Howlit

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Amulety
Bez kategorii
BLOG
Chińskie znaki zodiaku
Czakry
Flagi
Herby
Inne Symbole
Kamienie Szlachetne
Krzyże
Loga
Numerologia
Oznaczenia
Popularne
Runy
Superbohaterowie
Symbole Afrykańskie
Symbole Alchemiczne
Symbole Astrologiczne
Symbole Ateistów
Symbole Buddyzmu
Symbole Celtyckie
Symbole Chrześcijańskie
Symbole Czyszczenia
Symbole Diabła
Symbole Egipskie
Symbole Ekologiczne
Symbole Harcerskie
Symbole Hinduizmu
Symbole Indiańskie
Symbole Islamu
Symbole Judaizmu
Symbole Komunizmu
Symbole LGBT
Symbole marek samochodów
Symbole Masońskie
Symbole na metkach ubrań
Symbole Narodowe
Symbole Nazistowskie
Symbole Nordyckie
Symbole Ochronne
Symbole Okultystyczne
Symbole Planet
Symbole Płodności
Symbole Pokoju
Symbole Polski
Symbole Prania
Symbole Prasowania
Symbole Religijne
Symbole Słowiańskie
Symbole Śmierci
Symbole Suszenia
Symbole Szczęścia
Symbole unii europejskiej
Symbole Walut
Symbole Wieczności
Symbole Wielkanocne
Symbole Wiosny
Symbole Żałoby
Symbole Zwierząt
Symbolika Kolorów
Symbolika Kwiatów
Znaki Zodiaku

Howlit to rzadki i poszukiwany przez kolekcjonerów minerał z grupy krzemianów. To borokrzemian wapnia, który decyduje o właściwościach fizycznych kamienia. Tworzy się w procesie odparowywania słodkich wód jezior w gorącym i suchym klimacie. Bardzo często występuje razem z innymi minerałami: kolemanitem, boraksem czy gipsem. Nazwa krzemianu pochodzi od nazwiska chemika i mineraloga Henry’ego Howa, to on jest jego odkrywcą i jako pierwszy dokonał analizy chemicznej minerału. Największe, najbardziej okazałe kamienie zostały znalezione na pustyni Mojawe, ich waga przekracza kilkaset kilogramów. Okazy mniej spektakularne można znaleźć w USA i Kanadzie.

Symbolika i znaczenie howlitu

Howlit to niezwykły minerał najczęściej o białym, mlecznym kolorze, czasem poprzecinany ciemnymi żyłkami. Zachwyca nie tylko urodą, ale przykuwa uwagę swoimi właściwościami ezoterycznymi. Zaleca się noszenie go przy sobie wszystkim osobom uczącym się, to oni potrzebują dobrze rozwiniętych zdolności analizy, obserwacji, a przede wszystkim cierpliwości. Wpływa pozytywnie też na pamięć. Howlit to kamień osobisty, ułatwia rozwój, prowadząc do sukcesu. To kamień mądrości, który stymuluje mózg, otwierając go na wiedzę. Mobilizuje do nauki i zbierania doświadczeń, pozwala na przenikanie się wielu różnym wymiarów.

Jednocześnie howlit uspokaja, to kamień ułatwiający medytację i sen, wycisza umysł po wysiłku i obniża napięcie. Uzbraja w cierpliwość, co uodparnia na zewnętrzną agresję. Właściwości magiczne howlitu uzależnia się od jego barwy, które pojawiają się w kamieniu, gdy musi on współistnieć z innymi minerałami, zatracają idealnie mleczy kolor:

  • howlit biały sprzyja komunikowaniu się, otwiera na cudze myśli i dyskusję, przydaje się na rodzinnych spotkaniach i podczas zawodowych dysput
  • howlit niebieski: to kamień ważny w handlu, sprzyja transakcjom, chroni interesy, zapewnia sukces, a jednocześnie uodparnia na zewnętrzne przeciwności; ten odcień howlitu przeznaczony jest dla osób młodych, zmagających się z rzeczywistością
  • howlit malachitowy to przykład czystego kamienia mądrości

Właściwości howlitu w sferze psychicznej

Howlitowi nie przypisuje się szczególnych właściwości zdrowotnych, natomiast jego oddziaływanie na psychikę jest wyjątkowe. Minerał pozwala pozbyć się frustracji i lęku, pozwala na akceptację teraźniejszości. Uspokaja emocje, a jednocześnie umożliwia znalezienie najlepszych argumentów, gdy wymaga tego sytuacja. Emanując spokojem, pomaga utrzymać poczucie racjonalności, dzięki temu umożliwia podejmowanie optymalnych kompromisów.

Howlit działając uspokajająco, pomaga w zasypianiu, łagodzi stany umysłu i odpręża. A uspokajając umysł, działa łagodząco na cały organizm. Uwalnia napięcie mięśni a wraz nimi eliminuje skurcze i ból związany ze stresem i presją. W konsekwencji chroni przed chorobami powstającymi pod wpływem nieustannego stresu: wrzodami żołądka, wypadaniem włosów, bólem zębów. Działa wszędzie tam, gdzie organizm walczy z własnymi ograniczeniami i destrukcyjnie wpływa na ciało.

Howlit w jubilerstwie

Howlit z uwagi na swoje rzadko spotykane występowanie i oryginalne zabarwienie jest pożądanym kamieniem wyrobów jubilerskich. Dużą popularnością cieszą się zawieszki w postaci ringu, donutu, owalu czy wrzeciona, które można nosić na długim, średnim czy krótkim łańcuszku lub rzemieniu. Intrygująco krzemień wygląda w połączeniu z innymi kamieniami czy metalami. Barwione kamienie mają charakter bardziej wyrazisty, dobrze komponując się w dużych rozmiarów biżuterii.
Howlitowi nadaje się różne kształty i traktuje różnymi technikami jubilerskimi. Popularny kształt kaboszonu, owalny, okrągły czy w postaci łezki lub figur geometrycznych widoczny jest w ofercie sklepów jubilerskich. Urody kamieniowi dodaje matowa struktura lub słaboszklisty połysk.

Ciekawym przypadkiem są howlity czarne lub ciemnogranatowe, które bardzo często wykorzystuje się w produkcji biżuterii męskiej, bardziej ascetycznej i minimalistycznej. Tym bardziej, że odcień ten najczęściej pozbawiony jest jakiegokolwiek połysku.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments