Bosch logo

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Amulety
Bez kategorii
BLOG
Chińskie znaki zodiaku
Czakry
Flagi
Herby
Inne Symbole
Kamienie Szlachetne
Krzyże
Loga
Numerologia
Oznaczenia
Popularne
Runy
Superbohaterowie
Symbole Afrykańskie
Symbole Alchemiczne
Symbole Astrologiczne
Symbole Ateistów
Symbole Buddyzmu
Symbole Celtyckie
Symbole Chrześcijańskie
Symbole Czyszczenia
Symbole Diabła
Symbole Egipskie
Symbole Ekologiczne
Symbole Harcerskie
Symbole Hinduizmu
Symbole Indiańskie
Symbole Islamu
Symbole Judaizmu
Symbole Komunizmu
Symbole LGBT
Symbole marek samochodów
Symbole Masońskie
Symbole na metkach ubrań
Symbole Narodowe
Symbole Nazistowskie
Symbole Nordyckie
Symbole Ochronne
Symbole Okultystyczne
Symbole Planet
Symbole Płodności
Symbole Pokoju
Symbole Polski
Symbole Prania
Symbole Prasowania
Symbole Religijne
Symbole Słowiańskie
Symbole Śmierci
Symbole Suszenia
Symbole Szczęścia
Symbole unii europejskiej
Symbole Walut
Symbole Wieczności
Symbole Wielkanocne
Symbole Wiosny
Symbole Żałoby
Symbole Zwierząt
Symbolika Kolorów
Symbolika Kwiatów
Znaki Zodiaku

Robert Bosch GmbH to niemieckie przedsiębiorstwo o zasięgu światowym z siedzibą w Gerlingen. Przedmiotem jego działalności jest produkcja techniki motoryzacyjnej oraz przemysłowej, dóbr użytkowych a także wyposażenia technicznego budynków. Założycielem firmy był niemiecki wynalazca i przedsiębiorca – Rober Bosch, który swój pierwszy warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki otworzył w 1886 w Struttgarcie. Inwestując w kolejne wynalazki, własne i swoich pracowników, Bosch rozpoczął ekspansję na światowe rynki długo przed pierwszą wojną światową. Współcześnie ten światowy brand skupia fabryki i rozległą sieć dystrybucyjną oraz serwisową. Koncern posiada ponad 440 spółek zależnych oraz regionalnych w 60 państwa na wszystkich kontynentach i 13tys. punktów serwisowych w 140 krajach. W Polsce Bosch funkcjonuje od 1992r. W 2019r. koncern Bosch zatrudniał w Polsce prawie 8000 osób, a obrót przedsiębiorstwa oscylował wokół 9 mld zł.

Bosch logo

Ponieważ w pierwszych latach działalności Bosch koncentrował się głównie na produkcji magnetycznych urządzeń zapłonowych jego pierwszym logotypem był właśnie przekrój trójnika w iskrowniku zapłonowym z imieniem i nazwiskiem przedsiębiorcy, firmujący każdy wyprodukowany przez firmę przedmiot. W 1907r. w logotypie, obok obłego tym razem magnesu, po raz pierwszy pojawił się pierwowzór współczesnego, rozpoznawalnego na całym świecie napisu Bosch, grubą kursywą i geometrycznymi literami.

Powstanie współcześnie nam znanego logotypu datuje się w okresie międzywojennym. To wówczas identyfikacja wizualna firmy staje się minimalistyczna i nowoczesna. Kultowy symbol zostaje sprowadzony do piktogramu i położony poziomo a nazwę firmy napisano tradycyjną czcionką o grubych literach, pozbawionych spacji.

Czcionka aktualnego logotypu zbliżona jest do  Typold Condensed Extra Bold i FF Mark W1G Narrow Heavy. Kolorystyka znaku opiera się na zdecydowanych barwach: czerwonej, szarej i białej, mających symbolizować pewność siebie i profesjonalizm. Zamiana czerni na szarość dodała mu elegancji i stylu.

 

 

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments