Numerologia liczby 8

Wydaje się, że liczby odnoszą się wyłącznie do świata materialnego,…

18.06.21
Brak komentarzy

Wydaje się, że liczby odnoszą się wyłącznie do świata materialnego, którego królową jest matematyka.  Tymczasem liczby to symbole i znaki, z przypisaną do nich konkretną energią, która ma potencjał oddziaływania na nasz charakter i dokonywane przez nas wybory. Dzień, miesiąc i rok naszego urodzenia wskazuje na konkretną liczbę, która wysyła do nas wibracje. Analiza liczb pozwala rozpoznać siły rządzące naszym światem i popychające nas do działań w konkretnym kierunku.

Znaczenie i symbolika liczby 8

W numerologii ósemka przywodzi na myśl wodza. Symbolizuje wysokie ambicje i chęć sprawowania władzy. Jej energia skoncentrowana jest na pragnieniu bogacenia się przy jednoczesnej pracowitości i docenianiu wysiłku wkładanego w realizację celów. Ósemka silnie wpływa na umiłowanie rzeczy materialnych, ale nie predysponuje do szukania prostych dróg pozbawionych trudności. Oznacza dyscyplinę, zaangażowanie i cierpliwość. Pozwala też trwać w przeświadczeniu, że silna wola i ciężka praca są gwarantami prawdziwego sukcesu, za którym już czai się kolejny.

Liczba 8 w kulturze i religii

W odniesieniu do religii liczba 8 symbolizuje nowy początek i przejście do kolejnego etapu. Ma to swoje odzwierciedlenie w Biblii, a konkretnie w liczbie osób na Arce Noego. Noe, aby ocalić siebie i swoich bliskich przed Potopem, wybudował Arkę, która pomieściła osiem osób. Tak zapoczątkował nowy etap w otaczającej go rzeczywistości.

W kulturze ósemka jest oznaką wspaniałości i wielkości. Ósmy cud świata, choć nie istnieje, określa rzecz nadzwyczaj doskonałą i wielką. Jest też czymś nowym, nieznanym i tajemniczym w przeciwieństwie do siedmiu pozostałych cudów, które wprawdzie fascynują i budzą podziw, jednak sam fakt ich istnienia nie jest niczym nadzwyczajnym.

Numerologiczna 8

Numerologiczne ósemki wyróżniają się cechami przywódczymi i wielkimi ambicjami. Odczuwają potrzebę rządzenia i bycia na podium. Jedną z najbardziej cenionych przez ósemki wartości jest bogactwo materialne. Cechuje je siła i odwaga – niemal całkowity brak strachu przed podejmowaniem ryzykownych decyzji i przedsięwzięć. Są też bardzo odporne psychicznie na niepowodzenia, które zdarzają się im jak wszystkim innym. Ósemki wyróżniają się jednak sposobem reagowania na tego typu sytuacje. Nie panikują, lecz spokojnie i wytrwale analizują, gdzie mógł tkwić błąd. Wyciągają wnioski i zyskują pewność, że w przyszłości już go nie powtórzą. Na ogół są cierpliwie i opanowane. W przypływie dobrego nastroju są pogodne i roześmiane, jednak bywają też wyniosłe i mają skłonności autorytarne.

Charakter i osobowość

Ósemki mają tendencję do popadania w skrajności. Wśród ich reprezentantów jest wielu pracoholików i ludzi z innymi uzależnieniami, choć oczywiście nie stanowi to absolutnie żadnej reguły. Cenią wysoką pozycję w hierarchii społecznej nie wyobrażając sobie, że mogłyby pozostawać na jej najniższych szczeblach. W przypadku niemożności osiągnięcia obranego celu z przyczyn niezależnych od siebie cechują się wybuchowością. Otoczenie może uznać to za objaw rozkapryszenia i niestabilności emocjonalnej. Może to również doprowadzić do ochłodzenia kontaktów, co jednak nigdy nie jest głównym zmartwieniem numerologicznych ósemek. Choć cieszy je towarzystwo innych ludzi i lubią czuć przynależność do grupy, to najważniejsze jest dla nich osiągnięcie sukcesu.

Miłość i życie uczuciowe

Numerologicznych ósemek nie cechuje romantyzm. Z reguły nie są uczuciowe. Związek traktują na co dzień jak dobrą inwestycję ekonomiczną, mogąc dzielić z partnerem wydatki i ponosząc przy tym mniejsze koszty. Zakładają jednak, że związek może się rozpaść, w związku z czym dbają o to, aby samodzielnie zarobione pieniądze były dostępne wyłącznie dla nich.

Ósemki nie są skore do materialnego inwestowania w relację. Nie mają w zwyczaju hojnie obdarowywać partnera prezentami ani upominkami. Aby pokazać, że zależy im na partnerze, zwykle dzielą się jedynie dobrym słowem i gestem. Wyjątek stanowi sytuacja, w której ósemki chcą zdobyć uwagę interesującej je osoby. Kandydaci na partnerów ósemek mogą liczyć wówczas na podarunki i pokrycie rachunków za wspólną kolację.

Relacja z numerologiczną ósemką nie należy do łatwych, zwłaszcza dla wrażliwych osób. Ósemki bywają zaborcze i zazdrosne. Zależy im także, aby związek funkcjonował według ich zasad – nie ma w nim miejsca na ustępstwa. Taka sytuacja może przytłaczać partnerów, dlatego ósemki muszą pracować nad swoim charakterem, jeśli zależy im na długotrwałej relacji.

Zawód i praca

Osoby z wibracjami liczby 8 nie szukają w pracy przyjemności. Pracują, aby uzyskać wymierne materialne korzyści. Według nich nawet najciekawsza praca nie jest warta zaangażowania, jeśli nie przynosi rezultatów w postaci wysokich dochodów. Oprócz tego ważny jest też dla nich prestiż wykonywanego zawodu, nawet jeśli oznacza to ciężką i mozolną pracę, wymagającą dużej dozy cierpliwości.

Ósemki często zakładają własne biznesy, co wynika nie tylko z chęci dobrego zarobkowania, ale tez z pragnienia stania na czele zespołu i sprawowania władzy. Często zdarza się też tak, że ósemki inwestują zarobione pieniądze w kolejne biznesowe przedsięwzięcia lub nieruchomości, aby regularnie pomnażać swój majątek. Są wierni założeniu, że zamiast gonić za pieniędzmi, należy po prostu wyjść im naprzeciw.

Numerologiczne ósemki nie boją się ryzyka, a adrenalina w pracy działa na nie niezwykle motywująco. Z tego powodu doskonale odnajdują się w zawodach prawniczych, na wysokich szczeblach kierowniczych w korporacjach, na odpowiedzialnych stanowiskach w branży finansowej oraz jako prywatni przedsiębiorcy.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments