Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /usr/home/matteusz/domains/wszystkiesymbole.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307 Numerologia 3 - jakie znaczenie ma numerologiczna liczba trzy? - Wszystkie Symbole

Numerologia liczby 3

Liczby wyrażają więcej, niż mogłoby się wydawać. To za ich…

06.06.21
Brak komentarzy

Liczby wyrażają więcej, niż mogłoby się wydawać. To za ich sprawą charakter każdego człowieka jest niepowtarzalny. Ludzie różnią się osobowością, tak jak różnią się liczby składające się na ich datę urodzin. Poznanie znaczenia liczb i pochodzących od nich wibracji jest kluczem do zrozumienia siebie. Pomaga dostrzec ukryte cechy i motywy, którymi nieświadomie kierujemy się w życiu. Numerologia ujawnia energię otaczających nas liczb i otwiera drzwi do możliwości wpływania na własne losy, by móc żyć pełnią życia.

Znaczenie i symbolika liczby 3

Intuicyjnie kojarzymy liczbę 3 ze Świętą Trójcąsymbolem religijnym, oznaczającym jednego Boga pod trzema postaciami, stanowiącymi idealną całość. Trójka istotnie oznacza koegzystencję trzech elementów – ciała, duszy oraz umysłu. Współdziałają razem, a żaden z nich nie może istnieć samodzielnie. W numerologii oznacza to pełną harmonię, doskonałą współpracę, wzajemną troskę oraz potężną siłę. Trójka symbolizuje także rozwój, doskonalenie i oświecenie. Jest liczbą wzrastania – wzmacnia ducha i kształtuje umysł. Jej wibracje sprzyjają uciesze z efektów pracy i wszelkich wysiłków na innych polach.

Liczba 3 w kulturze i religii

Święta Trójca jest niewątpliwie pierwszym i najważniejszym symbolem religijnym trójki. Jest to jednak ta z liczb, które w Biblii znajdują wiele symboli i znaczeń. W zapisach biblijnych trzy lata to czas, w którym Jezus głosił swoją naukę. Zmartwychwstał po trzech dniach od męczeńskiej śmierci. Twierdzenie wypowiedziane trzykrotnie w czasach, które opisuje Biblia, dodawało mu wiarygodności i podkreślało jego wagę. Liczba 3 w każdej symbolice podkreśla jedność we wspólnocie, siłę charakteru i moc sprawczą.

Liczba trzy w Biblii – wzmianki:

Werset Treść Wersetu
Iz 6,3 „I wołał jeden do drugiego:
«Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów.
Cała ziemia pełna jest Jego chwały».”
Jr 7,4 ’Nie ufajcie słowom kłamliwym, głoszącym: „Świątynia Pańska, świątynia Pańska, świątynia Pańska!”’
Dz 10,15 i 16 „A głos znowu po raz drugi do niego: «Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił. Powtórzyło się to trzy razy i natychmiast wzięto ten przedmiot do nieba.”

 

Numerologiczna 3

Trójki dzielą część cech charakteru z numerologicznymi jedynkami – są pomysłowe, chętnie przejmują inicjatywę oraz uparcie prą do przodu, aby osiągnąć zamierzony cel. Numerologiczne trójki mają duszę artysty. Nawet jeśli nie objawia się to typowymi artystycznymi zdolnościami, są niezwykle twórcze i inspirują otoczenie. Zarażają optymizmem, wierzą we własne siły i mają ugruntowane poczucie, że prędzej czy później uda im się wdrożyć misterne plany w życie. Trójki są bardzo energiczne i towarzyskie. Bez regularnego kontaktu z ludźmi popadają w marazm, może się pojawić apatia i spadek nastroju. Na szczęście nie dzieje się tak często – osoby z wibracjami liczby 3 są lubiane przez otoczenie, choć słowo „lubiany” w przypadku trójek nie oddaje należycie tego, jak bardzo ludzie łakną z nimi kontaktu. W ich towarzystwie nie da się nudzić. Trójki to często sangwinicy – ludzie weseli, otwarci i ekstrawertyczni.

Charakter i osobowość

Numerologiczne trójki to uosobienie uroku osobistego. W naturalny sposób oczarowują innych swoim wdziękiem. Sprawiają wrażenie beztroskich osób, choć tak jak każdy borykają się z problemami. Do ich rozwiązywania podchodzą jednak w bardzo optymistyczny sposób, myślenie pesymistyczne jest im całkowicie obce. Potrafią śmiać się ze swoich upadków i porażek, choć wynika to najpewniej z przekonania, że kolejna próba nie zakończy się fiaskiem, jako że trójki cechuje silna wiara we własne możliwości i upór w dążeniu do celu.

Liczba 3 tworzy nad osobami z jej wibracjami swego rodzaju parasol ochronny. Numerologiczne trójki instynktownie wyczuwają zbliżające się zagrożenie i omijają je. Są też niezwykle utalentowane, już jako dzieci mogą pochwalić się pierwszymi sukcesami. Nie oznacza to jednak, że nie czują potrzeby dalszego rozwoju. Nie uważają się za geniuszy, chętnie się uczą i doszkalają. Niektóre trójki mają wręcz tendencję do rażącego umniejszania swoich umiejętności. Faktem jest jednak, że szybko się uczą, nie mają trudności z zapamiętywaniem, a raz zdobytą wiedzę pamiętają długo i chętnie wykorzystują.

Miłość i życie uczuciowe

Trójki mają wysoki poziom aktywności życiowej, dlatego potrzebują silnych wrażeń, aby czuć spełnienie i zadowolenie. Ludzie chętnie spędzają z nimi czas i nawiązują przyjaźnie. Taki zestaw cech niestety nie czyni z trójek wiernych kochanków. Choć porzucanie partnerów bez słowa i wiązanie się z kimś nowym po bardzo krótkim czasie nie jest ich domeną, to najczęściej właśnie spośród trójek rekrutują się łamacze serc obu płci.

Numerologiczne trójki są wbrew pozorom bardzo romantyczne. Wierzą w prawdziwą miłość i z wypiekami na twarzy słuchają opowieści o dozgonnej wierności małżonków, marząc, że los obdarzy ich w przyszłości takim szczęściem. W podobny sposób myślą nawet wtedy, kiedy sami wchodzą w relację. Żywią nadzieję, że tym razem przydarzyła im się miłość, na którą czeka się całe życie. Starają się zatem pielęgnować uczucie, choć zazwyczaj historia kończy się tak, jak poprzednie. Problem polega na tym, że numerologiczne trójki szybko się nudzą i obojętnieją w obliczu stałości, którą niewątpliwie jest związek. Potrzebują elementu zaskoczenia. Gdy go nie ma, nieświadomie pozwalają, by uczucia zgasły, a relacja dobiegła końca.

Pomimo trudnego charakteru w obszarze uczuć, trójki mają szansę na udany związek. Potrzebują osoby, która będzie w pełni rozumiała ich awersję do tego, co niezmienne, i nie wzbraniała się przed nieco szalonym trybem życia, pełnym spotkań towarzyskich, częstych wyjazdów, a nawet zmian miejsc zamieszkania.

Zawód i praca

Trójki przez większość czasu potrzebują towarzystwa i ta reguła sprawdza się również w życiu zawodowym. Praca, która będzie im sprawiała radość i dawała satysfakcję, nie może polegać na siedzeniu w jednym miejscu i – co gorsza – ograniczać ich kontakty z ludźmi. Z tego powodu trójki powinny unikać pracy w biurze. Zawody z z obszaru ekonomii również zapewne nie przypadną im do gustu. Zachodzi obawa, że byłyby po prostu zbyt mało interesujące. Ze względu na artystyczną duszę i potrzebę spędzania czasu w otoczeniu ludzi, trójki doskonale sprawdzą się w zawodzie dziennikarza, aktora lub prezentera telewizyjnego.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments