Symbol Batmana

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Amulety
Bez kategorii
BLOG
Chińskie znaki zodiaku
Czakry
Flagi
Herby
Inne Symbole
Kamienie Szlachetne
Krzyże
Loga
Numerologia
Oznaczenia
Popularne
Runy
Superbohaterowie
Symbole Afrykańskie
Symbole Alchemiczne
Symbole Astrologiczne
Symbole Ateistów
Symbole Buddyzmu
Symbole Celtyckie
Symbole Chrześcijańskie
Symbole Czyszczenia
Symbole Diabła
Symbole Egipskie
Symbole Ekologiczne
Symbole Harcerskie
Symbole Hinduizmu
Symbole Indiańskie
Symbole Islamu
Symbole Judaizmu
Symbole Komunizmu
Symbole LGBT
Symbole marek samochodów
Symbole Masońskie
Symbole na metkach ubrań
Symbole Narodowe
Symbole Nazistowskie
Symbole Nordyckie
Symbole Ochronne
Symbole Okultystyczne
Symbole Planet
Symbole Płodności
Symbole Pokoju
Symbole Polski
Symbole Prania
Symbole Prasowania
Symbole Religijne
Symbole Słowiańskie
Symbole Śmierci
Symbole Suszenia
Symbole Szczęścia
Symbole unii europejskiej
Symbole Walut
Symbole Wieczności
Symbole Wielkanocne
Symbole Wiosny
Symbole Żałoby
Symbole Zwierząt
Symbolika Kolorów
Symbolika Kwiatów
Znaki Zodiaku

Batman jest superbohaterem pochodzącym z uniwersum DC, żyjący w Gotham City. Jego symbol jest jednym z najbardziej charakterystycznych, przedstawia on czarnego nietoperza na żółtym tle, który widnieje nie tylko na kostiumie superbohatera, ale jest również wykorzystywany przez policję. Za jego pomocą, mogą wezwać Czarnego Rycerza, by pomógł im walczyć z przestępcami.

Batman – kim jest? Informacje o postaci

Batman jest bohaterem z serii komiksów wydawanych przez DC Comics. Żyje w Gotham City, został on i jego miasto stworzone przez Boba Kane’a oraz Billa Fingera. Przy procesie twórczym Czarnego Rycerza, autorzy inspirowali się postacią Zorro, który miał pilnować porządku w mieście i pomagać policji. Posiada niezwykłe umiejętności oraz zaawansowany sprzęt, który w połączeniu z determinacją i inteligencją bohatera okazuje się skuteczny podczas walki ze złem. Postać bohatera przybiera w nocy, za dnia jest jednym z najbogatszych mieszkańców miasta, dziedzicem rodzinnej fortuny — Brucem Waynem.

Symbol, logo Batmana – jak wygląda?

Symbol Batmana jest w kształcie okręgu, na którego środku widnieje czarny nietoperz. Tło logo jest żółte, co nawiązuje do reflektorów policyjnych, które są używane do przyzwania Batmana na pomoc. Symbol jest obecny nie tylko w filmach i komiksach, które opowiadają o zmaganiach Batmana w walce ze złem, jednak również widnieje na wielu przedmiotach codziennego użytku, takich jak przybory szkolne, ubrania, breloki do kluczy.

Historia symbolu Batmana

Historia wyglądu symbolu Batmana

Historia wyglądu symbolu Batmana – źródło: 1000logos.net

Symbol Batmana pochodzi z historii numer #33 opowiadanej przez DC Comics, który nosi tytuł „Genesis”. Podczas obmyślania planu zemsty za śmierć rodziców przez Bruca Wayne’a, do jego pokoju wpada nietoperz. Negatywne skojarzenia ze zwierzęciem oraz wiążące się z nim wierzenia i zabobony sprawiły, że Bruce stworzył postać Batmana, który miał budzić grozę i respekt w przestępcach.

Symbol Czarnego Rycerza przechodził mniejsze lub większe zmiany na przestrzeni lat. Pierwsze logo powstało w 1939 roku i było wykonane w najbardziej minimalistycznym stylu ze wszystkich. Była to jedynie sylwetka skrzydeł nietoperza, bez głowy, uszu czy wyraźnych obrysów ciała. Krótko po publikacji pierwszego emblematu, w 1940 roku przeszedł pierwsze zmiany — na symbolu pojawiła się głowa i uszy nietoperza, a samo logo powiększyło swój rozmiar dwukrotnie w porównaniu do pierwszej wersji. Skrzydła stały się smuklejsze i bardziej spiczaste, a na przestrzeni lat kształt skrzydeł często się zmieniał, chociaż większość z symboli posiada ostro zakończone skrzydła, często pozbawione zaokrąglonych rogów.

Na przestrzeni lat logo przechodziło dużo zmian, jednak zawsze zawierała w sobie sylwetkę nietoperza — bardziej lub mniej szczegółową. Symbol powstały w 1995 roku posiadał również w sobie znak zapytania, ten z roku 2008 wyróżniał się innym kątem, pod którym zwrócony jest nietoperz, zaś loga z 2009 i 2011 roku posiadały w sobie napis „Batman”. Inny symbol z 2011 roku położony był na czarnym tle w owalu, jednak prędko wrócono do tradycyjnego symbolu na żółtym tle.

Podsumowanie

Batman stał się jednym z najbardziej kultowych bohaterów współczesnej historii dzięki charakterystycznemu symbolu nietoperza oraz działaniem pod osłoną nocy. Dzięki swojemu logo, policja może wzywać Czarnego Rycerza na pomoc, gdy sytuacja wymyka się spod ich kontroli, dlatego jest ważnym elementem w historii Batmana. Dzięki temu, mógł chronić miasto i walczyć ze złem w Gotham City.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments