Numerologia liczby 1

Każda liczba to symbol pewnego zestawu cech, zarówno pozytywnych, jak…

31.05.21
Brak komentarzy

Każda liczba to symbol pewnego zestawu cech, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Numerologiczne jedynki to urodzeni indywidualiści, podążający samodzielnie obraną ścieżką, nieznoszący sprzeciwu i narzucania poglądów. Ciężko znoszą krytykę. Są samowystarczalne, z głową pełną pomysłów. To doskonali inicjatorzy. Jedynki to osoby bardzo zdolne i ambitne, które nie boją się zmian. Świadome swoich sił energicznie podejmują działania mające na celu osiągnięcie celu, który im przyświeca. Jeśli zachodzi taka potrzeba, pracują bez ustanku, nie szukają dróg na skróty. Nie lubią nudy. Gdy w ich życiu brakuje intensywnych wrażeń, czują, jakby znalazły się w potrzasku. Bez problemu potrafią zjednać sobie ludzi. Są towarzyskie i podziwiane za upór i ambicję, co bardzo im schlebia, gdyż bardzo cenią uznanie ze strony innych.

Symbolika i znaczenie liczby 1

Liczba 1 jest symbolem zjednoczenia, integralnej całości i nowego początku. Wibracje jedynki niezwykle silnie koncentrują się tam, skąd swój początek bierze energia, która podsuwa pomysł i daje moc, by wprowadzić go w życie. Jedynka manifestuje pragnienie spełnienia i samorealizacji. Jej żywiołem jest ogień, z jednej strony oznaka nagłości, zażartości i uporu, z drugiej – ciepła i bezpieczeństwa. Jedynka to światło, które rozjaśnia umysł i pozwala przetrwać wszystkie zawirowania. Osobom spod tej liczby przyświeca jasny cel, posiadają zdolność konstruktywnego działania i rozpoczynania wielkich etapów w swoim życiu.

Liczba 1 w kulturze i religii

Jedynka jest uosobieniem boskich mocy. Bóg jest jedynym stwórcą całości – wszechświata i wszystkich jego stworzeń. Panuje niepodzielnie, łączy początek i koniec oraz nadaje im sens. W wierzeniach religijnych liczbę 1 uznaje się za symbol powstania świata, którego kształt i formę zainicjował Pan Wszechrzeczy – źródło życia, dawca energii i ten, który wyznacza koniec. Symbolizuje jedną nadzieję, którą jest powołanie człowieka do życia. Religia zakłada, że rodzimy się tylko jeden raz i w jedynce dopatruje się symbolu stworzenia i początku wszystkiego, co znane.

Liczba jeden w Biblii – wzmianki:

Werset Treść Wersetu
Pwt 6,4 „Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem – Panem jedynym
2 Krl 19,15 „I zanosił modły Ezechiasz przed obliczem Pańskim, mówiąc: «Panie, Boże Izraela! Który zasiadasz na cherubach, Ty sam jeden jesteś Bogiem wszystkich królestw świata. Tyś uczynił niebo i ziemię.”
J 17,21 „aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.”
Mt 19,6 „A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela”

 

W kulturze liczba 1 postrzegana jest jako symbol doskonałości. Choć związane jest to w pewien sposób z wierzeniami religijnymi, według których Bóg jest wielki i doskonały, ma też silne powiązania że sferą materialną i ziemską – pragnieniem bycia pierwszym i najlepszym. W kulturze jedynka jest też odzwierciedleniem jedności i integracji, która zapewnia bezpieczeństwo i zwiększa szanse na przetrwanie w obliczu zagrożeń. Jedynka to oprócz tego symbol unikalności, wyjątkowości i oryginalności, cech pożądanych i cenionych. Uosabia zatem to, co stanowi niepodważalną wartość.

Numerologiczna 1

Numerologiczne jedynki to przywódcy. Same inicjują działania i są w stanie same się ich podjąć, choć wyjątkowo rzadko to czynią. Wynika to z faktu, że mają dar przekonywania, z którego chętnie korzystają, jednocząc sobie ludzi. To doskonali mówcy. Są żywiołowi, z wypiekami na policzkach opowiadają o planach, co do których są przekonani. Dzięki temu swoim zapałem z łatwością zarażają innych. Choć nie mają problemu z samodzielną pracą, chętnie działają w grupach, są bowiem otwarci i towarzyscy. Z tego powodu podejmują pracę przy korporacyjnych projektach oraz sprawdzają się w zawodach związanych z przewodzeniem w grupie np. w edukacji i turystyce. Numerologiczne jedynki mają bardzo silne charaktery, czego są w pełni świadome. Chętnie wykorzystują ten fakt dla osiągnięcia określonych korzyści. Ważne jest jednak, że ze swoich talentów nie korzystają wyłącznie w walce o swoje dobro. Są empatyczni, potrafią kochać i współczuć. Podejmują działania, które mają na celu pomoc innym.

Charakter i osobowość

Numerologiczne jedynki chętnie dokonują zmian w swoim życiu, które mają zapewnić poprawę jego komfortu. Są pewne swoich możliwości i chętnie z nich korzystają. Nieustannie potrzebują celu, do którego mogą dążyć. Gdy go brakuje, nie potrafią dobrze funkcjonować. Pojawia się frustracja i zirytowanie, jednak nigdy apatia i poczucie beznadzieji. Jedynki wychodzą cało z każdej opresji. Dzięki swojej pomysłowości i energii zawsze ostatecznie znajdują sposób na to, aby wydostać się ze złego położenia. Następnie ciężko na to pracują – nie mają daru nieświadomego omijania przeszkód.

Miłość i życie uczuciowe

Jedynki, na pozór chłodne i egocentryczne, są z natury przyjazne. Ponieważ dbają o samorozwój i nie podporządkowują się z góry narzuconym normom, są niezwykle atrakcyjne i cieszą się powodzeniem wśród płci przeciwnej. Kiedy kochają, robią to z pełną żarliwością i nie odczuwają barier przed okazywaniem dwóch uczuć. Choć z powodu silnej osobowości, troski o własne dobro oraz ciągłej potrzeby zapewniania sobie intensywnych przeżyć nie angażują się szybko, a etap zawierania bliskiej znajomości jest długotrwały, na uczucia jedynek warto zaczekać. Odpłacają się ciepłem, wiernością oraz pełnym zaangażowaniem.

Zawód i praca

W życiu zawodowym jedynki są bardzo egocentryczne i skupione na sobie. Przez wielu mogą być wręcz określane mianem samolubnych. Liczy się wyłącznie ich cel i zawodowe spełnienie. Aby to osiągnąć, skłonne są do podejmowania wielu nieszablonowych działań, nawet kosztem innych. Nie jest to rzecz jasna regułą, ponieważ jedynki nie są skore do konfliktów, dlatego przede wszystkim starają się wszelkie sprawy rozwiązać polubownie. Nie zawsze jest to jednak możliwe, a wtedy działają zgodnie z mottem „cel uświęca środki”. Jedynki uważają, że praca musi dawać nie tylko zabezpieczenie finansowe, ale też poczucie sensu i spełnienie. Dzięki swojej ambicji chętnie szukają rozwiązań, które zagwarantują im jedno i drugie. Chętnie podejmują pracę w korporacjach finansowych, sprawdzają się też w roli nauczycieli, adwokatów, pilotów wycieczek i stewardów. Z powodu silnej potrzeby socjalizacji nieczęsto decydują się na wykonywanie zawodów wymagających jedynie samodzielnej pracy przy biurku.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Na razie nie oddano żadnego głosu - Bądź Pierwszy!)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments