Tygrysie Oko

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Amulety
Bez kategorii
BLOG
Chińskie znaki zodiaku
Czakry
Flagi
Herby
Inne Symbole
Kamienie Szlachetne
Krzyże
Loga
Numerologia
Oznaczenia
Popularne
Runy
Superbohaterowie
Symbole Afrykańskie
Symbole Alchemiczne
Symbole Astrologiczne
Symbole Ateistów
Symbole Buddyzmu
Symbole Celtyckie
Symbole Chrześcijańskie
Symbole Czyszczenia
Symbole Diabła
Symbole Egipskie
Symbole Ekologiczne
Symbole Harcerskie
Symbole Hinduizmu
Symbole Indiańskie
Symbole Islamu
Symbole Judaizmu
Symbole Komunizmu
Symbole LGBT
Symbole marek samochodów
Symbole Masońskie
Symbole na metkach ubrań
Symbole Narodowe
Symbole Nazistowskie
Symbole Nordyckie
Symbole Ochronne
Symbole Okultystyczne
Symbole Planet
Symbole Płodności
Symbole Pokoju
Symbole Polski
Symbole Prania
Symbole Prasowania
Symbole Religijne
Symbole Słowiańskie
Symbole Śmierci
Symbole Suszenia
Symbole Szczęścia
Symbole unii europejskiej
Symbole Walut
Symbole Wieczności
Symbole Wielkanocne
Symbole Wiosny
Symbole Żałoby
Symbole Zwierząt
Symbolika Kolorów
Symbolika Kwiatów
Znaki Zodiaku

Tygrysie Oko to kruchy, nieprzeźroczysty i stosunkowo rzadki minerał. Ma złocistą lub złocistobrązową barwę z występującym efektem kociego oka czyli migoczącym paskiem przesuwającym się po kamieniu podczas poruszania nim. Zjawisko to można zaobserwować dzięki utlenianiu się występujących w Tygrysim Oku krzemianów, takich jak tremolit, crossyt oraz krokidolit. Tygrysie Oko bardzo często współwystępuje z Sokolim Okiem. Oba te kamienie są odmianą chalcedonu jednakże Sokole Oko wyróżnia niebieska barwa powstająca w wyniku pseudomorfozy riebeckitu, to samo zjawisko zresztą nadaje złocisty kolor Tygrysiemu Oku, dzięki domieszce żelaza w riebeckicie. Istnieje jeszcze Bawole Oko, które ma barwę czerwoną i występuje naturalnie, jednakże najczęściej otrzymuje się go sztucznie poprzez ogrzewanie Tygrysiego Oka. Żelazo zawarte w kamieniu ulega procesowi utlenienia i przybiera barwę czerwoną.

Złoża Tygrysiego Oka występują w RPA, Namibii, USA, Meksyku, Birmie, Indiach, Ukrainie, Rosji i Australii. Czasem można znaleźć Tygrysie Oko w postaci kamyków w meandrach rzek.

Tygrysie oko – znaczenie i symbolika

Kamień ten był już znany za czasów starożytnego Rzymu. Legioniści nosili go wierząc, że uchroni ich przed śmiercią i ranami w czasie bitew. Tygrysie Oko to kamień uważany za symbol szczęścia i radości, mający przynosić bogactwo i sukces. Jest również traktowany jako amulet, który chroni podczas podróży, a także broni przed czarami i tzw. „złym okiem”. Uważa się również, że wyostrza postrzeganie przez człowieka na wielu poziomach, pomaga lepiej zauważać co się dzieje wokół nas oraz dodaje zdolności przewidywania. Tygrysie Oko uzmysławia, że ruch i zmiana są jedynymi pewnikami w życiu i tylko poprzez akceptację tego faktu można odczuć pełnię szczęścia. Wibracje kamienia uaktywniają wewnętrzną energię, zapewniając wewnętrzny spokój oraz znosząc blokady emocjonalne.

Właściwości lecznicze Tygrysiego Oka.

Ze względu na swoją barwę, kamień tem jest związany ze splotem słonecznym- położony na nim, ogrzewa ciało pomagając pozbyć się grypy lub przeziębienia. Tygrysie Oko pomaga również poprawić wzrok. Oczyszczone kamienie kładzie się na powiekach, lub przemywa się oczy w wodzie, w której kamienie były czyszczone. W litoterapii określany jako kamień alergików, gdyż łagodzi objawy alergii i stany zapalne dróg oddechowych. Oprócz tego Tygrysie Oko wpływa na:

  • układ trawienny- wzmacnia go i pomaga w dolegliwościach brzucha
  • układ nerwowy- pomaga w nerwicy, zapaleniach układu nerwowego
  • samopoczucie- pomaga w stanach lękowych, depresji, apatii i stresie
  • wzmacnia koncentrację i orientację
  • reguluje poziom cukru we krwi
  • dzięki właściwościom energetycznym pomaga utrzymać równowagę energii Yin i Yang

Tygrysie Oko skutecznie pomaga w różnego rodzaju bólach m.in. głowy, żołądka czy kończyn, a także stanach zapalnych scięgien.

Tygrysie Oko w przemyśle jubilerskim.

Kamień ten jest często wykorzystywany w jubilerstwie. Nie tylko używa się go do wyrobu biżuterii, ale również do przedmiotów codziennego użytku jak np. szkatułek czy puzdereczek. Świetnie nadaje się również do wyrabiania biżuterii artystycznej. Bransoletki, wisiorki czy kolczyki z Tygrysim Okiem prezentują się świetnie i przyciągają spojrzenia. Pomaga w tym charakterystyczny błysk, czyli wspomniany wyżej efekt kociego oka. Taka niebanalna biżuteria ozdobi każdą kobietę i tylko ona zdecyduje, czy Tygrysie Oko podkreśli jej drapieżną naturę tygrysa czy urok słodkiego kociaka.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 votes, average: 4,50 out of 5)
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nikiniki
Nikiniki
3 lat temu

Piasek pustyni