Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /usr/home/matteusz/domains/wszystkiesymbole.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307 Tanzanit - Wszystkie Symbole - Baza znaków i ich znaczeń

Tanzanit

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Amulety
Bez kategorii
BLOG
Chińskie znaki zodiaku
Czakry
Flagi
Herby
Inne Symbole
Kamienie Szlachetne
Krzyże
Loga
Numerologia
Oznaczenia
Popularne
Runy
Superbohaterowie
Symbole Afrykańskie
Symbole Alchemiczne
Symbole Astrologiczne
Symbole Ateistów
Symbole Buddyzmu
Symbole Celtyckie
Symbole Chrześcijańskie
Symbole Czyszczenia
Symbole Diabła
Symbole Egipskie
Symbole Ekologiczne
Symbole Harcerskie
Symbole Hinduizmu
Symbole Indiańskie
Symbole Islamu
Symbole Judaizmu
Symbole Komunizmu
Symbole LGBT
Symbole marek samochodów
Symbole Masońskie
Symbole na metkach ubrań
Symbole Narodowe
Symbole Nazistowskie
Symbole Nordyckie
Symbole Ochronne
Symbole Okultystyczne
Symbole Planet
Symbole Płodności
Symbole Pokoju
Symbole Polski
Symbole Prania
Symbole Prasowania
Symbole Religijne
Symbole Słowiańskie
Symbole Śmierci
Symbole Suszenia
Symbole Szczęścia
Symbole unii europejskiej
Symbole Walut
Symbole Wieczności
Symbole Wielkanocne
Symbole Wiosny
Symbole Żałoby
Symbole Zwierząt
Symbolika Kolorów
Symbolika Kwiatów
Znaki Zodiaku

Tanzanit to jeden z najbardziej niezwykłych kamieni szlachetnych. Swoją niepowtarzalność zawdzięcza jedynemu na świecie miejscu wydobyciaw Tanzanii w górach Kilimandżaro. Znaleźć go można tylko na 20 km 2, co czyni go jednym z najrzadszych kamieni na świecie. Najczęściej występująca barwa to niebieski, choć znajduje się i minerały o barwie żółtej brunatnej i bezbarwnej. Tanzanit jest również jednym z najdroższych kamieni na świecie. Symbolika tego kamienia to elegancja i luksus.

Tanzanit – właściwości

Minerał ten ma bardzo wiele cennych i osobliwych właściwości. Pierwszym z nich jest jego kolor. Ten intensywnie niebieski bardzo pozytywnie wpływa na zmniejszenie napięcia psychicznego oraz powoduje spadek ciśnienia ocznego. Tanzanit jest również bardzo doceniany dzięki swoim udowodnionym właściwościom w leczeniu skóry — np. trądzika.

Cechy fizyczne są również imponujące. Jest on nieco mniej twardy od diamentu, ale zaskakuje odpornością na zarysowania. Doświadczona ręka szlifierza daje możliwość nadawania różnych szlifów, co owocuje wieloma kształtami i obecnością w najróżniejszej biżuterii. Tanzanit dzięki swojej unikalności jest traktowany jako kamień kolekcjonerski, co jest idealną lokatą kapitału. Kamień może posiadać różne odcienie niebieskiego. Te ciemniejsze są bardziej cenione od tych lawendowych lub jasnoniebieskich.

Tanzanit w jubilerstwie

Wykorzystanie Tanzanitu w jubilerstwie jest szerokie. Biżuteria wytwarzana przy jego pomocy jest bardzo popularna i pożądana przez panie chcące posiadać coś luksusowego i jedynego w swoim rodzaju. Piękny niebieski kolor oraz rzadkość minerały gwarantują taki efekt. Najbardziej popularne zestawienia to żółte i białe złoto oraz diamenty. Tak wykonana biżuteria idealnie nadaje się na pierścionek zaręczynowy lub inne wyjątkowe okazje.

Jego uniwersalność pozwala na wykorzystanie kamienia przez osoby w różnym wieku i do różnych kreacji. Bardzo rzadkie występowanie sprawia, że wartość biżuterii z tym kamieniem jest bardzo wysoka. Najczęściej Tanzanitu używa się do wyrobu pierścionków, kolczyków oraz naszyjników. To doskonale miejsca, które gwarantują ideiną prezentacje tego kamienia.

Znaczenie, cechy energetyczne i symbolika

Tanzanit jest jednym z dwunastu kamieni o największej intensywności energetycznej. Pozwala on łączyć energię serca i umysłu. Kamień pozwala oczyścić się ze zmartwień oraz generować radość. Minerał ten doskonale oczyszcza nasze ciało i pozwala znacznie lepiej wsłuchiwać się w głos aniołów oraz mistrzów. Tanzanit aktywuje czakrę trzeciego oka, czakrę korony i czakry eteryczne co korzystnie wpływa na przepływ energii w ciele. Tanzanit w niesamowity sposób pobudza energię mentalną, dlatego polecany jest wszystkim nauczycielom czy doradcom, którzy poprzez jego działanie mogą udzielać trafnych rad. Znaczenie minerału można odczytywać na dwa sposoby — jako symbol miłości, bogactwa i udanego życia oraz cech duchowych wiedzy i mądrości.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (9 votes, average: 3,67 out of 5)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments