Numerologia liczby 7

Numerologia opiera się na odczytywaniu ukrytych znaczeń liczb, które nas…

18.06.21
Brak komentarzy

Numerologia opiera się na odczytywaniu ukrytych znaczeń liczb, które nas otaczają i wokół każdego z nas roztaczają indywidualną i niepowtarzalną energię. Data urodzin wskazuje liczbę, która przez całe życie wysyła nam określone wibracje. To one mają wpływ na charakter, kształtują predyspozycje do działań i formują skłonności, którymi się kierujemy. Warto poznać symbolikę naszych liczb, aby móc świadomie dokonywać wyborów i żyć w zgodzie ze sobą.

Znaczenie i symbolika liczby 7

Liczba 7 jest symbolem perfekcjonizmu i duchowości. Wysyła wibracje, które skłaniają do zamykania się we własnym wnętrzu i otaczania własnymi myślami. Wibracje siódemki słabo skupiają się na kontakcie z otoczeniem. Nie wykluczają go, lecz znacząco utrudniają. Predysponują do długich kontemplacji, indywidualizmu, mistycyzmu i czujności. Liczba 7 silnie nawiązuje to filozofii, umiłowania wiedzy jako źródła życiowej mądrości, szlachetności serca i dobrej woli. Wynosi na piedestał logikę i rozum, odrzuca kreatywność oraz zachowawczo podchodzi do kwestii uczuć.

Liczba 7 w kulturze i religii

W odniesieniu do religii siódemka symbolizuje całość i pełnię. Jest boską liczbą, nawiązuje do kompletności dzieł Boga – zarówno w dziele stworzenia świata, jak i w Apokalipsie. To siódmy dzień przeznaczony był na odpoczynek po sześciu dniach tworzenia świata. Cały tekst ostatniej księgi Nowego Testamentu – Apokalipsy Jana – dzieli się na siedem części, ustrukturyzowany jest w systemie siódemkowym i zawiera mnóstwo odniesień do tej liczby w swojej treści.

Liczba siedem w Biblii – wzmianki:

Werset Treść Wersetu
Rdz 2,2 i 3 „A gdy Bóg ukończył w dniu szóstym swe dzieło, nad którym pracował, odpoczął dnia siódmego po całym swym trudzie, jaki podjął. Wtedy Bóg pobłogosławił ów siódmy dzień i uczynił go świętym; w tym bowiem dniu odpoczął po całej swej pracy, którą wykonał stwarzając.”
Ap 5,5 i 6 „I mówi do mnie jeden ze Starców:
«Przestań płakać:
Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy,
Odrośl Dawida,
tak że otworzy księgę i siedem jej pieczęci».
I ujrzałem między tronem z czworgiem Zwierząt
a kręgiem Starców
stojącego Baranka jakby zabitego,
a miał siedem rogów i siedmioro oczu,
którymi jest siedem Duchów Boga wysłanych na całą ziemię”
Joz 6,15 „Siódmego dnia wstali rano wraz z zorzą poranną i okrążyli miasto siedmiokrotnie w ustalony sposób: tylko tego dnia okrążyli miasto siedem razy.”
Mat 18,21 i 22 „Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: «Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?» Jezus mu odrzekł: «Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy”

 

W kulturze siódemka to szczęśliwa liczba. Kojarzy się też – w nawiązaniu do Biblii – ze spokojem i odświętnym niedzielnym odpoczynkiem. Niedziela jest bowiem siódmym dniem tygodnia, który według przykazań jest święty i wolny od wysiłku. Liczba 7 w skojarzeniach nawiązuje też do doskonałości i wielkości za przyczyną istnienia siedmiu cudów świata.

Numerologiczna 7

Osoby spod znaku siódemki są zamknięte w sobie. Choć są uprzejme i przyjazne, niechętnie podtrzymują ożywione kontakty z innymi. Zdecydowanie lepiej czują się we własnym towarzystwie. Takie podejście jest zauważalne dla osób z otoczenia siódemki, dlatego nierzadko zdarza się, że są one postrzegane jako niedostępne, egoistyczne i oziębłe. Siódemki to odkrywcy i badacze. Merytoryczna wiedza stanowi dla nich podstawę do głębszych rozważań. Odrzucają wszelkie teorie niepoparte twardymi dowodami, traktują je raczej w kategoriach ciekawostki. Co istotne, siódemki są często wszechstronnie uzdolnione, mają bardzo szerokie zainteresowania i niestrudzenie poszukują nowych źródeł informacji. Duchowy rozwój jest dla nich niezwykle istotny, dlatego szczególną uwagę zwracają na tematy związane z Bogiem i religią. To marzyciele, którzy w efekcie długich rozważań często dochodzą do ekscytujących wniosków.

Charakter i osobowość

Numerologiczne siódemki cechuje myślenie analityczne. Mają też intuicję, która pomaga im być dobrym pracownikiem i bardzo dobrze wykonywać powierzone im zadania. Mogą poszczycić się doskonałą pamięcią, co ułatwia im codzienne funkcjonowanie. Siódemki to samotnicy, niechętnie przebywają w grupie i nawiązują nowe znajomości. Może to wynikać z ich nieśmiałości i niepewności. Łatwo zaczynają czuć się osaczeni i po niedługim czasie tęsknią do powrotu do swojego wewnętrznego świata, w którym czują się bezpiecznie i swobodnie. Siódemki nie szukają popularności, mogłyby się wówczas czuć niekomfortowo. Życie w cieniu innych nie stanowi dla nich źródła przykrości i negatywnych odczuć. Nikt nie wie przecież, jak intensywne życie prowadzi siódemka w zakamarkach swojego umysłu, a takie życie jej w zupełności wystarcza, by odczuwać satysfakcję i zadowolenie.

Miłość i życie uczuciowe

Choć siódemki to introwertycy, którzy ponad wszystko cenią swoją przestrzeń i możliwość poświęcenia czasu wyłącznie swoim myślom, odczuwają potrzebę tworzenia związku. Nawiązanie bliższej relacji nie jest jednak dla nich łatwym zadaniem. Problemy mogą zacząć się już na etapie poznawania kandydatów do stałej relacji, ponieważ siódemki rzadko przebywają wśród ludzi, a jeszcze rzadziej zmieniają otoczenie i miejsca, w których są widywane. Nie sprzyja to poszukiwaniom partnera i już na początku obniża szanse na jego szybkie znalezienie.

Kolejnym niebezpieczeństwem czyhającym na szukające miłości siódemki jest ich brak śmiałości i otwartości. Przy założeniu, że siódemki regularnie bywają w towarzystwie, muszą zdobyć się na odwagę i brać czynny udział w konwersacji. Może to kosztować sporo nerwów i w konsekwencji doprowadzić nie tylko do obniżenia aktywności towarzyskiej, ale też utwierdzić siódemki w przekonaniu, że są przeznaczone do życia jako single.

W związku siódemki są wierne i kochające. Jeśli partner w pełni zaakceptuje ich sposób bycia, towarzystwo siódemki może się stać bezpieczną przystanią i źródłem życiowego natchnienia.

Zawód i praca

Jeśli numerologiczne siódemki podejmą pracę dopasowaną do swojego charakteru i stylu bycia, stają się wymarzonymi pracownikami. Są sumienne i skrupulatne oraz mogą pochwalić się wyjątkową intuicją i dobrą pamięcią. Siódemka na ogół nie ma problemów ze znalezieniem zatrudnienia, ponieważ prezentuje się bardzo profesjonalnie i wzbudza zaufanie.

Aby w pełni wykorzystać swój potencjał w pracy, siódemki muszą podejść do wyboru zawodu z rozwagą. Najlepiej sprawdzą się w procesjach związanych z analizowaniem i dokładnością, bazujących na rzetelnej wiedzy. Siódemki są zatem świetnymi konstruktorami i technikami. Nierzadko zdobywają tytuły naukowe i zajmują się pracami z dziedziny edukacji, medycyny i inżynierii.

Siódemki nie szukają dróg na skróty. Osiągane sukcesy są najczęściej efektem wieloletniej i rzetelnej pracy, nerwów i stresu. Wytrzymałość i spokój siódemek umożliwiają im osiągnięcie każdego zawodowego celu, dzięki czemu rzadko skarżą się na złą sytuację finansową.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 votes, average: 2,00 out of 5)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments