Numerologia liczby 5

Świat liczb pełen jest symboli, których rozszyfrowanie pozwala dojrzeć ukryty…

06.06.21
Brak komentarzy

Świat liczb pełen jest symboli, których rozszyfrowanie pozwala dojrzeć ukryty sens otaczających nas zjawisk. Energia liczb nadaje unikalny kształt aurze każdego człowieka i predestynuje go do określonych działań i zachowań. Moment narodzin wyznacza liczbę, która patronuje cechom naszego charakteru oraz wpływa na koleje losu. Poznanie i zrozumienie symboliki liczb pomaga sprostać wyzwaniu jak najlepszego wykorzystania energii skupionej dookoła nas, aby skierować życie na właściwe tory. Ta wiedza przyda się zwłaszcza numerologicznym piątkom – to najbardziej żywiołowa ze wszystkich liczba, której energia pozwala wydobyć pozytywny potencjał z każdego życiowego przedsięwzięcia.

Znaczenie i symbolika liczby 5

Liczba 5 symbolizuje indywidualizm i nieustanny głód informacji o własnym wnętrzu. Piątka wysyła wibracje odwagi, pełnego zaangażowania w wykonywane projekty i zaradności. Wyzwala emocjonalność i gotowość do podejmowania nowych wyzwań. Jest oznaką intelektu i intuicyjnego dokonywania właściwych wyborów. Energia liczby 5 skupia się także wokół ciągłych zmian, zbieraniu doświadczeń stanowiących bazę dla dalszych działań i źródło mądrości. I w końcu piątka uosabia wolność – jedną z najsilniejszych potrzeb człowieka.

Liczba 5 w kulturze i religii

W odniesieniu do opisów biblijnych, liczba 5 jest symbolem pewnej wartości dodanej. Jej znaczenie zostało wyraźnie zaakcentowane podczas cudownego rozmnożenia chleba – Jezus rozmnożył pięć chlebów jęczmiennych, aby nakarmić 5 tysięcy ludzi. Jest więc oznaką boskiej potęgi i nieskończonej dobroci.

Liczba pięć w Biblii – wzmianki:

Werset Treść Wersetu
Mt 14,17 „Odpowiedzieli Mu: «Nie mamy tu nic prócz pięciu chlebów i dwóch ryb». On rzekł: «Przynieście Mi je tutaj!» „

W kulturze piątka oznacza natomiast człowieczeństwo. Wszystko, co dotyczy człowieka oparte jest na liczbie 5 – posługujemy się pięcioma zmysłami, mamy po pięć palców u każdej ręki i nogi oraz odczuwamy pięć smaków. Piątka jest więc nawiązaniem do wiary w ludzką zaradność i samodzielność – narzędzia, w które wyposażył nas Bóg, abyśmy mogli stawiać czoła przeciwnościom.

Numerologiczna 5

Numerologiczne 5 ponad wszystko cenią wolność na wszystkich płaszczyznach. Kochają podróże i częste zmiany. Chcą same stanowić o sobie i nie robią niczego pod dyktando. Jedynymi osobami, którym w pełni ufają, są one same. Wyróżniają się impulsywnością i temperamentem. Nie akceptują narzucania poglądów i reagują nerwowością na każdą tego typu próbę. Piątki działają pod wpływem impulsu, nie czują potrzeby opracowywania szczegółowych planów, według których mają postępować. Cechuje je upór, dlatego raz podjętą decyzję trudno im jest cofnąć, nawet jeśli powinny to zrobić z niezależnych od siebie przyczyn.

Charakter i osobowość

Na pierwszy rzut oka piątki są gwałtowne, niespokojne i drażliwe. Ponieważ bezgranicznie sobie ufają i wierzą w słuszność swoich decyzji, mogą sprawiać wrażenie zarozumiałych. Prawda jest jednak inna – numerologiczne piątki po prostu pilnie strzegą swojej indywidualności, którą uważają za wyjątkowy dar. Jeśli nikt nie wchodzi im w drogę, są życzliwe i uprzejme, nierzadko nazywane wręcz duszami towarzystwa. Ich pogoda ducha i optymizm dodatkowo pomaga im zjednać sobie ludzi.

Stałość nie jest mocną cechą numerologicznych piątek. Uwielbiają zmiany i nie przywiązują się do niczego. Nie odczuwają tęsknoty i nie wiedzą, czym jest sentyment. Wprowadzają zmiany z dużą częstotliwością i zazwyczaj nie potrzebują czasu do namysłu. Nie potrzebują też konkretnego planu na przyszłość. Dzięki wrodzonej intuicji przeczuwają, co może się wydarzyć i nigdy nie wpadają na panikę. Żyją chwilą – to jest ich motto.

Miłość i życie uczuciowe

Zmiany, od których uzależnione są numerologiczne piątki, dotyczą także sfery uczuciowej. W kwestii uczuć również nie znają sentymentu. Niektóre z nich wręcz utożsamiają związek z ograniczeniem wolności, co może stanowić dla nich źródło ogromnego cierpienia. Mimo to, większości piątek nawiązywanie bliższych relacji nie przysparza trudności. W niektórych kwestiach godzą się nawet na pewne ustępstwa, co przy ich uporze nie zawsze jest łatwym zadaniem. Niestety brak stałości nie pozwala im długo trwać w relacji, dlatego bardzo często dochodzi do rozstania.

Oprócz niestałości, w życiu uczuciowym na piątki i ich partnerów czyha jeszcze jedno istotne niebezpieczeństwo. Osoby z energią liczby 5 dużo podróżują i chętnie zawierają nowe znajomości. W takich okolicznościach łatwo jest nawiązać bliższy kontakt z osobą płci przeciwnej, z czego numerologiczne piątki często korzystają. Stanowi to dla nich atrakcję i dobrą zabawę, z której nie umieją i nie chcą rezygnować.

Piątki nie są jednak pozbawione szans na stworzenie stałego i satysfakcjonującego związku. Warunkiem jest jednak znalezienie partnera o podobnie żywym temperamencie i z podobnym podejściem do życia.

Zawód i praca

Biurko, stałe godziny pracy oraz monotonne zadania to dla numerologicznych piątek opis więzienia. Praca nie stanowi dla nich sensu życia, wykonują ją tylko po to, aby zapewnić sobie utrzymanie. Spełnienia w życiu poszukują poza pracą, dlatego gdyby mogły, najchętniej nie pracowałyby wcale. Ponieważ jednak w zdecydowanej większości piątki zmuszone są do podejmowania aktywności zawodowej, wybierają profesje, które powiązane są z ich zainteresowaniami i pasjami. A tych mają sporo.

Osoby z energią liczby 5 dobrze sprawdzają się w zawodach umożliwiających częste podróże i poznawanie świata, w których nie ma mowy o powtarzalności i rutynie. Należą do nich zawody z branży turystycznej, np. piloci wycieczek i animatorzy, a także dziennikarze, kierowcy, lotnicy i przedstawiciele handlowi. Znajdując zatrudnienie w tego rodzaju profesjach, piątki mają szansę polubić swoją pracę i stać się dobrymi specjalistami.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 votes, average: 4,50 out of 5)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments