Opal

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Amulety
Bez kategorii
BLOG
Chińskie znaki zodiaku
Czakry
Flagi
Herby
Inne Symbole
Kamienie Szlachetne
Krzyże
Loga
Numerologia
Oznaczenia
Popularne
Runy
Superbohaterowie
Symbole Afrykańskie
Symbole Alchemiczne
Symbole Astrologiczne
Symbole Ateistów
Symbole Buddyzmu
Symbole Celtyckie
Symbole Chrześcijańskie
Symbole Czyszczenia
Symbole Diabła
Symbole Egipskie
Symbole Ekologiczne
Symbole Harcerskie
Symbole Hinduizmu
Symbole Indiańskie
Symbole Islamu
Symbole Judaizmu
Symbole Komunizmu
Symbole LGBT
Symbole marek samochodów
Symbole Masońskie
Symbole na metkach ubrań
Symbole Narodowe
Symbole Nazistowskie
Symbole Nordyckie
Symbole Ochronne
Symbole Okultystyczne
Symbole Planet
Symbole Płodności
Symbole Pokoju
Symbole Polski
Symbole Prania
Symbole Prasowania
Symbole Religijne
Symbole Słowiańskie
Symbole Śmierci
Symbole Suszenia
Symbole Szczęścia
Symbole unii europejskiej
Symbole Walut
Symbole Wieczności
Symbole Wielkanocne
Symbole Wiosny
Symbole Żałoby
Symbole Zwierząt
Symbolika Kolorów
Symbolika Kwiatów
Znaki Zodiaku

Opal ze względu na to, że nie posiada struktury kryształu, jest zaliczany nie do minerałów, a do mineraloidów. Jego budowę strukturalną tworzy m.in. dwutlenek krzemu z dodatkiem wody i domieszki niklu, chromu, manganu lub żelaza. Opal przede wszystkim charakteryzuje się niezwykle intensywną grą barw, od czego również pochodzi jego nazwa, gdyż z łaciny „opalus” znaczy „widzieć zmianę”. Jako kamień szlachetny często wykorzystywany w jubilerstwie.

Kamień ten zwykle biały lub bezbarwny podczas zjawiska opalizacji uwidacznia swoją barwę dominującą. W efekcie możemy określić kilka typów opali m.in mleczny, niebieski, ognisty, pawi, zielony, złoty, różowy i czarny. Samo zjawisko opalizacji następuje w wyniku załamania, rozszczepienia i odbicia światła na małych kulkach krzemionki, które znajdują się wewnątrz tego mineraloidu. Mianowany jest oficjalnym kamieniem Australii, z której pochodzi 80-90% światowego wydobycia, ale występuje również w Brazylii, USA, Indonezji, a także w Polsce, na Dolnym Śląsku, jednakże „polskie” opale nie mają odpowiedniej, trójwymiarowej struktury i zjawisko opalizacji nie następuje. Takie kamienie są zaliczane do nieszlachetnych.

Symbolika i znaczenie opalu.

Opal jest jednym z najcenniejszych kamieni na ziemi. Symbolizuje wiarę i zaufanie. Pomaga uwolnić się od wszelkich troski i zmartwień poprzez poznanie, zrozumienie i zaakceptowanie nastręczających się trudności. Pozwala zamknąć pewne etapy życia i ruszyć do przodu dzięki mocy obiektywnego spojrzenia w przeszłość. Opal pozwala zrozumieć działanie karmy, czyli cokolwiek dajemy od siebie, wraca to do nas z biegiem czasu. Pozwala stać się lepszym człowiekiem, a poprzez zdobyte doświadczenia, ubogaca duchowo. Jest kamieniem mistycznym z przypisaną wielką mocą. Rozwija wyobraźnię i intuicję. Oprócz tego symbolizuje również magię, modlitwę i tajemnicę. Wierzy się również, że sprowadza dobre sny i pozwala wydobyć wewnętrzne piękno.

Opal w medycynie niekonwencjonalnej.

Nie od dziś wiadomo, że kamienie szlachetne są używane w medycynie niekonwencjonalnej i posiadają swoistą moc, pomagającą walczyć z chorobami wspomagając medycynę tradycyjną. Opal chroni przed chorobami serca wzmacniając je, uspokaja i łagodzi symptomy depresji, łagodzi problemy z oczami i poprawia wzrok, a także chroni przed infekcjami. Oprócz tego poszczególne typy tych kamieni mają różnorakie oddziaływanie na organizm:

  • opal mleczny wzmacnia przysadkę i brzuch
  • opal bezbarwny wprowadza harmonię i uspokaja
  • opal czarny wpływa leczniczo na jajniki i jądra
  • opal ognisty stosowany jest w leczeniu białaczki

Dzięki swoim właściwościom, zjawisku opalizacji i bogactwie barw kamień ten aktywizuje wszystkie energetyczne ośrodki organizmu.

Wykorzystanie opalu w przemyśle jubilerskim.

Opal jest wykorzystywany bardzo często w tworzeniu biżuterii właśnie ze względu na zjawisko opalizacji. Mieniący się paletą barw kamień jest często łączony ze srebrem. Z takiego połączenia powstają przepiękne kolczyki, naszyjniki i pierścionki, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Broszki i wisiorki z opalem są również bardzo popularne i przyciągają spojrzenia, mieniąc się efektowną grą kolorów opalu. Z racji swoich właściwości, opal jest chętnie wybierany przez kobiety w każdym wieku, a biżuteria z tym jakże pięknym i specyficznym kamieniem prezentuje się zjawiskowo.

Jak widać opal jest kamieniem dysponującym sporą mocą, którą można wykorzystać nie tylko w medycynie niekonwencjonalnej, ale także w życiu osobistym. Biżuteria z opalem jest niebagatelna i zjawiskowa, zwłaszcza gdy kamień oczarowuje swoją grą kolorów. Przypisywane właściwości i symbolika sprawia, że staje się on jeszcze bardziej cenniejszy, niż jest w rzeczywistości.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments