorzystywany w kontaktach z innym człowiekiem potrafi sięgnąć do podświadomości drugiej osoby i wydobyć na wierzch wszystko to co miało tam zostać ukryte. To dlatego zalecany jest osobom, które muszą zmierzyć się z własnymi demonami, nerwicami, traumatycznym wspomnieniami, obecnymi w długiej pamięci większości osób żyjących na Ziemi.

Właściwości medyczne czaoritu – ezoteryka

Czaroit oddziałowuje przede wszystkim na system nerwowy. Pomaga pozbyć się bliżej nieokreślonych lęków, permanentnego, niezdefiniowanego stanu niepokoju i wynikającej stąd bezsenności. Ale pomaga też rzucić nałogi, również behawiorystyczne, o podłożu psychicznym. Czaroit wycisza agresję, leczy depresję, koi nerwy, tworzy przyjazne nastawienie do świata zewnętrznego, pomaga w kontaktach i komunikacji. Minerał wpływa pozytywnie na procesy regeneracji organizmu, szczególnie po ciężkiej chorobie, operacji czy schorzeniu. Ale też wspomaga leczenie niektórych systemów wewnętrznych, np. układu trawiennego: wątroby, nerki czy jelit.

Czaroit w jubilerstwie

Z uwagi na swoją oryginalność i niezwykłą estetykę, czaroit wykorzystywany jest w jubilerstwie. Z jego pomocą tworzy się korale, kaboszony, broszki, kolczyki i bransoletki. Wykorzystywany jest także do podnoszenia walorów wystroju wnętrz. Minerał stosuje się do zdobienia przedmiotów codziennego użytku: skrzyneczek, puzderek i pojemników, podpórek wielorakiego przeznaczenia, wazonów, kielichów, sztućców. Jako element biżuterii czaroit zdobi przede wszystkim kobiety, ale jego ciemna barwa np, fioletowa, inspiruje do noszenia drobiazgów jubilerskich również mężczyzn. Zdobienia czaroitem można znaleźć w spinkach do mankietów, pinezkach, spinkach do krawatów. W modzie męskiej czarorit prezentuje się równie doskonale jak w modzie kobiecej.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 votes, average: 4,00 out of 5)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments