Symbol, logo Wonder Woman

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Amulety
Bez kategorii
BLOG
Chińskie znaki zodiaku
Czakry
Flagi
Herby
Inne Symbole
Kamienie Szlachetne
Krzyże
Loga
Numerologia
Oznaczenia
Popularne
Runy
Superbohaterowie
Symbole Afrykańskie
Symbole Alchemiczne
Symbole Astrologiczne
Symbole Ateistów
Symbole Buddyzmu
Symbole Celtyckie
Symbole Chrześcijańskie
Symbole Czyszczenia
Symbole Diabła
Symbole Egipskie
Symbole Ekologiczne
Symbole Harcerskie
Symbole Hinduizmu
Symbole Indiańskie
Symbole Islamu
Symbole Judaizmu
Symbole Komunizmu
Symbole LGBT
Symbole marek samochodów
Symbole Masońskie
Symbole na metkach ubrań
Symbole Narodowe
Symbole Nazistowskie
Symbole Nordyckie
Symbole Ochronne
Symbole Okultystyczne
Symbole Planet
Symbole Płodności
Symbole Pokoju
Symbole Polski
Symbole Prania
Symbole Prasowania
Symbole Religijne
Symbole Słowiańskie
Symbole Śmierci
Symbole Suszenia
Symbole Szczęścia
Symbole unii europejskiej
Symbole Walut
Symbole Wieczności
Symbole Wielkanocne
Symbole Wiosny
Symbole Żałoby
Symbole Zwierząt
Symbolika Kolorów
Symbolika Kwiatów
Znaki Zodiaku

Wonder Woman obecnie nie jest powszechną bohaterką, jednak zdecydowanie zasługuje na uwagę ze względu na swoją siłę i jednoczesną kobiecość. Pochodząca z Amazonii kobieta jest jedną z postaci, która broni praw kobiet oraz walczy ze złem w Stanach Zjednoczonych, należąc jednocześnie do Ligi Sprawiedliwości.

Wonder Woman – kim jest? Informacje o postaci

Wonder Woman jest fikcyjną postacią, która jest superbohaterką w Stanach Zjednoczonych i należąca do bohaterów Ligi Sprawiedliwych, pochodząca z komiksów wydawnictwa DC Comics. Była stworzona przez Williama Moultona Marstona, zaś za narysowanie bohaterki odpowiadał Harry G. Peter. Pojawia się po raz pierwszy w komiksach w 1941 roku, zaś rok później już występowała koło Supermana i Batmana. Pochodziła z Amazonii, po trafieniu do Stanów Zjednoczonych przyjmuje imię Diana Price, a następnie walczy ze złem, stając jednocześnie w obronie praw kobiet. Jej symbol na przestrzeni lat przechodził wiele zmian, począwszy od złotego orła z rozpostartymi skrzydłami na czerwonym tle.

Symbol, logo Wonder Woman – jak wygląda?

Obecnie logo Wonder Woman jest symbolem podwójnej, uskrzydlonej litery „W”, które symbolizują imię bohaterki. Znak położony jest na ciemnoczerwonym tle, a gra świateł sprawia wrażenie, że to właśnie symbol świeci złotym blaskiem. Jest to główny symbol, jednak istnieje w trzech różnych, możliwych wersjach, które są używane po dziś dzień.

Historia logo Wonder Woman

Historia wyglądu symbolu Wonder Woman

Historia wyglądu symbolu Wonder Woman – źródło: 1000logos.net

Historia symbolu rozpoczyna się od prostego ptaka, narysowanego w stylu art-deco, który rozpościera swoje skrzydła, a głowę ma zwróconą w lewą stronę. Został stworzony w 1941 roku wraz z powstaniem postaci Wonder Woman. Kontury ptaka są zaokrąglone i wygięte w łuk, a na ciele widoczne są czarne, łukowate linie w celu wprowadzenia innych akcentów kolorystycznych.

W 1982 roku zostało stworzone logo, które jest używane do dzisiaj. Było to połączenie dwóch liter „W”, jedna nad drugą, z końcami, które są wyciągnięte i skierowane na boki, przypominając skrzydła. Barwy, jakie są używane, są różnorodne, jednak wszystkie z nich posiadają takie kolory, jak czerńbiel i żółty lub złoty.

W 2006 roku symbol otrzymał odświeżony wygląd. Uskrzydlone litery „W” nabrały ostrości i w swoich kształtach bardziej przypominają sylwetkę orła, niż w znaku z 1982 roku. Znak otrzymał również oficjalną, czerwono-złotą paletę kolorów, czerwień nabrała również ciemniejszego i intensywniejszego tonu. Podwójne „W” otrzymało również głowę orła. Ma za zadanie być mocniejszy i nowoczesny, by odzwierciedlać siłę i charakter bohaterki. Znak jest używany do dzisiaj.

W latach 2011 – 2016 powstał kolejny symbol, który był używany przez Wonder Woman. Znak był w formie jasnozłotej odznaki z czarnymi zarysami oraz z zaostrzonymi kątami, przy jednoczesnym lekkim wygięciu linii skrzydeł. Miał za zadanie wyglądać bardziej kobieco, jednak nadal emanować siłą i poczuciem niebezpieczeństwa.

W 2016 roku zostało wprowadzone logo, które wykorzystuje trójwymiarowość. Posiada proste linie, a barwa symbolu utrzymana jest w tonach ciemnego złota. Jest powtórzeniem kompozycji z poprzednich lat, wraz z podwójnym, uskrzydlonym „W” oraz głową orła, jednak ten ostatni element został przerobiony na ostrzejszy i mniej rzucający się w oczy, przez co utrzymuje spójność z innymi elementami. Symbol używany jest do dzisiaj.

Podsumowanie

Wonder Woman jest bohaterką, której symbol przechodził wiele zmian. Są one odzwierciedleniem zmian zachodzących w charakterze Amazonki na przestrzeni lat, jednak większość z nich łączy podwójna, uskrzydlona litera „W” oraz w części z nich widoczna jest ptasia głowa. Symbole, które powstały po roku 1982 emanują większą siłą i pewnością od swojej pierwotnej wersji, jednocześnie uwzględniając kobiecość bohaterki.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 votes, average: 3,00 out of 5)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments