Aura człowieka – czym jest? czy można ją zobaczyć?

Aura to termin pochodzenia łacińskiego, a oznacza: parę, podmuch, wiaterek, bryzę. Aura, w obszarze ezoteryki, nazywa zjawisko polegające na obserwacji niematerialnych kolorów i kształtów otaczających nie tylko ludzi, ale i przedmioty.

30.06.21
6 komentarzy

Aura to termin pochodzenia łacińskiego, a oznacza: parę, podmuch, wiaterek, bryzę. Aura, w obszarze ezoteryki, nazywa zjawisko polegające na obserwacji niematerialnych kolorów i kształtów otaczających nie tylko ludzi, ale i przedmioty. Gdy ktoś deklaruje, że posiadł umiejętność dostrzegania aury, oznacza to, że widzi i odczuwa emocje, zdrowie i witalność tej osoby. Aura w parapsychologii utożsamiana jest z chrześcijańską aureolą otaczającą głowy świętych.

Próba zdefiniowania aury w sposób bliższy nauce, określa ją jako pole energetyczne człowieka, otaczające go i odzwierciedlające zasoby jego energii. Ponieważ aurę u człowieka dostrzegają tylko nieliczni, istnienie jej jest często podważane, jednak w ostatnich latach można zauważyć zwiększanie się zainteresowania również środowiska naukowego, poprzez podejmowanie prób i wykorzystywanie różnego rodzaju urządzeń do zbadania i zmierzenia aury. Dlaczego? Ponieważ wszystko wskazuje na to, że gdy będziemy potrafili już z całą pewnością zdefiniować indywidualną aurę, posiądziemy również umiejętność dostrzeżenia i opisania na tej podstawie stanu zdrowia każdego człowieka. W aurze znajdują się bowiem czytelne wskazówki dotyczące stanu organizmu, jeszcze zanim zamienią się one w symptomy fizycznej choroby.

W świecie ezoteryki każdy z nas posiada indywidualną aurę, która posiada zdolność łączenia się z aurą innych osób, gdy pozostajemy z nimi w wystarczającej bliskości. Gdy z drugą osobą łączą nas przyjazne relacje, aura tych osób będzie się przyciągać i jednoczyć, natomiast gdy relacje są chłodne, oznacza to, że również aura nieprzyjaciół będzie się zawsze odpychać i nigdy się nie połączy.

Kolory Aury – co oznaczają?

Aura zawiera mnóstwo informacji o danym człowieku, a jednym z nośników wiedzy jest jej barwa. Zabarwienie aury zależy bowiem od aktualnego stanu emocjonalnego i stanu zdrowia oraz kondycji fizycznej. Aura może przyjmować formę fal krzyżujących się ze sobą i w ten sposób tworzącą sieć energetyczną, każda warstwa aury przenika inną i każda odpowiada za inną sferę życia. Osoby potrafiące dostrzec aurę, opisują ją często poprzez kolory, gdzie każdy z nich oznacza inną cechę osobowości.

Kolor Czerwony Czerwony to kolor czakry korzenia, który odnosi się do naszego połączenia z ciałem fizycznym i namacalnym światem wokół nas. Pojawia się w aurach osób nieustraszonych, które mają naturalne zrozumienie swojej fizycznej rzeczywistości i cieszą się manifestowaniem pragnień w świecie materialnym. Są pasjonatami i nie przepraszają za przeżywanie dynamicznych i obfitych przygód w swoim życiu. To właśnie pasja i niepokój napędzają ich do życia.
Kolor Różowy Prawdziwy, jaśniejszy róż to jeden z rzadszych kolorów, który pojawia się w aurze. Aurę koloru różu można zaobserwować wokół osób, które są łagodne z natury i promieniują przyjemną, kochającą energią do każdej istoty, z którą się stykają. Są to osoby wrażliwe, które przyjmują ideały romantycznej miłości i często mają w sobie naturalną zdolność do utrzymywania silnego związku. Kolor różowy wibruje z podobną częstotliwością jak zielony, co odpowiada czakrze serca.
Kolor Żółty Żółty to kolor czakry splotu słonecznego, która rządzi naszym intelektem, poczuciem własnej wartości i osobistą mocą. Osoby z żółtym polem energetycznym rezonują wibracjami pewności siebie, szczęścia, silnego poczucia siebie, szacunku i umiejętności inspirowania innych do osiągnięcia wielkości. Są urodzonymi liderami, którzy mają wysoki poziom energii życiowej. Osoby z żółtą aurą zachęcają i wspierają inne osoby – promieniują jak słońce.
Kolor Pomarańczowy Pomarańczowy to kolor czakry sakralnej, która odnosi się do kreatywności, zmysłowości i naszego emocjonalnego ciała. Pomarańczowy to centrum energii wymiany i relacji, kładące duży nacisk na przyjaźnie i interakcje z innymi. Osoby z pomarańczową energią w swojej aurze rezonują z wibracjami radosnej wymiany, czy to związanej z pracą, zasobami, pieniędzmi, czasem, energią czy miłością.
Kolor Zielony Zielone częstotliwości rezonują z wibracją czakry serca, centrum osobistego rozwoju i uzdrawiania. Osoby z zieloną aurą promieniują bezwarunkową miłością i energią siły życiowej, która jest wyczuwana przez wszystkie istoty w ich obecności. Z tego powodu osoby z intensywną zielenią w swoich aurach z biegiem czasu są zazwyczaj przyciągane do natury i zwierząt – są to osoby które stają się naturalnymi uzdrowicielami. Przebywanie w obecności osoby z zielonym „polem energetycznym” może być bardzo spokojnym i odprężającym doświadczeniem.
Kolor Niebieski Niebieski to kolor czakry gardła, rządzącej komunikacją i wyrażaniem siebie. Prawdziwy jaśniejszy błękit w aurze wskazuje na osobę z naturalnymi darami ekspresji i zdolnością mówienia prawdy. Osoby z jasnoniebieskimi emisjami w swojej aurze mają wewnętrzną wiedzę i mądrość – polegają też na swoich odczuciach, aby określić, co jest słuszne, bez potrzeby potwierdzania zewnętrznych faktów lub danych. Osoby te przywiązują dużą wagę do relacji osobistych. Bardzo ważna jest dla nich uczciwość i jasność w komunikacji.
Kolor Fioletowy Fiolet to kolor czakry korony, która odnosi się do połączenia z naszymi snami i wyższą świadomością. Osoby z fioletowymi aurami są dynamiczne, charyzmatyczne i mają potężne osobowości. Ich zadaniem lub misją życiową jest prowadzenie i inspirowanie ludzkości oraz wprowadzenie nas w nową erę dobrobytu, szczęścia i pełni. Mają wewnętrzną i napędzającą potrzebę zrobienia czegoś ważnego ze swoim życiem. Są wizjonerami, mają wysokie ideały i nadzieje na przyszłość.
Kolor Biały Czysta, całkowicie biała aura bez żadnego innego koloru jest znakiem istoty, która przekroczyła ograniczenia sfery fizycznej. Jest to niezwykle rzadkie – takie osoby są wolne od problemów osobistych, zahamowań i problemów zdrowotnych, dlatego ich aura emituje częstotliwości wyłącznie czystej bieli.

 

Anomalie występujące w aurach

Smugi / Promienie światła Jeśli w twojej aurze pojawiają się promienie lub smugi światła może to oznaczać, że jesteś w stanie bezpośredniego połączenia ze źródłem energii, wszechświata, ducha, boskości itp. Jest to stan świadomości, w którym jesteś otwarty na odbieranie wiadomości, znaków i energii od innych istot, częstotliwości, wymiarów lub sfer.
Kule energii Kule światła pojawiające się w aurze, mogą reprezentować energię ochronną lub duchową.
Przygaszone lub nasycone kolory Kiedy kolory twojej aury są przygaszone lub bardzo intensywne, może to wskazywać na twoją energię.

Zdjęcia aury – jak można zobaczyć aurę?

Zdjęcie aury człowiekaJak jednak zbadać i zweryfikować aurę, by mogła ona posłużyć nauce? Jedną z metod rejestracji aury jest fotografia kirlianowska. Polega ona na wykorzystaniu materiałów fotograficznych  i generatora wysokiego napięcia oraz wysokiej częstotliwości do rejestracji wyładowań elektrycznych. Fotografowany obiekt umieszcza się na światłoczułej powierzchni materiału fotograficznego i przykłada do niego odpowiednio wysokie napięcie, na powierzchni fotografii można dostrzec widoczne na obrzeżach fotografowanego przedmiotu wyładowania koronowe.

Jednak każdy z nas jest w stanie dostrzec aurę innego człowieka. Wystarczy cofnąć się do wczesnego dzieciństwa i sięgnąć po umiejętności doskonale wówczas rozwinięte. W pierwszych latach życia każdy z nas posiada zdolność widzenia peryferycznego, które umożliwia dostrzeżenie poświaty wokół każdej przeszkody na jaką się natykamy. Wraz z dorastaniem umiejętność ta powoli zanika, jednak przy odrobinie treningu można ją odtworzyć.

Oczyszczanie aury – na czym polega?

Istnieje wiele sposobów zapanowania na aurą, czy też oczyszczania jej. Można to zrobić samodzielnie, za pomocą medytacji, wyobrażając sobie aurę jako białe światło przenikające nasze ciało od stóp do głów. Aurę oczyszcza się również poprzez manipulowanie i przekierowanie energii ciała za pomocą dotyku. To metoda wywodząca się z Japonii a polegająca na usuwaniu blokady energetycznej, czyli usuwaniu naturalnych zatorów energii, które tworzą się zwykle w miejscach obrażeń fizycznych lub znajdują się w bólu emocjonalnym.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 votes, average: 5,00 out of 5)
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariola
Mariola
2 lat temu

Świetny blog! Interesują mnie a wręcz fascynują symbole różnych kultur, i w końcu trafiłam na takie smakowite źródło. Dzięki ??

mariola55
mariola55
2 lat temu
Reply to  Mariola

Tak..bardzo ciekawe sprawy..?

bartek
bartek
1 rok temu

Co jak mam smugi i wydaje mi się zawsze już to przezylem i czasami przewiduje przyszlosc

Beata
Beata
1 rok temu
Reply to  bartek

Mam to samo , czasami przed danym wydarzeniem widzę to w głowie albo mignie mi przed oczami, czasami coś usłyszę i po jakimś czasie się to dzieje… Cieszę się że nie tylko ja tak mam

Robert
Robert
1 rok temu

Witam byłem z żoną u jednej Pani powiedziałam że widzi moją aurę jako kwadraciki co to znaczy nigdzie nic o tym nie pisze.