Gucci Logo

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Amulety
Bez kategorii
BLOG
Chińskie znaki zodiaku
Czakry
Flagi
Herby
Inne Symbole
Kamienie Szlachetne
Krzyże
Loga
Numerologia
Oznaczenia
Popularne
Runy
Superbohaterowie
Symbole Afrykańskie
Symbole Alchemiczne
Symbole Astrologiczne
Symbole Ateistów
Symbole Buddyzmu
Symbole Celtyckie
Symbole Chrześcijańskie
Symbole Czyszczenia
Symbole Diabła
Symbole Egipskie
Symbole Ekologiczne
Symbole Harcerskie
Symbole Hinduizmu
Symbole Indiańskie
Symbole Islamu
Symbole Judaizmu
Symbole Komunizmu
Symbole LGBT
Symbole marek samochodów
Symbole Masońskie
Symbole na metkach ubrań
Symbole Narodowe
Symbole Nazistowskie
Symbole Nordyckie
Symbole Ochronne
Symbole Okultystyczne
Symbole Planet
Symbole Płodności
Symbole Pokoju
Symbole Polski
Symbole Prania
Symbole Prasowania
Symbole Religijne
Symbole Słowiańskie
Symbole Śmierci
Symbole Suszenia
Symbole Szczęścia
Symbole unii europejskiej
Symbole Walut
Symbole Wieczności
Symbole Wielkanocne
Symbole Wiosny
Symbole Żałoby
Symbole Zwierząt
Symbolika Kolorów
Symbolika Kwiatów
Znaki Zodiaku

GUCCI to jeden z najsłynniejszych na świecie domów globalnej mody, operujący w sektorze alta moda i dóbr luksusowych, z siedzibą we Florencji. Produkty firmy GUCCI dostępne w sprzedaży to dzisiaj: galanteria skórzana ( od której zaczęła się długa historia firmy), obuwie, akcesoria, odzież, biżuteria, zegarki, kosmetyki, perfumy, meble i akcesoria dekoracyjne.

GUCCI powstało w 1921r. we Florencji, jego założycielem był Guccio Gucci (1881–1953). W 1947r. zaprojektował on torbę bamboo, najbardziej charakterystyczny produkt marki do dzisiaj. Po jego śmierci syn Aldo rozwinął firmę, otwierając butiki w Londynie, Paryżu, Nowym Jorku, Honkongu i Tokio,  przekształcając florencką firmę w brand o światowym oddziaływaniu.

W latach 80. XXw. rodzina GUCCI stopniowo wyprzedawała swoje udziały w firmie, by oddać ją całkowicie pod zarząd francuskiej grupy  Pinault-Printemps-Redute, obecnie Kering. Dzisiaj GUCCI generuje sprzedaż na poziomie 9,628 mld euro (2019r.) Prezesem domu od 2014 jest Marco Bizzarri a dyrektorem kreatywnym Alessandro Michele.

Logo GUCCI

Rozpoznawalne na cały świecie logo domu mody GUCCI jest zasługą Aldo Gucciego, syna założyciela marki. W 1933r. powstał prosty logotyp, składający się z dwóch liter G, pisanych wersalikiem, skierowanych do wewnątrz i splecionych ze sobą. Każda z liter, najpierw w postaci okręgu, została wpisana w kwadrat, następnie oba okręgi idealnie się przecięły, by poprzez usunięcie ich części środkowych powstały dwie idealnie takie same litery G. Symbolika logotypu jest całkowicie czytelna, GUCCI było firmą rodzinną, a jej założyciel miał sześcioro dzieci, zaangażowanych w budowanie rodzinnej schedy.

Logotyp GUCCI zawiera również nazwisko pisane fontem Gucci, definiowanym też jako Granjon Gotham font. Pełne logo zawiera zarówno nazwisko założycieli firmy jak i znak graficzny połączonych liter G. Jednak jako oznakowanie produktu stosuje się najczęściej sam znak, w wersji czarnej, bez względu na barwę tła, tworzonego przez produkt.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments