Wahadełko – czym jest? jak używać? Poradnik

Wahadełko jest jednym z przedmiotów, które jest używane w radiestezji oraz wróżbiarstwie. Za jego pomocą można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, uwzględniających zarówno produkty czy leki polecane dla ciała, ale również uczucia względem innych osób. Czy wahadełko może być niebezpieczne? Czy jest wiarygodne? Odpowiadamy na te pytania!

12.02.22
Brak komentarzy

Wahadełko jest jednym z przedmiotów, które jest używane w radiestezji oraz wróżbiarstwie. Za jego pomocą można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, uwzględniających zarówno produkty czy leki polecane dla ciała, ale również uczucia względem innych osób. Niektóre typy wahadełek mogą być również wykorzystywane do poszukiwań zaginionych ludzi lub podczas naturalnych procesów uzdrawiających.

Czym jest wahadełko?

Wahadełko jest kluczowym przedmiotem, niezbędnym w radiestezji, czyli nauki badającym wpływ promieniowań i drgań na człowieka. Wykazano naukowo, że wahadło porusza się pod wpływem niewyczuwalnych i niewidocznych dla ludzkiego oka drgań mięśni, które wskazują na przebieg myśli, niepokój i pomysłów. Wywołują one mikrodrgania ciała, które odbiera wahadełko, rejestrując nietypowe spięcia mięśni osoby, która je trzyma.

Radiestezja dzieli się na dwa typy:

  • Fizyczna — obejmuje poszukiwania wody za pomocą różdżki w kształcie rozwidlonej gałęzi
  • Mentalna — odpowiadanie na zadane pytania przy pomocy wahadełka, służy również do analizy psychometrycznej oraz jest elementem oczyszczania duchowego i bioenergoterapii (zobacz: odblokowywanie, oczyszczanie czakr)

Wahadła mają różnorodne kształty i wykonane z są z różnych tworzyw, jednak można wyróżnić dwie główne grupy wahadełek: metalowe i drewniane w kształcie kuli, stożka lub kropli (wahadła neutralne, najlepiej nadające się dla początkujących) oraz wahadła „na świadka”, nazywane również wahadłami Mermeta.

Wahadła Mermeta służą do poszukiwań ludzi – wewnątrz posiadają komorę, do której wkłada się fragment ubrania, pukiel włosów lub inny przedmiot należący do zaginionego. Są przydatne nie tylko podczas poszukiwań, ale również przy leczeniu wykonywanym przez bioterapeutów.

Jak używać wahadełka?

Wahadełka do wróżeniaPraca z wahadełkiem wymaga naturalnych predyspozycji duchowych oraz odpowiedniego stopnia wyciszenia i skupienia. Na wyniki zadawanych pytań ma również wpływ doświadczenie oraz stopień uduchowienia. Jedna osoba od razu poczuje rezonans z wahadełkiem, przez co będzie uzyskiwać odpowiednie wyniki, a inna osoba będzie potrzebować nieco więcej czasu i praktyki, by dojść do takiego samego poziomu. Przed przystąpieniem do pracy, należy osiągnąć skupienie i wyciszenie. By osiągnąć cel, warto spróbować medytacji. Następnym krokiem jest zadbanie o właściwą pozycję — warto usiąść przy stole w sposób wyprostowany oraz nie krzyżować żadnej części ciała. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, czy nie krzyżują się stopy, ponieważ może to zaburzyć prawidłowym przebieg energii w ciele. Wahadełko należy chwycić kciukiem i palcem wskazującym, a resztę palców trzymać luźno, druga dłoń musi być położona płasko na stole. Przed przystąpieniem do pracy, należy wahadło rozładować poprzez uderzanie nim o ścianę lub o blat stołu.

Przy zadawaniu pytań dotyczących konkretnej osoby, warto mieć pod wahadełkiem jej zdjęcie. W ten sposób odpowiedź stanie się bardziej wiarygodna. Przy ustawianiu wahadełka nad zdjęciem lub dłonią osoby (zobacz: Chiromancja – czytanie z dłoni) i zadaniu odpowiedniego pytania, można dowiedzieć się, co podświadomość wie o konkretnej osobie.  Za pomocą wahadełka można uzyskać wiedzę o danej potrawie czy lekarstwu — czy jest ono wskazane, czy też nie. By się tego dowiedzieć, należy ustawić wahadełko ok. 30 cm nad daną rzeczą i zadać w myślach pytanie.

Czy wahadełko jest wiarygodne?

Wahadełko wykrywa mikrodrgania ciała, które nie są rejestrowane gołym okiem. Wyczuwają nienaturalne spięcia mięśni, które są podświadomą odpowiedzią na zadane pytanie.

Odpowiedź na to pytanie, nie jest jednoznaczne – wielu uważa że wahadełka są wiarygodnymi narzędziami – z drugiej strony wielu ludzi nie wierzy w działanie wahadełek – dla nich jest to jedynie oszustwo.

Czy wahadełko może być niebezpieczne?

Według wielu osób przez wahadełko da się nawiązać kontakt z duchami, jednak ludzie bez odpowiedniej wiedzy nie powinni się tym zajmować. Mogą przez nieodpowiednie używanie wahadła wywołać złośliwe i kłamliwe istoty, często łatwiej je przywołać, a trudniej odesłać. Zjawa może zaatakować osobę używającą wahadełka lub też jej rodzinę. Przy wykorzystywaniu wahadełka zgodnie z jego przeznaczeniem, nie stanowi zagrożenia.

Jak możemy zrobić proste wahadełko?

Wahadełko stożkoweWahadełko radiestezyjne może być stworzone w prosty sposób. Wystarczy do tego kawałek sznurka, łańcuszka lub nitki oraz ciężarka, którym może być obrączka, śrubka lub inne, trochę cięższe przedmioty. Najlepiej, by przedmiot był rzeczą osobistą, dzięki czemu można natychmiast połączyć się z wahadłem. Na nitce należy umieścić ciężarek i zawiązać supeł.

Przy tworzeniu wahadełka, należy je zaprogramować. Wykonuje się to za pomocą kręcenia wahadełkiem w kółko zgodne z ruchem wskazówek zegara lub przy pomocy poruszania wahadełkiem pionowo w górę i w dół. Przy tej czynności należy wypowiadać słowo „tak”, a cały proces trwa mniej więcej minutę. Przy programowaniu odpowiedni negatywnej, należy rozbujać wahadełko w lewo i w prawo lub kręcić nim w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara, powtarzając przy tym „nie”. Można zaprogramować również inne komendy, na przykład odpowiedź „nie wiem” poprzez kręcenie w kółko wahadełkiem. Przy testowaniu wahadełka, warto najpierw zadawać pytania o rzeczach, które są pewne. Przykładowym pytaniem może być pytanie o daną potrawę czy o ulubione zwierzę na każdy typ zaprogramowanej odpowiedzi.

Wahadło przed pierwszym użyciem powinno również zostać oczyszczone, szczególnie o to należy zadbać przy używaniu wahadełek z minerałów i kryształów górskich. Mają one właściwości pochłaniające negatywną energię. Najlepszym sposobem jest oczyszczenie wahadła dymem białej szałwii lub dymem białej świecy, można również stosować wodę z solą pochodzenia naturalnego. Przy stosowaniu roztworu soli przy minerałach należy uważać, niektóre z nich mogą tracić swoje walory estetyczne i duchowe po kontakcie z solą (sprawdź: rozsypana sól – co oznacza?).

Podsumowanie

Wahadełko jest bezpiecznym sposobem odpowiedzi na pytania, które tkwią głęboko w podświadomości. Do działania wykorzystuje zarówno nasze ciało, jak i naszą energię, za której pomocą mogą wskazać prawidłową drogę. Jednak należy używać go z rozsądkiem i wyłącznie do celów, do których zostało stworzone.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 votes, average: 3,00 out of 5)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments