Numerologia liczby 9

Data urodzin określa liczbę, której wibracje towarzyszą nam przez całe…

18.06.21
Brak komentarzy

Data urodzin określa liczbę, której wibracje towarzyszą nam przez całe życie. Wpływ wibracji definiuje nasze mocne i słabe strony, czułe punkty oraz predyspozycje i tendencje do określonych działań. Wyraża też nasze spojrzenie na świat i rozumienie otaczającej nas rzeczywistości, a także kształtuje pragnienia i potrzeby. Numerologiczna analiza świata liczb pomaga stworzyć obraz wnętrza każdego człowieka i zrozumieć, czego potrzebuje, aby iść przez życie w zgodzie ze sobą i otoczeniem.

Znaczenie i symbolika liczby 9

Liczba 9 oznacza przede wszystkim uduchowienie i altruizm, które są źródłem wszelkiej radości i wyzwalają uczucie szczęścia i zadowolenia. Niesie też energię bystrości, dobrze rozwiniętej intuicji i zdolności głębokiego odczuwania. Dziewiątka symbolizuje pragnienie poszerzania wiedzy i poszukiwania jej tam, gdzie niewielu upatruje jej źródeł. Wyznacza nowe szlaki pod znakiem uporu i ambicji. Liczba 9 odnosi się jednak również do łatwowierności i naiwnego podejścia do życia – jest symbolem niepoprawnej marzycielskości.

Liczba 9 w kulturze i religii

W religii liczba 9 odnosi się do dziewięciu chórów anielskich, na które składają się trzy hierarchie złożone z trzech aniołów. Chóry angielskie pośredniczą między Bogiem a ludźmi i głoszą boską wielkość. Dziewiątka jest zatem liczbą chwały i uwielbienia.

Liczba 9 to też symbol szczęścia i nieskończoności (zobacz: symbol nieskończoności), co również wskazuje na silne powiązania z anielską energią. Kto pokłada ufność w Stwórcy, na cześć którego aniołowie śpiewają hymny pochwalne, tego nie opuści szczęście i nie zazna on cierpienia.

Numerologiczna 9

Numerologiczne dziewiątki są szlachetne, wielkoduszne i chętne do pomocy. Cechuje je empatia – potrafią współodczuwać ból i cierpienie, chcąc jednocześnie nieść pomoc i ulgę. Mówi się, że dzięki nadzwyczajnej wrażliwości to najczęściej osoby spod tej liczby rozumieją zjawiska nadprzyrodzone, ponieważ widzą i czują więcej, niż może dostrzec ludzkie oko.

Dziewiątki są energiczne i spontaniczne, działają szybko. Nie lubią tracić okazji i rozpamiętywać straconych szans. Zamiast tego są gotowe błyskawicznie podjąć akcję, nawet jeśli nie są do niej dobrze przygotowane. Przygotowywanie szczegółowych planów i projektów nie jest ich mocną stroną. Ta reguła sprawdza się niemal we wszystkich dziedzinach życia dziewiątek. Nieprzemyślane i szybkie działania bywają jednak przyczyną niepowodzeń i nierzadko oznaczają poważne tarapaty.

Charakter i osobowość

Dziewiątki są osobami niezwykle odpowiedzialnymi, dzięki czemu wzbudzają zaufanie ludzi ze swojego otoczenia. Chętnie wysłuchują zwierzeń, często są powiernikami tajemnic i znają nawet najbardziej skrywane tajemnice innych. Są przy tym życzliwe i uprzejme, co sprawia, że zawsze otoczone są wianuszkiem znajomych i nie narzekają na samotność. Dziewiątki są też bardzo ufne i niekiedy zbyt otwarte. Nie potrafią wyczuć czyichś prawdziwych intencji i wpadają w pułapkę, dzieląc się szczegółami ze swojego życia. Takie działanie często obraca się przeciwko nim.

Osoby spod liczby 9 to marzyciele – nie tylko chętnie snują wizje dotyczące odległej przyszłości, ale też głęboko wierzą, że uda im się je zrealizować, nawet jeśli ich marzenia są niemożliwe do spełnienia. Lot w kosmos? Dziewiątki marzącej o eksplorowaniu galaktyki nie zraziłaby istotnie niedostępność tego typu podróży.

Numerologiczne dziewiątki to też doskonali towarzysze. Chętnie spotykają się w gronie znajomych, a ich spontaniczność sprawia, że czas spędzony z nimi nigdy nie upływa pod znakiem nudy. Nie trzeba ich długo namawiać na szybki wypad z miasto bez wcześniejszych planów. Nie będą też miały nic przeciwko niezapowiedzianym odwiedzinom. Są wesołe i sprawiają wrażenie beztroskich.

Miłość i życie uczuciowe

Silna uczuciowość, energiczność i spontaniczność powinna predysponować dziewiątki do gorących romansów, częstego wyznawania uczuć partnerowi i zmysłowości. Tymczasem ich nastawienie do związków wygląda na ogół zupełnie inaczej.

Dziewiątki poszukują stałej miłości i poczucia bezpieczeństwa. Nie wchodzą w związek bez namysłu i potrzebują odpowiednio długiego czasu, aby przekonać się do potencjalnego partnera i w pełni mu zaufać. Czai się tu niestety pewne niebezpieczeństwo – kandydaci do związku mogą nabrać mylnego przekonania, że rodzące się uczucie jest dla dziewiątek tylko pretekstem do dobrej zabawy i zrezygnować z kontaktu, zanim dziewiątka zdecyduje się na kolejny krok.

Ponieważ w związku osoby spod liczby 9 są wierne i lojalne, tego samego oczekują od partnera. Niestety nierzadko stają się zbyt podejrzliwe, gdy nie otrzymują odpowiednio silnych sygnałów świadczących o zaangażowaniu partnera. Stają się wówczas skore do wszczynania konfliktów i przyczyniają się tym samym do rozpadu relacji.

Zawód i praca

Dla dziewiątek w pracy liczy się przede wszystkim pasja. Jeśli zajęcie będzie stanowiło dla nich jedynie źródło utrzymania, szybko pojawi się frustracja i irytacja. Praca musi intrygować i być ciekawa – to warunki, od których ma ma odstępstw. Co istotne, dziewiątki muszą też pracować w zawodach, w którym kontakt z ludźmi jest na porządku dziennym. Monotonia i zamknięte pomieszczenia są dla dziewiątek utrapieniem. Z tego powodu mogą odnieść sukces m.in. jako dziennikarze, aktorzy oraz prawnicy.

Dziewiątkom podoba się wprawdzie wystawne życie, jednak nie czują potrzeby posiadania dóbr luksusowych. Nawet jeśli ich sytuacja finansowa jest dobra, wolą zachować pieniądze na „czarną godzinę” lub wspomóc potrzebujących. Chętnie wspierają akcje charytatywne i angażują się w najróżniejsze formy pomocy najuboższym.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 votes, average: 4,00 out of 5)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments